Kamil Majchrzak w podwójnej koronie. Turniej na MKT w Łodzi

Kamil Majchrzak
Kamil Majchrzak Materiały prasowe LOTOS PZT Polish Tour
Tenis. Turniej Kozerki Open za nami, a przed nami zawody na kortach MKT w Łodzi.

Podczas zawodów zaliczanych do cyklu LOTOS PZT Polish Tour najlepsi okazali się Anastazja Szoszyna (nr 2) i Kamil Majchrzak (nr 1). Piotrkowianin oprócz tytułu w singlu, wygrał również finał debla wraz z Janem Zielińskim. Mistrzyniami gry podwójnej zostały Katarzyna Piter oraz Joanna Zawadzka.
Udany rewanż na Danielu Michalskim za półfinał Narodowych Mistrzostw Polski wziął Kamil Majchrzak. We wtorkowym pojedynku o tytuł reprezentant Polski nie dał żadnych szans swojemu młodszemu koledze z kadry. Piotrkowianin wykorzystał wskazówki trenera Tomasza Iwańskiego i swoją grę oparł na doskonałym serwisie oraz szybkim kończeniu akcji uderzeniami z forhendu. 20-letni warszawianin w meczu finałowym grał bardzo zachowawczo, nie potrafił przejąć inicjatywy, co przełożyło się na końcowy wynik – 6:1, 6:4 dla Majchrzaka.
- Wyciągnąłem wnioski po meczu w Bytomiu. Grałem bardziej agresywnie, a dodatkowo moją grę wspierał dobry serwis, dzięki któremu zyskiwałem przewagę lub wygrywałem bezpośrednio punkty. Starałem się konsekwentnie realizować swoją taktykę i to się udało – powiedział 108. zawodnik światowego rankingu.
Drugie zwycięstwo w LOTOS PZT Polish Tour odniosła Anastazja Szoszyna. 22-letnia tenisistka, która wygrała pierwsze zawody w Gdańsku, tym razem w finale Kozerki Open okazała się lepsza od rozstawionej z numerem pierwszym Katarzyny Piter.
W turnieju deblowym Kozerki Open zwyciężyły następujące duety: Kamil Majchrzak-Jan Zieliński oraz Katarzyna Piter-Joanna Zawadzka. Panowie w finale pokonali Maksa Kaśnikowskiego i Dominika Nazaruka, zaś panie okazały się lepsze od Anastazji Szoszyny i Pauli Kani-Choduń.
Turniej seniorów Lotos PZT Polish Tour rozgrywany jest teraz na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego w Łodzi. Zawody potrwają do 2 sierpnia.
Cykl Lotos PZT Polish Tour - Narodowy Puchar Polski to unikatowy pomysł połączenia aż 9 zawodowych turniejów tenisowych, które w 2020 roku zostaną rozegrane w różnych zakątkach Polski. Odbyły się już turnieje w Gdańsku, Szczecinie, Wrocławiu, Bytomiu, w Kozerkach, trwa turniej w Łodzi, a przed nami:, Bydgoszcz - 15-18 sierpnia, Poznań Olimpia Park - 22-25 sierpnia, Poznań AZS - 26-29 sierpnia.