Jesteśmy w finale mistrzostw Polski. Wielki sukces koszykarek z Aleksandrowa. Zostały wicemistrzyniami

W meczach Basketu Aleksandrów wspaniale walczyła także Aleksandra Pszczolarska (numer 14) fot. yukaphoto.com.pl
W półfinale mistrzostw Polski U22 koszykarki UKS Basket Aleksandrów rozegrały zwycięski, ale jakże niezwykły mecz z zespołem Enea AZS Gorzów Wielkopolski.

Po pierwszej kwarcie nasze dziewczęta przegrywały 8:24 i mało kto spodziewał się, że losy tego meczu jeszcze się odwrócą. Tymczasem już w drugiej kwarcie aleksandrowianki odrobiły starty i na połowę schodziły przegrywając tylko jednym punktem 33:34.
W trzeciej kwarcie Basket prowadził już 47:42, ale stracił z rzędu czternaście punktów, natomiast nie rzucił ani jednego.
Na 7 i pół minuty przed końcem meczu Basket odrobił straty. Gdy do zakończenie pozostało 160 sekund, zespół z Aleksandrowa przegrywał 65:67, ale wtedy dwie celne trójki zanotowała Pola Kaźmierczak. Wynik poprawiły najskuteczniejsze w drużynie Martyna Leszczyńska i Aleksandra Pszczolarska. Gratulacje. Finał w niedzielę o 13.15.

Półfinały mistrzostw Polski do lat 22 kobiet:
UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki – Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski 77:69 (8:24, 25:10, 19:23, 25:12).
UKS Basket: Aleksandra Pszczolarska 28, Martyna Leszczyńska 19, Natalia Łopińska 14, Pola Kaźmierczak 9, Nicola Obrodzka 4, Agata Maciejewska 3, Martyna Janusz, Klaudia Kozłowska, Patrycja Krzyszczak, Justyna Samulak. Trenerzy: Dariusz Raczyński, Adam Rajkowski.
Drugi półfinał Wisła AZS Politechnika Kraków – Enea AZS Poznań 60:82

W finale Basket Aleksandrów - Enea AZS Poznań 57:70.
Koszykarki z Aleksandrowa zostały wicemistrzyniami Polski!