Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jacek Jaworek wciąż poszukiwany. Szczątki, które odnaleziono w lesie nie należały do mordecy...

Lila Sayed
Lila Sayed
Wideo
od 16 lat
W Żurawiu, w gminie Mstów, w połowie października spacerowicz natknął się w lesie na szczątki ludzkie. Makabrycznego odkrycia dokonano około 20 km od wsi Borowce, gdzie w listopadzie 2021 r. doszło do potrójnego zabójstwa. W związku ze sprawą poszukiwany jest Jacek Jaworek i nie było wykluczone, że szczątki należą do niego. W celu potwierdzenia tej hipotezy zlecono przeprowadzenie badań DNA.

Wyniki jednak wykluczyły tę hipotezę. A to oznacza, że groźny mężczyzna jest wciąż na wolności.
Uzbrojony morderca, Jacek Jaworek, jest poszukiwany od lipca 2021 roku. Za mężczyzną wystawiono tzw. czerwoną notę Interpolu - przeznaczoną dla najbardziej niebezpiecznych przestępców. Za pomoc w ujęciu Jaworka Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył 20 tysięcy zł nagrody.

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył w piątek nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych za informacje, które pomogą zatrzymać Jacka Jaworka lub odnaleźć jego ciało (nie wykluczone, że mężczyzna nie żyje). Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KWP w Katowicach tel. 798031306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie tel. 47 858 1255, albo z najbliższą jednostką Policji tel. alarmowy 112.

W chwili zdarzenia Jacek Jaworek ubrany był w granatową koszulkę z jasnym napisem na przedniej części, granatowe spodnie jeansowe oraz szarą bluzę dresową. Po zdarzeniu poszukiwany mężczyzna mógł się przebrać.

Na prawej łopatce ma widoczną przez koszulkę narośl o rozmiarze 5-7 centymetrów. Uwaga! Poszukiwany może posiadać broń palną! Może próbować ucieczki! Może zachowywać się agresywnie!

Przypominamy, że tuż po dokonaniu makabry łódzcy policjanci szukali Jaworka w łódzkim hotelu.

***
W łódzkim hotelu Ambasador przy al. Piłsudskiego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi szukali Jacka Jaworka. W hotelu miała przebywać daleka krewna poszukiwanego. To nieoficjalne informacje, do których nie chciał się odnieść Radosław Gwis z biura rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

- Informacje na temat działań dotyczących poszukiwań tego mężczyzny są niejawne - wyjaśnił Radosław Gwis w rozmowie telefonicznej.

Policjanci z trzech województw objętych alertem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa sprawdzają każdy trop na temat 52-latka. W sobotę (10 lipca) łódzcy policjanci otrzymali informacje, że Jacek Jaworek może przebywać wraz z daleką krewną w łódzkim hotelu. Okazało się, że kobieta rzeczywiście tam się zameldowała, ale w jej pokoju nie było podejrzanego...

Przypominamy, że w sobotę (10 lipca) mieszkańcy woj. łódzkiego otrzymali ostrzeżenie dotyczące niebezpiecznego przestępcy, Jacka Jaworka, pozostającego na wolności po zabójstwie trzech osób ze swojej rodziny.

Jacek Jaworek poszukiwany za morderstwo rodziny. Jest uzbrojony i niebezpieczny!

Poszukiwany pochodzi z Częstochowy, ale przez ostatnie lata pracował w Niemczech. Pół roku temu 52-latek wrócił z saksów i zamieszkał u brata i jego rodziny w miejscowości Borowce pod Częstochową. Tam też miało dojść do makabrycznej zbrodni.

Zginął 17-latek i jego rodzice (44-letni brat poszukiwanego oraz jego żona). Rodzina zginęła od strzałów z broni palnej, którą Jaworek prawdopodobnie ma wciąż przy sobie (policja nie informowała, że znalazła narzędzie zbrodni).

Wiadomo też, że Jaworek był wcześniej karany. Zdaniem sąsiadów w tym domu dochodziło często do awantur oraz utarczek słownych. Ta, podczas której doszło do koszmarnej zbrodni, miała dotyczyć rozliczeń finansowych. Wiele wskazuje na to, że Jaworek był pod wpływem alkoholu.

Drugie przebywające w domu dziecko, 13-latek, uciekł w trakcie tragicznych wydarzeń i cudem uniknął śmierci.

Jacek Jaworek poszukiwany za morderstwo rodziny

Wszystkie osoby, które znają aktualne miejsce pobytu poszukiwanego mężczyzny, mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu, lub które mogą mieć istotne dla śledztwa informacje, proszone są o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod nr telefonu 47 858 12 55 lub nr alarmowym 112.

Policja apeluje, żeby nie próbować go zatrzymać.

W związku z poszukiwaniami Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenie dla osób przebywających na terenie trzech województw. Ostrzeżenie obowiązuje dla mieszkańców województw: śląskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego.

Gdzie jest Jacek Jaworek?
Policjanci biorą pod uwagę także hipotezę, że po dokonaniu zbrodni Jaworek popełnił samobójstwo. Około 120 ratowników przeszukuje lasy w rejonie miejsca zamieszkania poszukiwanego. Sprowadzono także psy z Saksonii. Funkcjonariusze są niemal pewni, że Jaworek nie planował morderstwa i nie był przygotowany do przetrwania w ekstremalnych warunkach np. w lesie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Jacek Jaworek wciąż poszukiwany. Szczątki, które odnaleziono w lesie nie należały do mordecy... - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki