Jak dawniej leczono zęby? Niezwykła wystawa stomatologiczna...

  Jak dawniej leczono zęby? Niezwykła wystawa stomatologiczna w Łodzi [ZDJĘCIA]

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Jak dawniej leczono zęby? Niezwykła wystawa stomatologiczna w Łodzi [ZDJĘCIA]
  1/23

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Grzegorz Gałasiński

  Fani stomatologicznych ciekawostek po raz pierwszy mają okazję w Łodzi poznać historię stomatologii. W Domu Towarzystwa Kredytowego przy ul. Pomorskiej, gdzie kiedyś mieścił się Instytut Stomatologii Uniwersytetu Medycznego, zorganizowano bowiem pierwszą wystawę pokazującą świat dawnej stomatologii.
  Wystawa ma być pretekstem do tego by w Łodzi powstało pierwsze muzeum historii stomatologii. - Rozmawialiśmy w piątek o tym projekcie i padły już pierwsze propozycje lokalizacji - mówi dr Tomasz Maria Kercz, stomatolog i organizator wystawy.

  Zbiory pokazane na wystawie pochodzą z prywatnej kolekcji dr Piotra Kuźnika, stomatologa z Częstochowy. W kolekcji można było znaleźć bezcenne narzędzia dentystyczne, które mają dwa i pół tysiąca lat.

  - W starożytnym Rzymie robiono już wypełnienia zębów, a tych narzędzi używano do opracowania ubytku - tłumaczy dr Piotr Kuźnik. - Na wystawie można zobaczyć kilka foteli dentystycznych z końca XIX i początku XX wieku. Są też pierwsze pasty do zębów wyprodukowane przez firmę Colgate.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  super pomysł

  zadowolona (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Bardzo fajny pomysł! Muszę powiedzieć moim dentystom z CMP dent, którzy od dawna ratują moje zęby. Na pewno ta tematyka ich zainteresuje.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wystawa

  Jasia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Ale fajna wystawa. Z chęcią bym ją zobaczyła. Co prawda nie jestem wielką fanką, a zanim zaczęłam chodzić do CMP dent to się bałam dentysty, ale teraz już nie mam obaw a taka wystawa to bardzo...rozwiń całość

  Ale fajna wystawa. Z chęcią bym ją zobaczyła. Co prawda nie jestem wielką fanką, a zanim zaczęłam chodzić do CMP dent to się bałam dentysty, ale teraz już nie mam obaw a taka wystawa to bardzo interesująca sprawa.zwiń

  Polecamy

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny