John Cale z The Velvet Underground nagrodzony na festiwalu...

  John Cale z The Velvet Underground nagrodzony na festiwalu "Soundedit 2014" w Łodzi

  łk

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  John Cale
  1/2
  przejdź do galerii

  John Cale ©Dani Canto

  Na VI. Międzynarodowym Festiwalu Producentów Muzycznych "Soundedit 2014" w Łodzi nagrodzono ważne osobistości muzyki. Zagrał też zespół Laibach.
  John Cale, basisa i wokalista legendarnej formacji The Velvet Underground, odebrał w sobotę w klubie "Wytwónia" statuetkę Człowieka Ze Złotym Uchem, nagrodę przeznaczoną dla osobistości zasłużonych dla rynku muzycznego. Uhonorowano go za zasługi w promowaniu muzyki.

  Cale, nazywany chrzestnym ojcem punk rocka i nowej fali, nigdy nie ograniczał się do jednej tradycji muzycznej. W dorobku ma kompozycje napisane do przedstawień baletowych i filmu oraz utwory dla orkiestry symfonicznej. Gra też na altówce, organach i klawesynie. Współtworzył muzyczne projekty z Johnem Cage'em, jednym z pionierów wyłamującej się z dotychczasowych ram muzyki współczesnej.

  Statuetki otrzymali też inni "złotousi" goście Międzynarodowego Festiwalu "Soundedit 2014": Howard Bernstein - producent m.in. albumów "Post" Björk i "Pop" U2; rockman Lech Janerka (który zagrał przed Cale'm) i Karl Bartos, producent i kompozytor, głównie znany jako perkusista słynnej niemieckiej formacji Kraftwerk.

  Drugiego dnia festiwalu, w piątek, w "Wytwórni", ponownie po dwóch latach zagrał zespół Laibach, przez lata szokujący wizerunkiem nawiązującym do totalitarnych ideologii XX wieku, które były tematem ich muzycznych projektów.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo