Kaczmarski / Tymański w Teatrze Nowym

Dariusz Pawłowski
Udostępnij:

Spotkanie twórców niezwykłych, o odmiennych artystycznych zainteresowaniach bywa zapowiedzią odkrycia każdego z nich na nowo. Wiele wskazuje na to, że takim wydarzeniem będzie zaplanowana na piątek 9 lutego prapremiera widowiska „POCZEKALNIA Kaczmarski/Tymański”.

Autorem scenariusza i reżyserem widowiska jest Jarosław Wojciechowski, dyrektor Centrum Kultury w Gdyni. Przygotowania nowych aranżacji piosenek legendarnego barda podjął się Tymon Tymański, i - jak podkreśla teatr - „wyjmują one z szuflady oznaczonej hasłem „poezja śpiewana” twórczość barda „Solidarności” i poprzez swoją nową formę przybliżają ją młodszemu pokoleniu oraz tym, którzy niekoniecznie przepadają za pierwotnymi wykonaniami”.

Scenografię i kostiumy przygotowała Izabela Stronias, choreografię - Olena Leonenko-Głowacka, a występują: Barbara Dembińska, Daria Krzyżaniak (gościnnie), Gracjan Kielar, Michał Kruk, Tomasz Kubiatowicz, Marek Lipski, Konrad Michalak, Adam Mortas, Wojciech Oleksiewicz, Tymon Tymański (gościnnie), Kacper Gaduła-Zawratyński (gościnnie).

Kolejne pokazy „Poczekalni” odbędą się w sobotę 10 lutego i niedzielę 11 lutego. Projekt został zrealizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

W widowisku Jacek Kaczmarski ma pokazać twarz bardziej refleksyjnego poety niż walczącego, prowadzącego tłumy pieśniarza. Pamiętając jego największe przeboje, zapomnieliśmy bowiem nieco, że Kaczmarski, jak każdy artysta, zmagał się z rzeczywistością, widział to, czego dostrzegać nie chcemy, wystawiał swoją wrażliwość na bezwzględność istnienia. W Dużej Sali Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka nadszedł czas poruszeń...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Dodaj ogłoszenie