Imponujący bieg lidera PŚ w biathlonie Johannesa Thingnesa Boe w Soldier Hollow

Piotr Olkowicz
JOE KLAMAR/AFP/East News
Lider biathlonowego Pucharu Świata, Norweg Johannes Thingnes Boe, w amerykańskim Soldier Hollow wygrał w niedzielę bieg na dochodzenie na 12,5 km. Jedyny z Polaków Konrad Badacz zajął 37. miejsce.

Boe, startujący z 17. pozycji, na trasie mijał rywali w imponującym stylu. W ostatnim strzelaniu zaliczył jedną rundę karną, ale mimo to minął metę w roli zwycięzcy. Drugie miejsce zajął jego brat Tarjei (dwa niecelne strzały), który stracił 6,4 s. Trzeci był Emilien Jacquelin. Francuz był wolniejszy tylko 7,1 s, a szanse na lepszy wynik zaprzepaścił podczas drugiej wizyty na strzelnicy, gdzie zaliczył aż trzy karne rundy.

Konrad Badacz do rywalizacji przystąpił jako 43. zawodnik. Na trasie zdołał minąć sześciu rywali. W sumie oddał dwa niecelne strzały, a do triumfatora stracił 4.09,3.

W klasyfikacji generalnej dalej przewodzi szóstka Norwegów. Johannes Thingnes Boe umocnił się na pozycji lidera - 992 pkt. Drugi jest jego brat Tarjei (930), a na trzecie miejsce awansował czwarty w niedzielę Sturla Holm Laegreid (828).

Finałowa runda cyklu planowana jest na 14-17 marca w kanadyjskim Canmore.