III liga. Radość w Skierniewicach i w Łowiczu. Lechia czeka na mecz

W jakże odmiennych nastrojach są piłkarze Warty Sieradz i Lechii Tomaszów. Sieradzanie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli III ligi, zespół z Tomaszowa jest liderem
Piłka nożna. Dwunastą kolejkę spotkań rozgrywają drużyny grupy pierwszej III ligi.

Efektowne zwycięstwo odniosła Unia Skierniewice, pokonując 4:1 niedawnego rywala Widzewa w Pucharze Polski Concordię Elbląg. Już w 8 minucie Dawid Dzięgielewski otworzył wynik meczu, wykańczając zespołową akcję! Taki wynik utrzymał się do przerwy, ale zaraz po zmianie stron Kacper Noworyta doprowadził do remisu, po precyzyjnym strzale głową. Na 19 minut przed końcem meczu faulowany w polu karnym był Maksym Rosiński. Jedenastkę pewnie wykorzystał Mateusz Stępień. Unia ponownie wyszła na prowadzenie 2:1. W 86 minucie gospodarze strzelili trzecią bramkę - asystował Mateusz Szmyd, a formalności dopełnił Dawid Dzięgielewski! W drugiej minucie przedłużonego czasu gry Adrian Dudziński ustalił wynik meczu na 4:1.
Pelikan Łowicz odniósł spodziewane zwycięstwo nad ŁKSw Łomży. Gole w odstępie pięciu minut zdobyli: 0:1 Jakub Garnysz (49), 0:2 Szymon Sołtysiński (54). Wygrana mogła być jeszcze bardziej okazała, gdyby w 88 minucie do bramki gospodarzy trafił z karnego strzelec drugiego gola.

Wicelider tabeli GKSBełchatów tylko zremisował bezbramkowo na wyjeździe z GKSWikielec. Jak informuje oficjalna strona klubu gksbelchatow.com.pl, przed meczem apetyty „Brunatnych” były większe, lecz z przebiegu spotkania remis w starciu dwóch GKS-ów jest wynikiem sprawiedliwym. Na strzelenie gola piłkarzom którejkolwiek ze stron zabrakło techniczno-taktycznych środków, choć próby Patryka Skóreckiego i Serhija Napolova były bliskie celu.

Warta Sieradz przegrała na własnym boisku z Olimpią Zambrów 0:2. Drugiego gola sieradzanie stracili bezpośrednio z rzutu wolnego po strzale Rafała Parobczyka.
IIIliga (grupa 1.)
Unia Skierniewice – Concordia Elbląg 4:1 (1:0)

1:0 Dawid Dzięgielewski (10), 1:1 Kacper Noworyta (48), 2:1 Mateusz Stępień (71-karny), 3:1 Dawid Dzięgielewski (86), 4:1 Adrian Dudziński (90+2).
Unia: Grocholski - Rosiński, Kowalczyk, Vasin, Łapiński, Dzięgielewski, Sulikowski, Bartosiński, Kosior, Szmyd, Stępień. Rezerwowi: Pruszkowski, Dudziński, Pieńkowski, Kępisty, Wójcik, Drabik, Zając, Czarnecki. Trener: Kamil Socha.
ŁKS 1926 Łomża – Pelikan Łowicz 0:2 (0:0)
0:1 Jakub Garnysz (49), 0:2 Szymon Sołtysiński (54).
Pelikan: Wlazłowski - Woliński, Jendryczko, Garnysz, Sołtysiński, Pawlicki, Falkowski, Grądzki, Borkała, Sójka, Woder. Rezerwowi: Skrzypek, Kłąb, Czeczko, Pomianowski, Śladowski, Zagajewski, Dziemidowicz, Winkler, Łojszczyk. Trener: Paweł Jakóbiak.
Warta Sieradz – Olimpia Zambrów 0:2 (0:0)
0:1 Jakub Romanowicz (49), 0:2 Rafał Parobczyk (55)
Warta: Mateusz Ludwikowski, Krystian Adamiak, Paweł Koncewicz-Żyłka, Mateusz Borcuch, Seweryn Michalski, Mateusz Lis, Przemysław Kita, Szymon Pietrzak, Adrian Filipiak, Jakub Piela, Bartłomiej Kręcichwost. Rezerwowi: Miazek, Pawluczuk, Czyżewski, Kraśniewski, Koreeda, Maćczak, Janiszewski, Kołosowski. Trener: Tomasz Pozorski.
GKS Wikielec – GKS Bełchatów 0:0
GKSBełchatów: Leonid Otczenaszenko – Mateusz Szymorek, Mikołaj Bociek, Mariusz Holik, Szymon Sarnik (90, Sebastian Ochocki) – Miłosz Nowak, Serhij Napolov, Patryk Skórecki (61, Dawid Woźniakowski), Klaudiusz Krasa (77, Artur Golański), Łukasz Wroński – Hubert Karpiński (61, Przemysław Zdybowicz). Trener: Bogdan Jóźwiak.
Lechia Tomaszów Mazowiecki – Świt Nowy Dwór Mazowiecki (mecz w niedzielę)
Lechia: Trener: Mateusz Milczarek.
Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Broń Radom 2:1 (Dominik Gedek 59, 78 - Adrian Olpiński 86)
Pilica Białobrzegi – Mławianka Mława 0:0
Victoria Sulejówek – Legia II Warszawa 0:2
(Sebastian Kieraś 74, Adam Ryczkowski 85)
Legionovia Legionowo – Jagiellonia II Białystok (przełożony na 18 października, 14 z powodu powołania zawodnika gości do reprezentacji narodowej)
1.Lechia Tomaszów 11 28 25-12
2.GKS Bełchatów 12 24 24-14
3.Świt Nowy Dwór 11 23 24-10
4.Pelikan Łowicz 12 23 21-10
5.Pogoń Grodzisk 12 22 26-14
6.Legia II Warszawa 12 22 24-13
7.Victoria Sulejówek 12 20 16-13
8.Unia Skierniewice 12 18 22-18