Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Inwestycje drogowe w Łodzi. Nowa nawierzchnia na ul. Pryncypalnej, a nowy wodociąg na ul. 3 Maja. Na których ulicach jeszcze trwają roboty?

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Rusza remont ul. Pryncypalnej w Łodzi.
Rusza remont ul. Pryncypalnej w Łodzi. UMŁ
Chociaż przyszła zimowa aura, co powinno oznaczać koniec robót na drogach, to miasto zaczyna kolejne remonty. Tym razem wybrano ul. Pryncypalną i 3 Maja na Górnej. Przybędą prawie 2 kilometry nowych, równych nawierzchni i chodników. Na pierwszy ogień poszła ul. Pryncypalna.

Więcej:

W dniu otwarcia ruch na nowej Trasie Górna był jeszcze niewielki.

W Łodzi oficjalnie otwarto trzeci odcinek Trasy Górna. Nowa ...

Remont nawierzchni na ul. Pryncypalnej

Inwestycja będzie realizowana na odcinku ul. Pryncypalnej od al. Bartoszewskiego do ul. Modrzewskiego. Przystanki autobusowe w rejonie ul. Mocnej przeniesiono kilka metrów dalej. W pierwszych dniach prowadzonego remontu ruch będzie odbywał się w dwóch kierunkach jazdy, w kolejnych wprowadzi się ruch jednokierunkowy w kierunku ul. Tuszyńskiej i wówczas rozpocznie się remont nawierzchni. Oprócz nowej jezdni zostaną ułożone chodniki i staną nowe wiaty przystankowe.

Więcej:

Ulica Ogrodowa na odcinku ul. Karskiego - ul. Cmentarna zyskała nową nawierzchnię.

Remonty ulic w Łodzi. Odcinek ul. Ogrodowej od ul. Karskiego...

Remonty dróg w Łodzi. Na początek wodociąg na ul. 3 Maja

Ponadto już w czwartek 30 listopada ekipy remontowe wkroczą na ul. 3 Maja. Na początku będą to pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi, którzy wymienią instalację wodociągowa. A nowa nawierzchnia zacznie być układana wiosną.
Roboty związane z budową wodociągu będą odbywać się etapami, w pierwszej kolejności należy spodziewać się utrudnień na odcinku ulicy między ul. Świetlicową a ul. Morską. Autobusy linii 63 pojadą objazdem ul. Ruchliwą. Kierowcy będą mogli wrócić na ul. 3 Maja ul. Stylową, która stanie się jednokierunkowa oraz również z jednym kierunkiem jazdy ul. Morską, ale w stronę ul. Ruchliwej.
Ostatnim etapem inwestycji będzie przebudowa ul. Pryncypalnej od al. Bartoszewskiego do ul. 3 Maja. Start prac jest uzależniony od warunków pogodowych i realizacji pozostałych prac w tym rejonie.

W Łodzi trwają roboty na kilku ulicach, m.in. Demokratycznej, Zakładowej, Sierakowskiego, Lodowej, Wałowej, Maratońskiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Inwestycje drogowe w Łodzi. Nowa nawierzchnia na ul. Pryncypalnej, a nowy wodociąg na ul. 3 Maja. Na których ulicach jeszcze trwają roboty? - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki