Jakie inwestycje planują władze Zduńskiej Woli i Skierniewic

Agnieszka Olejniczak
Agnieszka Olejniczak
Piotr Krzyżanowski/archiwum Polska Press
Udostępnij:
Poznaliśmy przyszłoroczne budżety Zduńskiej Woli i Skierniewic. Wiadomo już, jak władze samorządowe podzieliły wydatki.

W planowanym budżecie Zduńskiej Woli na 2016 r. przewidziano na wydatki około 114 mln zł. Z tego zaledwie 9,5 mln zł ma zostać przeznaczonych na inwestycje. Z tego największą kwotę - ponad 5,5 mln zł - mają pochłonąć wydatki na drogi.

Władze Zduńskiej Woli planują przygotowanie dokumentacji dla kilku przyszłych przedsięwzięć, a przebudować chcą ulicę Żeromskiego w ramach tzw. schetynówek. Zadanie ma kosztować 4 miliony złotych, z czego połowa ma pochodzić z rządowego programu. Wniosek Zduńskiej Woli znalazł się na 12. miejscu wstępnej listy rankingowej i ma spore szanse na dofinansowanie.

Równie kosztowną inwestycyjną, na którą w budżecie na 2016 r. zapisano prawie 2,5 mln zł, jest rewaloryzacja parku Miejskiego. Łącznie ma kosztować ponad 8 mln zł przez trzy lata. Pół miliona ma kosztować budowa boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz drugie pół miliona budowa boiska wielofunkcyjnego na osiedlu Południe.

Radni zduńskowolscy jeszcze nie przyjęli budżetu, a głosowanie w tej sprawie planowane jest w styczniu.

Uchwalono natomiast budżet Skierniewic. Po stronie dochodów zapisano prawie 191 mln zł, zaś wydatki w 2016 r. wyniosą ponad 209,5 mln zł. Deficyt budżetowy w wysokości ponad 18,7 mln zł pokryją kredyty i pożyczki.

Na inwestycje miasto przeznaczy w 2016 r. ponad 32,1 mln zł. Jedną z bardziej kosztownych inwestycji będzie budowa energooszczędnych budynków socjalnych przy ulicy Sobieskiego. Na ten cel zaplanowano ponad 20,2 mln zł, ale inwestycja ma trwać do 2019 r. W 2016 r. pochłonie ponad 3,2 mln zł. Na dokończenie budowy domu pomocy społecznej miasto przeznaczy w nadchodzącym roku ponad 5,8 mln zł.

Zaplanowano wreszcie budowę boiska do gry w hokeja na trawie. Wartość tej inwestycji ma wynieść 4,9 mln zł.

Na uzbrojenie terenów inwestycyjnych przy ulicy Rybickiego, gdzie ma powstać między innymi kanalizacja sanitarna i sieć wodociągowa, Skierniewice wydadzą w 2016 r. 4,6 mln zł.

Natomiast 2,5 mln zł pochłonie przebudowa obiektu, w którym powstanie muzeum miejskie.

Jedną z ważniejszych inwestycji drogowych będzie budowa ul. Armii Krajowej na odcinku od ul. Skłodowskiej-Curie do ul. Nowobielańskiej. Wydatek na tę inwestycję wyniesie 8,8 mln zł.

współpraca: Roman Bednarek

Najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w skrócie
21-27 grudnia 2015 r.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie