Kapitalna akcja Przemysława Dobijańskiego. Master Pharm Rugby Łódź pokonali Juvenię. Kawał dobrego rugby

W ostatnim wyjazdowym meczu sezonu ekstraligi rugby Master Pharm Łódź pokonali po ciężkiej walce w Krakowie Juvenię.

W łódzkiej drużynie zagrało dwóch nowych zawodników. To Polomea Kata Finau zawodnik środkowy z Tonga i Gruzin Elguja Kikvadze. I właśnie Polomea Finau zdobył pierwsze pięć punktów po przyłożeniu piłki w polu punktowym rywali. Podwyższył Kamil Brzozowski i później nasz kopacz wykorzystał dwa karne.
Po półgodzinie gry łodzianie prowadzili 13:3. Sędzia podyktował wtedy karnego dla łodzian, ale po konsultacji z bocznym arbitrem zmienił decyzję. Uznał, że Toma Mchedlidze przewinił i ściągał w młynie. Gospodarze zaatakowali i zdobyli trzy punkty z karnego. Zaraz po tym rozpoczęła się przerwa.
Po przerwie gospodarze nie wykorzystali karnego. Ale nadal przeważali. Przyłożyli piłkę, podwyższenie było celnie, więc wynik brzmiał 13:13.
Karnego wykorzystał Kamil Brzozowski i było 16:13 dla łodzian w 56 minucie. Gospodarze dokonali trzech zmian. Przyniosło to efekt i Juvenia wyrównała. Zmęczenie łodzianom dawało się we znaki. Ale łodzianie walczyli. Cios za cios. Kamil Brzozowski znów po karnym wyprowadził łodzian na prowadzenie 19:16. Gospodarze uderzyli po raz kolejny i przyłożyli piłkę - objęli prowadzenie 21:19.
Mocno przeżywali mecz Przemysław Serafin i Mirosław Żórawski. I kiedy martwiliśmy się o wynik, Przemysław Dobijański zaatakował jak mistrz z reprezentacji Nowej Zelandii. Znalazł lukę w obronie i przyłożył piłkę. 24:21 dla Master Pharm. Kamil Brzozowski podwyższył - 26:21.
- Zawodnicy muszą dorosnąć, ale chyba pod wodzą nowego trenera - powiedział szkoleniowiec Juvenii Łukasz Kościelniak. - Nie byliśmy drużyną, ale bandą, zbieraniną.
- Gratulacje dla mojej drużyny za charakter i grę do końca - ocenił Przemysław Szyburski, trener Master Pharm Rugby Łódź. - Jestem zadowolony. Mieliśmy zagrać cierpliwie i to się opłaciło. Kontuzje i zakaz transferowy nas przetrzebiły, ale kończymy zwycięsko.

Juvenia Kraków - Master Pharm Rugby Łódź 21:26 (6:13).
Punkty dla Master Pharm: Kamil Brzozowski 16, Polomea Finau 5, Przemysław Dobijański 5.
Master Pharm Rugby Łódź: Vitalii Kramarenko, Cezary Plesiński, Toma Mchedlidze, Szymon Witkowski, Oleksandr Szewczenko, Davit Nibladze, Przemysław Serafin, Michał Mirosz, Elguja Kikvadze, Kamil Brzozowski, Paweł Urbaniak, Polomea Finau, Przemysław Dobijański, Damian Wlaźlak, Hubert Lewandowski. Rezerwowi: Grzegorz Dułka, Tevita Soafa, Robert Kacprowicz, Patryk Olejnik, Krystian Pogorzelski. Trener: Przemysław Szyburski.