Karatecy Olimpu z medalami Międzynarodowej Ligi Karate – Youth League Venice 2022

Zuzanna Dopieralska i Kseniya Dronchanka
Zuzanna Dopieralska i Kseniya Dronchanka Fot. Olimp Łódź
Zawodnicy Olimpu wracają z kolejnymi medalami z Międzynarodowej Ligi Karate – Youth League Venice 2022. W turnieju wzięło udział 2566 zawodników z 58 państw. Poziom był jak zwykle bardzo wysoki, w lidze światowej startują najlepsi zawodnicy z całego świata walcząc nie tylko o medale ale również o cenne punkty rankingu World Karate Federation - informuje trener Olimpu Maciej Gawłowski.

Oto relacja Macieja Gawłowskiego: Nasi zawodnicy walczyli świetnie, oglądaliśmy wiele pojedynków na najwyższym poziomie sportowym. Dwie zawodniczki Zuzanna Dopieralska i Kseniya Dronchanka przedostały się do strefy medalowej, Dominik Dziuda wygrywając cztery pojedynki doszedł do ćwierćfinału, Łukasz Bankowski wywalczył 9 miejsce wygrywając 3 pojedynki, Kamil Milski również wraca z 9 miejscem, kolejni zawodnicy wygrywali po kilka walk. Także wróciliśmy zadowoleni z bagażem wielu pozytywnych doświadczeń i materiału do analizy.

Co najważniejsze wracamy również z medalami, a to nie jest takie oczywiste na zawodach na tym poziomie.

Autorkami medali są wcześniej wspomniane zawodniczki Zuzanna Dopieralska i Kseniya Dronchanka.

Zuzanna Dopieralska wywalczyła 3 miejsce w kategorii kadetek /14-15 lat/ – 47 kg. Po złocie na Mistrzostwach Europy i srebrnym medalu na Mistrzostwach Świata mamy kolejny bardzo dobry start i kolejny bardzo ważny sukces.
Nasza zawodniczka pokonała kolejno dwie zawodniczki z Anglii 3 do 1 i 2 do 0. W kolejnej rundzie pokonała zawodniczkę z Belgii 3 do 0. W ćwierćfinale wygrała 3 do 1 z zawodniczką ze Słowacji. W półfinale po bardzo dobrej walce ale zakończonej kosztownym błędem w ostatnich sekundach przegrywa z zawodniczką z Belgii 1 do 0. W walce o brązowy medal pokonała zawodniczkę z Włoch 6 do 2.

Kseniya Dronchanka wywalczyła 3 miejsce i brązowy medal w kategorii junior /16-17lat/ – 53 kg. Kseniya kolejno wygrywała z zawodniczkami z Chorwacji 1 do 0, Węgier 1 do 0. W trzeciej rundzie po zaciętej walce minimalnie przegrała z zawodniczką z Grecji 1 do 0. W walkach repasażowych o brąz Kseniya była bezkonkurencyjna. Zwycięstwa z zawodniczkami z Polski 4 do 1, Włoch również 4 do 1. W walce o brązowy medal spotkała się z zawodniczką z Belgii i zwyciężyła 6 do 2 po świetnej walce.

Dominik Dziuda wygrał 4 walki dochodząc do ćwierćfinału kategorii junior – 61 kg. Dobre walki i wielki potencjał to widać gołym okiem. Jednak w walce ćwierćfinałowej trochę zabrakło i Dominik uległ zawodnikowi z Ukrainy 2 do 0. Niemniej zaliczamy występ do udanych i już myślimy o następnych startach.

Łukasz Bankowski wywalczył 9 miejsce w kategorii junior – 68 kg. W eliminacjach Łukasz wygrał 3 pojedynki, w walce o ćwierćfinał przegrał z późniejszym złotym medalista z Portugalii. Kolejny dobry występ Łukasza na arenie międzynarodowej i kolejne ważne punkty do Światowego rankingu.

Kamil Milski wywalczył również 9 miejsce w kategorii junior – 55 kg. Tutaj może nie cieszymy się z miejsca ale z dobrych walk. Kamil w pierwszej walce trafił na Niemca który ostatecznie wygrał turniej, ale trzeba zaznaczyć że walka zakończyła się wskazaniem sędziów 2 do 1 i nie do końca zgadzamy się z oceną sędziowską tego pojedynku. Kamil był aktywniejszy miał więcej szans na zdobycie punktu no ale nic werdykt sędziowski to werdykt sędziowski. Potem Kamil miał jeszcze szanse w repasażach których niestety nie wykorzystał wygrywając tylko jedną walkę.

Przemysław Kołodziejczak zaliczył również bardzo dobry start w kategorii kadet – 63 kg. Trzy wygrane walki, przegrana o wejście do ósemki. Przemek prezentował się bardzo dobrze, widać że jego forma i poziom sportowy systematycznie rośnie.

Dobry start zaliczyli również: Kamil Milczarek dwie wygrane walki /junior – 61 kg/, Nikola Szuba – jedna wygrana walka /U14 +52 kg/.

Gratulacje dla wszystkich zawodników ! Już 7 stycznia startujemy w zawodach międzynarodowych w Niemczech a tydzień później na seniorskiej lidze Światowej w Grecji.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani