Łukasz Konstanty
Iga Świątek walczy o awans do ćwierćfinału turnieju WTA w Dubaju.
Iga Świątek walczy o awans do ćwierćfinału turnieju WTA w Dubaju. Fot. PAP/EPA/Ali Haider
Ludmiła Samsonowa była rywalką Igi Świątek w trzeciej rundzie turnieju WTA w Dubaju. Pamiętając o tym, jak wyglądał jedyny dotychczasowy mecz pomiędzy tymi zawodniczkami należało spodziewać się zaciętej rywalizacji. Czy tak w istocie było? Zobacz, jak wyglądała nasza relacja na żywo, by się o tym przekonać.

Mecz III rundy turnieju WTA w Dubaju. Iga Świątek - Ludmiła Samsonowa 6:1, 6:0

Stawką spotkania jest awans do ćwierćfinału.
13:5422.02.2023

Ćwierćfinałową rywalką Igi Świątek będzie Karolina Pliskova. Mecz zostanie rozegrany w czwartek.

13:4322.02.2023

Trzecia piłka meczowa wykorzystana. 6:0 w drugim secie i zwycięstwo Polki w całym spotkaniu!

13:3922.02.2023

Znikąd nadziei dla Samsonowej. Trzecie przełamanie na korzyść Polki. 5:0!

13:3522.02.2023

Szybko poszło. Już 4:0

13:3022.02.2023

Nareszcie! Za szóstym razem Iga przełamuje rywalkę (już drugi raz w tym secie) i prowadzi 3:0!

13:2622.02.2023

Już trzy break pointy obronione przez Samsonową... Ciągle trwa trzeci gem

13:2022.02.2023

Tego jeszcze w tym meczu nie było. Samsonowa obroniła break point. Po 40-40 w trzecim gemie drugiego seta.

13:1622.02.2023

Już 2:0. Polka się nie zatrzymuje

13:1322.02.2023

Co za akcja na zakończenie gema w wykonaniu Igi! Pięć punktów z rzędu wygranych i przełamanie na początek drugiej partii - 1:0!

13:1122.02.2023

Panie znów grają. 40-40 w pierwszym gemie drugiego seta, choć Polka przegrywała już 0-40!

13:0422.02.2023

Dwie piłki setowe dla Polki. 40-15 w siódmym gemie.

13:0322.02.2023

Stało się! 6:1 dla Polki w pierwszym secie!

12:5922.02.2023

Drugie przełamanie na korzyść Polki! Już 5:1!

12:5822.02.2023

Kolejny wyrównany gem. Po 40-40

12:5322.02.2023

Już 4:1 dla Świątek! Polka wygrywa gema przy własnym serwisie bez straty punktu!

12:5122.02.2023

Pierwsza szansa na przełamanie wykorzystana przez Polkę. 3:1 dla Igi!

12:4822.02.2023

Tym razem tak łatwo Samsonowej nie idzie - po 30 w czwartym gemie.

12:4322.02.2023

2:1 dla Polki.

12:4122.02.2023

Kolejny wyrównany gem przy serwisie Świątek. Jest po 40-40

12:3722.02.2023

Co za gem w wykonaniu Samsonowej. Cztery asy serwisowe z rzędu! Już 1:1.

12:3422.02.2023

Wyrównany pierwszy gem ostatecznie padł łupem Polki - 1:0!

12:3222.02.2023

Wyrównany początek, po 30-30 w pierwszym gemie.

12:2922.02.2023

Rozpoczyna serwisem Iga Świątek

12:2722.02.2023

Obydwie tenisistki jeszcze się rozgrzewają, niebawem początek spotkania.

12:1922.02.2023

W jedynym dotychczas rozegranym spotkaniu pomiędzy tymi tenisistkami lepsza okazała się Polka, która wygrała w trzech setach 6:7, 6:4, 7:5. Mecz w Stuttgarcie trwał ponad trzy godziny.

12:1622.02.2023

Przed nami mecz trzeciej rundy turnieju WTA w Dubaju. Spotkanie pomiędzy Igą Świątek a Ludmiłą Samsonową powinno rozpocząć się ok. 12.25