Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kandydaci Trzeciej Drogi do Rady Miejskiej w Łodzi. Koalicja przedstawiła jedynki na listach kandydatów w poszczególnych okręgach

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Trzecia Droga przedstawiła w piątek (16 lutego) pierwszych kandydatów do Rady Miejskiej w Łodzi. Na razie wiadomo, kim będą jedynki w poszczególnych okręgach.

Swoich kandydatów Trzecia Droga przedstawiła podczas konferencji prasowej w piętrowym ogródku należącym do pizzerii Ferwor przy ul. Piotrkowskiej 97. W Łodzi oprócz PSL i Polski 2050 Szymona Hołowni, startują z niej kandydaci partii Razem oraz społecznicy z TAK! Dla Łodzi oraz Łódź Cała Naprzód.

Jak podkreśliła obecna na konferencji posłanka Ewa Szymanowska na listach Trzeciej Drogi znalazło się wielu społeczników i osiedlowych radnych. Podczas spotkania przyszli kandydaci omawiali program wyborczy komitetu. Hasła to "Godne miejsce do życia", "Po mieście bez stresu", "Gospodarne inwestycje", "Ratunek dla zieleni", "Wielkie sprzątanie", "Tania, zielona energia w domu", "Dość marnowania potencjału łodzian".

M.in. Adam Kępiński, Martyna Urbańczyk z Razem mówili o dostępności miasta dla osób niepełnosprawnych, toaletach w lokalach i nowych mieszkaniach. Kosma Nykiel i Justyna Wołkowska z Łódź Cała Naprzód mówili o komunikacji.

- Chcemy, by podróż po Łodzi przestała być dla mieszkańców stresem - że nie dotrą na czas, że tramwaj się wykolei, że uszkodzą auto na dziurze, że potkną się na krzywym chodniku - wyliczał Kosma Nykiel, przewodniczący stowarzyszenia Łodzi Cała Naprzód.

Działacze osiedlowi Adam Macander i Adam Borkowski mówili o potrzebie inwestycji na mniejszych osiedlach, nie tylko w centrum Łodzi.

- Oddamy środki mieszkańcom na małe inwestycje - zapewniał Adam Macander.

Urszula Niziołek Janiak, Ewa Świdzińska z TAK! Dla Łodzi mówiły o zieleni. Wśród postulatów Trzeciej Drogi jest m.in. konieczność stworzenia 3 mkw. zieleni za każdy 1 mkw. betonu w miejskich inwestycjach oraz inwentaryzacja drzew. Katarzyna Krawczyk i Bartłomiej Dyba-Bojarski, PL2050 Szymona Hołowni zapowiadali wielkie sprzątanie miasta i walkę m.in. z wrakami aut, śmieciami i rozrzucanymi małpkami. Zaś Michał Sobczak i Jolanta Łuniewska-Bury, PSL mówili o zielonej energii.

Chcemy zbudować alternatywę dla dwóch obozów politycznych, które są dotychczas reprezentowane w łódzkim samorządzie najmocniej: czyli dla Prawa i Sprawiedliwości i dla Koalicji Obywatelskiej. I dla tego obozu, który popiera prezydent Hannę Zdanowską i dla obozu, który wyłącznie krytykuje Hannę Zdanowską - mówił Bartłomiej Dyba-Bojarski, obecny radny z Polski 2050.

Na razie znane są jedynki na listach, pozostałe nazwiska mają być podane za tydzień. W każdym okręgu z 3. miejsca kandydować będą członkowie i członkinie Partii Razem, jak podał komitet - między innymi Adam Kępiński i Martyna Urbańczyk. Natomiast na przełomie lutego i marca będzie ogłoszona "osoba kandydująca" komitetu na prezydenta Łodzi.

Okręg nr 1 Damian Pacześniak PL2050
Radogoszcz, Bałuty Zachodnie, Teofilów Wielkopolska

Okręg 2 Katarzyna Krawczyk PL2050
Widzew, Nr 33, Andrzejów, Dolina Łąki, Stoki, Mileszki, Nowosolna, Olechów-Janów

Okręg 3 Marta Grzeszczyk PL2050
Koziny, Mireckiego, Złotno, Zdrowie-Mania, Karolew, Retkinia, Zachód-Smulsko

Okręg 4 Justyna Wołkowska - ŁCN
Rokicie, Lublinek-Pienista, Chojny, Piastów-Kurak

Okręg 5 Kosma Nykiel - ŁCN
Śródmieście Wschód, Stare Polesie, Katedralna, Stary Widzew

Okręg 6 Bartłomiej Dyba-Bojarski PL2050
Bałuty, Julianów-Marysin, Rogi, Łagiewniki, Wzniesienia Łódzkie

Okręg 7 Eugeniusz Majewski PSL
Zarzew, Chojny-Dąbrowa, Wiskitno

Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga przedstawił w piątek (16 lutego) swój program i pierwszych kandydatów do łódzkiej rady miejskiej

Kandydaci Trzeciej Drogi do Rady Miejskiej w Łodzi. Koalicja...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki