Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kalendarium 23 stycznia. Historia: Łódź i województwo łódzkie na kartkach kalendarza ZDJĘCIA

Wojciech Dłubakowski
Wojciech Dłubakowski
23 stycznia 1863 r. - pierwszy dzień powstania styczniowego w naszym regionie - rząd przybywa do Kutna, w lasach zbierają się powstańcze odziały, powstańcy wkroczyli do Żychlina w pow. kutnowskim i Kamieńska w pow. radomszczańskim, a w Radomsku wpadli w zasadzkę.
23 stycznia 1863 r. - pierwszy dzień powstania styczniowego w naszym regionie - rząd przybywa do Kutna, w lasach zbierają się powstańcze odziały, powstańcy wkroczyli do Żychlina w pow. kutnowskim i Kamieńska w pow. radomszczańskim, a w Radomsku wpadli w zasadzkę. domena publiczna
Dziś 23 stycznia. Oto kalendarium historyczne Łodzi i województwa łódzkiego na starych zdjęciach: 1793: II rozbiór Polski - Prusy zagarnęły ziemie dzisiejszego woj. łódzkiego. 1863: Pierwszy dzień powstania styczniowego - rząd przybył do Kutna, w lasach zbierają się powstańcze odziały, powstańcy zdobyli Żychlin w pow. kutnowskim i Kamieńsk (pow. radomszczański), ale w Radomsku wpadli w zasadzkę. 1870: Kilkaset miasteczek traci swoje prawa - to rosyjska zemsta za powstanie styczniowe. 1945: Armia Czerwona zajmuje Sieradz. 2002: W Łodzi wybuchała afera "łowców skór". 2008: Światowy gigant komputerowy otwiera fabrykę w Łodzi. Zobacz, jakie wydarzenia miały miejsce tego dnia w naszym regionie i miały z nim związek.

Dziś 23. dzień roku, do końca roku zostały 343 dni.

Zobacz kalendarium łódzkie na starych zdjęciach

 • Wschód słońca w Łodzi o godzinie 7.33, zachód o godzinie 16.16.
 • Dzień będzie trwał 8 godzin i 43 minuty, będzie dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 52 minuty oraz krótszy od najdłuższego dnia w roku o 7 godzin i 55 minut.
 • Dzisiaj imieniny obchodzą: Bartłomiej, Bernard, Daniel, Filip, Henryk, Ildefons, Jan, Klemens, Konstanty, Łukasz, Maksym, Maria, Michał, Onufry, Rajmund, Rajmunda, Wincenty.
 • Dzisiejsi jubilaci urodzili się pod znakiem Wodnika.
 • Przysłowia na dziś:
  Gdy w styczniu deszcz leje, złe robi nadzieje.
  Kiedy styczeń najostrzejszy, tedy roczek najpłodniejszy.

Historia Łodzi i województwa łódzkiego na starych fotografiach . 23 stycznia - kartka z kalendarza. Sprawdź kalendarium historyczne Łodzi i regionu łódzkiego. Jakie wydarzenia miały miejsce 23 stycznia w naszym regionie i były z nim związane.

 • 1793: II rozbiór Polski - Prusy zagarnęły ziemie dzisiejszego woj. łódzkiego.
 • 1863: Pierwszy dzień powstania styczniowego - rząd przybył do Kutna, w lasach zbierają się powstańcze odziały, powstańcy zdobyli Żychlin w pow. kutnowskim i Kamieńsk (pow. radomszczański), ale w Radomsku wpadli w zasadzkę.
 • 1870: Kilkaset miasteczek traci swoje prawa - to rosyjska zemsta za powstanie styczniowe.
 • 1945: Armia Czerwona zajmuje Sieradz.
 • 2002: W Łodzi wybuchała afera "łowców skór".
 • 2008: Światowy gigant komputerowy otwiera fabrykę w Łodzi.
23 stycznia 1863 r. - pierwszy dzień powstania styczniowego w naszym regionie - rząd przybywa do Kutna, w lasach zbierają się powstańcze odziały, powstańcy wkroczyli do Żychlina w pow. kutnowskim i Kamieńska w pow. radomszczańskim, a w Radomsku wpadli w zasadzkę.

Kalendarium 23 stycznia. Historia: Łódź i województwo łódzk...

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki