Joanna Kopcińska nową przewodniczącą Rady Miejskiej. Klub PO...

  Joanna Kopcińska nową przewodniczącą Rady Miejskiej. Klub PO opuścił salę obrad

  Jolanta Baranowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Joanna Kopcińska nową przewodniczącą Rady Miejskiej. Klub PO opuścił salę obrad
  1/8
  przejdź do galerii

  ©Paweł Łacheta

  Joanna Kopcińska została wybrana przewodniczącą Rady Miejskiej w Łodzi. Za jej wyborem zagłosowało 23 radnych. 3 wstrzymało się do głosu. W wyborze nie uczestniczyli radni z klubu radnych PO.
  - Będę starała się prowadzić obrady rady godnie, rzetelnie, uczciwie i ponad podziałami - mówiła po wyborze Joanna Kopcińska.

  Jej kandydaturę zgłosił Sebastian Tylman. - Miałem zamiar zgłosić kandydaturę Joanny Kopcińskiej na przewodniczącego rady jako wiceprzewodniczący klubu PO, ale zostałem usunięty z prezydium klubu - mówi radny Tylman. - Jestem jednak członkiem PO i czuję się członkiem PO.
  Radna Kopcińska też ciągle jest jeszcze członkiem PO. Ale nie jest już członkiem klubu, będzie więc bezstronną i obiektywną przewodniczącą. Bez groźby partyjnych nacisków. Pani Joanna Kopcińska jest radnym profesjonalnym, zaangażowanym i bezstronnym. Niech przykładem będzie jej praca jako przewodniczącej komisji ds. Nowego Centrum Łodzi, która zajmuje się najważniejszą inwestycja w Łodzi, budową Dworca Fabrycznego.

  - Zgadzam się kandydować na stanowisko przewodniczącego rady - mówiła Joanna Kopcińska. - Jestem zaskoczona decyzją klubu. Ale uważam, że trzeba jak najszybciej zakończyć tę sytuację. Najważniejsze są sprawy mieszkańców. Swoją bezstronnością będę służyć państwu radnym i mieszkańcom.

  - Jeden z radnych ogłosił się Platformą Obywatelską - komentował Mateusz Walasek, przewodniczący klubu radnych PO. - Grupa ogłasza się samozwańczą Platformą Obywatelską. Ale klub radnych PO nie zgłasza żadnego kandydata, a sprawy członkowskie uregulują odpowiednie władze. Jest to robione dla pozyskania stanowisk. Powstała dziwna koalicja w radzie, więc można być pewnym wyniku głosowania na przewodniczącego. Ale teraz też ta koalicja nie uchyli się od odpowiedzialności - chyba, że rzeczywiście robi to tylko dla stanowisk. To jest hucpa i my nie zamierzamy brać w niej udziału.

  Klub radnych PO (15 osób) opuścił salę obrad. Pozostali członkowie SLD, PiS, Ruchu Palikota oraz radni niezrzeszeni (wśród nich grupa 8 radnych wyrzuconych dziś z klubu radnych PO).

  Piotr Adamczyk, szef klubu radnych PiS: Nie ma koalicji o jakiej mówi PO. - Platforma się obraziła i uciekła - podsumował krótko Tomasz Trela, wiceprzewodniczący klubu radnych SLD.

  - Można nie popierać zgłoszonego kandydata. Można też nie mieć swojego kandydata. Ale ucieczka? Radni PO nie dorośli do sprawowania mandatu - komentuje Witold Rosset, bezpartyjny, usunięty z klubu radnych PO kilka miesięcy temu.

  - Łodzianie odetchnęli, bo mają nowego przewodniczącego rady - mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. - Ale zapewne nie takiego sposobu jego wyboru oczekiwali. Moja polityka skupia się w zakresie działań na rzecz mieszkańców. Staram się być z dala od codziennej polityki. Jako prezydent tym będę się zajmowała. Moje dotychczasowe decyzje pokazały, jak można zmieniać Łódź. Mam nadzieje, że wszystkie rozsądne projekty będą popierane przez radę miejską.

  Ale Hanna Zdanowska to nie tylko prezydent Łodzi, ale i szefowa łódzkich struktur PO. - Jako szefowa PO będę współpracowała z każdym przewodniczącym rady na rzecz całego miasta. Jestem prezydentem, ponieważ chcę zmieniać Łódź. Będziemy się starali tak przygotowywać projekty uchwał, by nie budziły emocji - dodaje Hanna Zdanowska.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (24)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  GRATULACJE

  Łodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 28 / 29

  Gratuluję Pani Joannie Kopcińskiej wyboru jej na stanowisko Przewodniczącej Rady Miejskiej Miasta Łodzi i życzę sukcesów. Jako Łodzianin liczę na godne, rzetelne, uczciwe i ponad podziałami...rozwiń całość

  Gratuluję Pani Joannie Kopcińskiej wyboru jej na stanowisko Przewodniczącej Rady Miejskiej Miasta Łodzi i życzę sukcesów. Jako Łodzianin liczę na godne, rzetelne, uczciwe i ponad podziałami prowadzenie obrad Rady Miejskiej. Co zaś tyczy się członków klubu PO, uważam ich zachowanie za żałosne, niepoważne i skandaliczne skoro stać was na takie ekscesy. Wstyd mi za was skoro dyscyplina partyjna jest ważniejsza od zdrowego rozsądku.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No i PO ptokach. PO straciło większość..

  sklave

  Zgłoś naruszenie treści / 24 / 21

  w sejmie jeszcze mają tylko jeden głos więcej od wymaganej większości.
  Skończyły się wakacje dla pani prezydent.
  Oświadczenia majątkowe łódzkich samorządowców.
  sklave.manifo.com/polityka

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Urodziwa

  Esteta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 27 / 25

  Najważniejsze, że nowa przewodnicząca urodą bije naszą Hanię.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ja wierzę w naszego Tuska, przez Putina i Merkel uwielbianego. Stworzyciela Zielonej Wyspy obiektywn

  wierzacy w PO (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 24

  A ja wierzę w naszego Tuska, przez Putina i Merkel uwielbianego. Stworzyciela Zielonej Wyspy obiektywnych mediów, dobrze płatnej pracy aż do 67 lat. Wierzą w Tuska jako twórcę niskich POdatków,...rozwiń całość

  A ja wierzę w naszego Tuska, przez Putina i Merkel uwielbianego. Stworzyciela Zielonej Wyspy obiektywnych mediów, dobrze płatnej pracy aż do 67 lat. Wierzą w Tuska jako twórcę niskich POdatków, tanich kredytów, mocnego złotego, kwitnącego lewego biznesu i POskromiciela korupcji. POspieszyciela budowy tanich mieszkań, szybkich kolei, autostrad, linii lotniczych i stadionów. Stworzyciela wszystkich dotacji z Unii, tych widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Rostowskiego, doradcę Tuska prawdomównego, który przez PeO został stworzony przed wszystkimi długami. Tusk z Tuska, europejskość z europejskości, Fakty prawdziwe z TVN obiektywnego, jak komunistyczna prawda o zbrodni w Katyniu. FAKTY przez Lisa i Miecugowa stworzone i przez bzdurczoka Durczoka mówione, współistotne Tuskowi. A przez niego wszystko się stało. Oni to dla nas zstąpili z Kremla i z Pawlakiem POdpisali na 25 lat "najtańszą" w UE umowę gazową, na chwałę Putina. A za sprawą Angeli POchodzącej POnoć z POlski, Tusk przyjął miliardy z UE i został przez nią POklepany, za dziadka w Wehrmachcie i chętnie POgodził się z rosyjsko-niemiecką rurą gazową na dnie Bałtyku. POd Władimira i Angeli namową, POnownie został wybrany jak oznajmia OBOP. Wstąpił do rządu, siedzi po prawej Bronka i lewej Palikota, skąd POwtórnie przyjdzie w chwale, a agresja jego do Kaczyńskiego i Rydzyka nigdy się nie skończy. Wierzę w pancerną brzozę zdradkę oraz Radka jej ożywiciela, który od Tuska pochodzi. Oni wspólnie odbierają uwielbienie i chwałę od WSI i KGB, za zgodę na "katastrofę" POd Smoleńskiem.
  Wierzę w naszego Tuska i cieszę się z wydłużonego czasu do emerytury aby spokojnie zejść przed 67 rokiem życia, co da duże oszczędności do budżetu III RP i ucieszy min Rostowskiego. Pragnę długiego oczekiwanie na lekarzy specjalistów i szybkiej eutanazji dla starych i chorych jako odpuszczenie grzechów. Cieszę się z POwszechnej prywatyzacji, dominacji obcego kapitału, rosnącego bezrobocia i biedy. POwoduje to zmniejszenie ludności w III RP i radość Putina z Merkel. Od władzy w III RP żądam łatwego dostępu do wódki, haszu, marychy oraz dopalaczy. Nienawidzę Świąt Niepodległości bo kocham Owsiaka, WOŚP, Woodstock i niekończące się parady miłości. Nie cierpię prawicy, kleru, Rydzyka, Kaczyczyzmu, AKowców i ich filmu Czas Honoru. Lubię Stawkę i Hansa Klossa z NKWD oraz Kiepskich i Wojewódzkiego. Uwielbiam TVN24, Ranczo i Taniec z gwiazdami. Chętnie oglądam filmy POkazujace Polaków jako antysemitów, odpowiedzialnych za polskie obozy śmierci. POpieram Michnika, Tuska, Palikota, Niesiołowskiego, Millera, Kwaśniewskiego, Frasyniuka, Urbana i Wałęsę.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Lex Krauze

  xxx (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 26 / 29

  trzeba dokładnie zbadać i nagłośnić lex krauze w wykonaniu kwiatkowskiego art 585 k.s.h.
  tuż przed procesem biznesmena dwa razy szybko poprawiano przepisy. sąd musiał umorzyć sprawę

  14 stycznia...rozwiń całość

  trzeba dokładnie zbadać i nagłośnić lex krauze w wykonaniu kwiatkowskiego art 585 k.s.h.
  tuż przed procesem biznesmena dwa razy szybko poprawiano przepisy. sąd musiał umorzyć sprawę

  14 stycznia naczelna rada adwokacka wydaje noworoczne przyjęcie. przedstawiciele palestry byli zdumieni wyborem miejsca – po raz pierwszy zaproszono ich do budynku obok ministerstwa sprawiedliwości – pałacyku sobańskich, siedziby polskiej rady biznesu.

  na przyjęciu pojawił się szef resortu sprawiedliwości krzysztof kwiatkowski. a także goście do tej pory niebiorący udziału w dorocznych spotkaniach adwokatury: zbigniew niemczycki, jan kulczyk i ryszard krauze. jak informuje „rz" tomasz tarnowski, rzecznik prokomu, firmy krauzego, ten ostatni dostał zaproszenie od polskiej rady biznesu. jest jej członkiem.

  gospodarzem przyjęcia był szef naczelnej rady adwokackiej mecenas andrzej zwara, którego kancelaria obsługiwała spółki krauzego. zwara należy do platformy obywatelskiej.

  na filmie ze spotkania, do którego dotarliśmy, zarejestrowano, jak szef nra zaprasza kwiatkowskiego na podest. mówi, że środowisko adwokackie przygotowało ministrowi prezent: kompleksową nowelizację kodeksu spółek handlowych (k.s.h.). przez salę przechodzi szmer i śmiech. zwara mówi, że projekt przekazano też do marszałka sejmu grzegorza schetyny.

  „jakże ja ci to wytłumaczę"

  jeden z adwokatów, prof. piotr kardas, wręczając ministrowi dokument, wyjaśnia, że nowelizacja dotyczy tylko jednego artykułu – 585 k.s.h.

  – wtedy obecność biznesmenów na przyjęciu stała się jasna – mówi nasz informator.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  czy kolo moze byc kwadratem jesli on nie ma nic przeciw ?

  troszkę zagubiony (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 28 / 18

  Czy ktoś rozumie o co chodzi kiedy szefowa partii mówi, że stara się być z dala od codziennej polityki ? I czy ktoś może wytłumaczyć kto komu podlega we władzach ? Bo normalnie nad prezydentem jest...rozwiń całość

  Czy ktoś rozumie o co chodzi kiedy szefowa partii mówi, że stara się być z dala od codziennej polityki ? I czy ktoś może wytłumaczyć kto komu podlega we władzach ? Bo normalnie nad prezydentem jest rada, ale kiedy większość w radzie podlega przewodniczacemu partii, która jest prezydentem, to kto komu podlega - ten co podlega, czy podlega ten który z góry nalega na tego co to niby tamten mu podlega ? zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czekam aż koalicja PIS-SLD przegłosuje pomnik Lecha Kaczyńskiego!

  precz z PO (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 35

  Czekam aż koalicja PIS-SLD przegłosuje pomnik Lecha Kaczyńskiego!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ciekawe => Walasek, KacPrzak spółka z ograniczoną odpowiedzialnościa

  Łodzianie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 39 / 23

  cyt: "To za większości PO w Radzie zapadały decyzje, które skończyły się brakiem dozoru nad SSS! O jakiej odpowiedzialności pan mówi. Jest pan śmieszy. Niech pan wyjaśni 25 mln marnotrawstwa na...rozwiń całość

  cyt: "To za większości PO w Radzie zapadały decyzje, które skończyły się brakiem dozoru nad SSS! O jakiej odpowiedzialności pan mówi. Jest pan śmieszy. Niech pan wyjaśni 25 mln marnotrawstwa na Specjalną Strefie Sztuki. Wiele osób zgłaszało Panu i panu Kacprzakowi, że Walczak (dziś doradca Zdanowskiej- wcześniej pełnomocnik i główny decydent Miasta ds SSS) napełnia błędy i nadużycia, które będą skutkować wielomilionowymi stratami.
  Kiedy RIO i UZP to potwierdziły , a także komisja rewizyjna Rady Miasta POWINIEN SIĘ PAN PODAĆ DO DYMISJI.
  Przypomnę , że Kacprzak lobbował na rzecz SSS.
  Teraz pan i pan Kacprzak powinniście zrekompensować mieszkańcom straty jakie ponieśli, wy macie odpowiedzialność za utratę szans na 200 mln dla SSS z Ministerstwa Kultury i dopuszczenie do marnotrawstwa 25 mln na dokumentacje, na bezwartościowy papier jakim stał się projekt SSS.
  Idźcie już z tej Rady. mamy was jako mieszkańcy dość. Pana intryg, arogancji i bufonady."

  Tym Panom już nawet nie dziękujemy, bo i za co idźcie kupą do piaskownicy Panowie , tam wasze miejsce i w kupie raźniej i cieplej.
  Od polityki z daleka
  Panie Walasek , Pana stwierdzenie:
  "Nieważne są programy, działania na rzecz łodzian. Gra o tron jest ważna"
  Co za szczerość, to przecież główny cel Pana dotychczasowej kariery, niepodobna się Panu jak inni odnoszą sukcesy, wzorując się na działaniach grupy z której się Pan wywodzi.
  Oj jaka przwrotność, oj jak boli...
  Jak Kali ukradł => to dobrze
  ale jak Kaliego okradli => to źle zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  bbb (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 35 / 29

  Warto przypomnieć, że nowa przewodnicząca Kopcińska jako wzór pracowitej radnej przed wakacjami wypisała się z Komisji ds.Budżetu Obywatelskiego w momencie, gdy zaczynały się największe prace przy...rozwiń całość

  Warto przypomnieć, że nowa przewodnicząca Kopcińska jako wzór pracowitej radnej przed wakacjami wypisała się z Komisji ds.Budżetu Obywatelskiego w momencie, gdy zaczynały się największe prace przy opiniowaniu zgłoszonych wniosków. Ciekawe czy jako przewodnicząca całej Rady też złoży rezygnację jak przed sesją zgłoszonych zostanie dużo projektów uchwał :)zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  emka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 38 / 25

  Warto przypomnieć, że gdy nowa przewodnicząca Kopcińska chciała nadal pracować w Doraźnej Komisji ds. Nowego Centrum Łodzi to wszczęto procedurę wyrzucania Jej i kilku innych radnych z PO.
  Ciekawe...rozwiń całość

  Warto przypomnieć, że gdy nowa przewodnicząca Kopcińska chciała nadal pracować w Doraźnej Komisji ds. Nowego Centrum Łodzi to wszczęto procedurę wyrzucania Jej i kilku innych radnych z PO.
  Ciekawe ...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pani Prezydent,

  łodzianin za młodu, (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 41 / 22

  A tak się dobrze zapowiadało. Miały być swietlane inwestycje w NCŁ, wielkie nazwiska, rozwój. Tym czasem mamy same kłótnie, konstruowanie nowych wysokokominowych stanowisk dla słabeuszy ( dyr....rozwiń całość

  A tak się dobrze zapowiadało. Miały być swietlane inwestycje w NCŁ, wielkie nazwiska, rozwój. Tym czasem mamy same kłótnie, konstruowanie nowych wysokokominowych stanowisk dla słabeuszy ( dyr. departamentów), łobuzerstwo co widać na forach po wpisach, które reprezentują pani "wizje", inwestycje niskich lotów ( w stylu rowu na Piłsudskiego czy wymiany kostki na dł. 2km na Pietrynie)gdzie z kasy miejskiej wyparowują ogromne wielomilionowe kwoty, bez szansy na ich przemnożenie...
  Reasumując - wszystkie te problemy wynikają z tego, ze otacza się pani nieodpowiednimi, nieprofesjinalnymi w swoich dzialaniach ludźmi, którzy zamiast na pracy na rzecz Łodzi skupieni sa na prywacie, rozgrywkach...etc.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo