Łukasz Konstanty
Marek Badowski wygrał w trzech setach z Pavlem Siruckiem
Marek Badowski wygrał w trzech setach z Pavlem Siruckiem Fot. PAP/Leszek Szymański
Dartom Bogoriia Grodzisk Mazowiecki wygrał na wyjeździe z czeskim HB Ostrov Havlickuv Brod 3:0 w swoim trzecim meczu Ligi Mistrzów tenisistów stołowych i wciąż zachował szansę na awans do kolejnej rundy rozgrywek.

Miłosz Redzimski walczy w mistrzostwach świata juniorów

Grodziszczanie do Czech udali się bez wschodzącej gwiazdy polskiego tenisa stołowego - Miłosza Redzimskiego. Młodzian przebywa bowiem w słoweńskiej Nowej Goricy, gdzie odbywają się właśnie mistrzostwa świata kadetów i juniorów.

Zawodnik mistrza Polski bardzo dobrze radzi sobie w trwających zmaganiach. W deblu w duecie z Japończykiem Keishim Hagiharą wywalczył brązowy medal (walkę o finał wspomniana dwójka przegrała po pięciosetowej batalii), a w singlu z kolei dotarł do ćwierćfinału, w którym zmierzy się z niezwykle wymagającym przeciwnikiem - Chińczykiem Wenem Ruibo (sobota, 14.45), z którym w 2023 roku przegrał już dwukrotnie, zwyciężając łącznie jedynie w jednym secie

Trzysetowe zwycięstwo Dartomu Bogorii

Pod nieobecność Redzimskiego w kadrze na kolejny mecz w Lidze Mistrzów znalazł się Marek Badowski, a oprócz niego do Czech udali się także Panagiotis Gionis i Takuya Jin. Najbardziej zacięty pojedynek stoczył ostatni z wymienionych (do zwycięstwa potrzebował piątego, rozgrywanego do sześciu, seta). Nieco szybciej z rywalem rozprawił się Grek, który oddał tylko jedną partię, z kolei Badowski odniósł szybkie zwycięstwo, pieczętując w ten sposób triumf polskiej drużyny i przedłużając szansę na awans do najlepszej czwórki rozgrywek.

Spotkanie z TTC Neu-Ulm, decydujące o tym, kto pozostanie w grze o najważniejsze europejskie klubowe trofeum, a kto powalczy w ćwierćfinale Pucharu Europy, zostało zaplanowane na 17 grudnia. W pierwszym, rozegranym w Polsce meczu zwycięstwo 3:2 odniósł zespół z Niemiec.