Katarzyna W. zabiła córkę Madzię! Wyrok 25 lat [WYROK...

  Katarzyna W. zabiła córkę Madzię! Wyrok 25 lat [WYROK KATARZYNY W. NA ŻYWO]

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wyrok dla Katarzyny W.
  1/15
  przejdź do galerii

  Wyrok dla Katarzyny W. ©ARC Dziennik Zachodni

  Sąd Okręgowy w Katowicach ogłosił wyrok w sprawie Katarzyny W. oskarżonej o zamordowanie swej córki Madzi. Kara to 25 lat pozbawienia wolności. RELACJA NA ŻYWO W DZIENNIKU ZACHODNIM Czy wyrok jest adekwatny do czynu? Zagłosuj w sondzie.

  Sonda

  Czy 25 lat pozbawienia wolności dla Katarzyny W. za zabicie córki to wystarczający wyrok?

  Prof. Zgryzek: proces Katarzyny W. był trudny nie tylko pod względem dowodowym

  ZOBACZ I ZOBACZ KONIECZNIE WIDEO W DZIENNIKU ZACHODNIM:
  WYROK DLA KATARZYNY W. TO JESZCZE NIE KONIEC - MÓWI OBROŃCA


  Katarzyna W. została uznana winną zabicia córki Madzi i została skazana na 25 lat pozbawienia wolności.

  ZOBACZ KONIECZNIE RELACJĘ VIDEO:
  SĘDZIA: KATARZYNA W. ZABIŁA CÓRKĘ, BO CHCIAŁA ZMIENIĆ SWOJE ŻYCIE


  AKTUALIZACJA GODZ. 13.40
  Sędzia skończył czytać uzasadnienie wyroku. Podkreśla, że wyrok jest nieprawomocny.
  - Przysługuje od niego apelacja – mówi.
  Sąd postanowił utrzymać w mocy tymczasowe aresztowanie wobec Katarzyny W. i przedłużyć jego stosowanie do 31 grudnia.

  AKTUALIZACJA GODZ. 13.07
  Sędzia: -Ponad wszelką wątpliwość oskarżona powiadomiła o porwaniu swojego dziecka, wiedząc, że przestępstwo to nie zostało popełnione.
  - Trzeba pamiętać, że wyrok wydawany w imieniu narodu nie oznacza „zgodnie z jego oczekiwaniami” - podkreśla sędzia Chmielnicki. Mówi, że ciężar wyroku spoczywa tylko i wyłącznie na składzie sędziowskim. Wyrok ma być racjonalny, adekwatny do winy. Za zabójstwo kodeks przewiduje trzy kary: 8-15 lat pozbawienia wolności, 25 lat oraz dożywocie. Sąd przy wymiarze kary kieruje się zamiarem (np. bezpośrednim, premedytacją). W. chciała zabić w sposób konsekwentny z całą bezwzględnością. Chciała ukryć czyn, odwrócić os siebie uwagę, tak aby ktoś inny poniósł winę. To było wieloetapowe okrucieństwo.

  AKTUALIZACJA GODZ. 13.08
  Katarzyna W. słucha uzasadnienie wyroku spokojnie, ze spuszczoną głową. Na jej twarzy nie ma żadnych emocji.
  Sędzia Chmielnicki przechodzi do drugiego wątku - wyjaśnienia dlaczego sąd orzekł karę roku pozbawienia wolności wobec oskarżonej za powiadomienie o niepopełnionym przestępstwie i kierowaniu fałszywych dowodów przeciwko innej osobie.

  AKTUALIZACJA GODZ. 13.05
  Dokonując oceny materiału dowodowego sąd uznał, że został od rozszerzony w porównaniu z tym, który posłużył do skonstruowania aktu oskarżenia – zwłaszcza jeśli chodzi o opinie biegłych medycyny sądowej. Sędzia podkreśla, że o winie Katarzyny W. zespół jest przekonany na sto procent. – Jeśli bylibyśmy przekonani na 99 proc. to oskarżona zostałaby uniewinniona – mówi sędzia Chmielnicki.
  Zebrane dowody wskazują, że w chwili zabójstwa oskarżona z Magdą przebywała sama i sama później zwłoki ukryła.

  AKTUALIZACJA GODZ. 13.00
  Logiczne jest że jeśli ktoś zabiera rękawice robocze, to zamierza w nich coś robić. To wskazuje na zachowanie zaplanowane, a nie szoku, czy wstrząsu. Zdaniem sądu to jednak poszlaka, bo nie ma dowodu, że rękawice były użyte.
  Kolejna rzecz wskazująca na celowe działanie to rozmowa z mężem. - Oskarżona nie była zdenerwowana – podkreśla sędzia. Sąd pyta, czy matka która godzinę wcześniej straciła dziecko i zakopała jej zwłoki była w stanie do tak spokojnej rozmowy.
  Sędzia przypomina o sesjach w mediach, podkreślając, że nie jest cenzorem moralnym. – Nie oznacza to, że działania człowieka nie są oceniane całościowo – mówi.
  Analiza behawioralna zachowań Katarzyny W. przemawia za winą oskarżonej, nie zachowywała się ona jak kobieta, której zginęło dziecko. Jej zachowanie nie pasowało do obrazu rodzica po stracie dziecka.

  AKTUALIZACJA GODZ. 12.50
  Nie jest bez znaczenia zachowanie oskarżonej po śmierci wypadku. Nie zawiadomiła o zdarzeniu służb, przeniosła zwłoki pokrzywdzonej, umieściła je w wózku. Zasady logiki i doświadczenia życiowego nakazują wezwanie służb. Była o tym uczona w dwóch szkołach. Jej zachowanie nie zwróciło niczyjej uwagi jako niezwykłe. Po dojściu do miejsca, w którym mogła ukryć zwłoki, oskarżona dokonała tego. Palenie papierosa w ocenie sądu nie ma istotnego znaczenia.
  Na kocyku, którym były przykryte zwłoki odnaleziono niebieskie mikrowłókna. Obok zwłok znaleziono rękawice robocze, do których one pasowały. Zdaniem sądu W. rękawic używała. One zostały ukryte w bezpośredniej bliskości zwłok.

  AKTUALIZACJA GODZ. 12.45
  Sędzia Adam Chmielnicki odczytuje wyrok z uzasadnieniem.

  Sędzia podkreśla, że przedstawiona wczoraj podczas mowy końcowej przez obrońcę prezentacja byłą bardzo rzeczowa, oparta na tym, na czym opierał się w swojej pracy sąd.

  - Nie znalazł sąd jednoznacznego potwierdzenia hipotezy, o możliwym przebiegu wydarzenia, że Katarzyna W. podjęła próbę zaczadzenia Magdy W. W ocenie sądu, brak jest wystarczających dowodów na potwierdzenie tej tezy - wyjaśnia sędzia Chmielnicki.

  Dodaje, że jeśli chodzi o zdarzenia z dnia śmierci Magdaleny W., nie pozostawiają one wątpliwości, że śmierć nastąpiła na skutek celowego działania, a nie nieszczęśliwego wypadku.
  1 3 4 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (64)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Popaprańczy pseudo sąd

  spartakus (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 56 / 62

  Proces typowo pokazowy...skazano na podstawie domysłów a gdzie niezbite dowody?? Przypomina to lata pięćdziesiąte kiedy to skazywano ludzi na podstawie donosów stosując zasadę-dajcie nam człowieka...rozwiń całość

  Proces typowo pokazowy...skazano na podstawie domysłów a gdzie niezbite dowody?? Przypomina to lata pięćdziesiąte kiedy to skazywano ludzi na podstawie donosów stosując zasadę-dajcie nam człowieka a winę mu udowodnimy.W ten sposób na każdego z nas ci popaprańcy (pseudo sąd) może coś znaleśćzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  osądzono skutek

  nie osądzono pierwotnych przyczyn (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 194 / 186

  Skutkiem jest śmierć dziecka.
  Pośrednią przyczyną jest destrukcja mózgu morderczyni.
  Kto zamordował mózg morderczyni,
  pewnie sądowe uzasadnienie wyroku dyskretnie przemilczy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wyglada jak blizniaczka Anny Muchy - gdyby odslonieto jej oczy, podobizna by sie

  jas (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 182 / 157

  drastycznie zmniejszyla!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie śmiej się z niej gnoju z krakowa sam jesteś mordercą wiemy konfidencie wyszedł 10.02.2011 z Z.K

  chmieleniec Kr. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 205 / 164

  kraków i tu ta słynna ulica Chmieleniec 10/15 i tu to ścierwo ,cwel wieżieny -patryk f*********** ! Pochwal się ile sam zamordowałeś osób zboku .A te żenade na tym facebooku zmieniłeś tylko imię i...rozwiń całość

  kraków i tu ta słynna ulica Chmieleniec 10/15 i tu to ścierwo ,cwel wieżieny -patryk f*********** ! Pochwal się ile sam zamordowałeś osób zboku .A te żenade na tym facebooku zmieniłeś tylko imię i nazwisko teraz : Rafael Podolski -powineś podpisać Kur*wa Męska -TYLKO CWELUCH ! A jak członkowie grupy tych co sprzedałeś kapusiu i ci osadzeni co ich zakablowałeś że nie dali im warunkowego zwolnienia ! zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  U patryka f. można kupić wszystko -nawet serce,nerkę !Tu wszystko ma cenę u tego konfidenta !

  adrian -Boże POWINNI DOSTAĆ KARE ŚMIERCI WSZYSCY MORDERCY (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 185 / 176

  Tak można kupić wszystko jaki tylko koks chcesz tu na chmieleniec ,a o czym dziś maży ten zbok o małym chłopczyku -dzieci nie masz a tak spoglądałeś za tym chłopcem na placu zabaw ta babcia zamiast...rozwiń całość

  Tak można kupić wszystko jaki tylko koks chcesz tu na chmieleniec ,a o czym dziś maży ten zbok o małym chłopczyku -dzieci nie masz a tak spoglądałeś za tym chłopcem na placu zabaw ta babcia zamiast pilnować wnuka rozmową się zajeła ,a ty chodziłeś za nim -jak możesz 32 latku prubować dziecku zniszczyć życie przez swoje chory łeb. Posiadam tego opla astrę to prawda to do brudnych interesów auto ma ,tamtym drogim wozi się i kłamie nie wspomina o wieżieniu co tam było ten facebook to widać czysta głupota każdy wie że to on patryk f. a Nie : Rafael Podolski -zachowujesz się idiota ,ale co tu pisać każdy wie i ten NUMER TEL. do niego : 725-415-862 ,lub gg 18621305 lub Skype : patryk_krakw! Co pisać tu o tym pedale ,zero honoru .KAŻDY WIE KIM JESTEŚ W KRAKOWIE I NOWEJ HUCIE bo mówią że kazałeś zabić TOMKA J. a twoje drugie tu mieszkanie na os Sportowym 23/4 . Albo ukryjesz się w Tychach tu twoje trzecie mieszkanie na os Niepodległości bo tu dokonałeś makabrycznych zbrodni ,A tak Kaśce W.dali 25 lat wieżienia ,a ty tylko byłeś 5 lat bo kapuśiem zostałeś zamiast 25 lat a mordowałeś równo ludzi !zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do więzienia z nim

  sumienie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 185 / 188

  Do więzienia z Patrykiem i tymi jego dilerami,w końcu nie wykupi się - Kraków ul. Chmieleniec 10/15 -ma za co bronić się. W końcu zarobił 5 milionów zł na przestępstwach,Katarzyna to zły człowiek...rozwiń całość

  Do więzienia z Patrykiem i tymi jego dilerami,w końcu nie wykupi się - Kraków ul. Chmieleniec 10/15 -ma za co bronić się. W końcu zarobił 5 milionów zł na przestępstwach,Katarzyna to zły człowiek powinna zdechnąć więzieniu i prosimy o zajecie się sprawą tego Patryka i nagłośnić w mediach temat Franciszczoka Patryka - posłać go do więzienia to co robił więzieniu nie powinni go wypuszczać zbadać temat i jego akta z sądu Katowic i akta w Krakowskim sadzie zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To cios dla Katarzyny W . i cios dla Patryka F.

  gość /// (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 185 / 184

  Katarzyna W. -nie ma nic z człowieka ! A cios dla Patryka F. jego temat nagłośnił się i niema odwrotu od prawdy o tym bydlaku .Media teraz bedą miały czas by pokazać jego to jest Patryka F. i tych...rozwiń całość

  Katarzyna W. -nie ma nic z człowieka ! A cios dla Patryka F. jego temat nagłośnił się i niema odwrotu od prawdy o tym bydlaku .Media teraz bedą miały czas by pokazać jego to jest Patryka F. i tych co czerpią kożyści materialne od tego mordercy =geja ! zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  za słaby wyrok

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 202 / 187

  Wzywa się pogotowie do wypadku a nie zakopać jak psa w gruzach

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nastały ciemności jak kilkaset lat wstecz

  rafał (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 213 / 184

  Ten wyrok to parodia prawa. Jak można skazać młodą kobietę, nigdy nie karaną na 25 lat więzienia w procesie poszlakowym.

  A co jeśli jest niewinna, a może było dokładnie tak jak sama zeznała. Za...rozwiń całość

  Ten wyrok to parodia prawa. Jak można skazać młodą kobietę, nigdy nie karaną na 25 lat więzienia w procesie poszlakowym.

  A co jeśli jest niewinna, a może było dokładnie tak jak sama zeznała. Za granicą taki wyrok byłby nie do pomyślenia. Maksymalny byłby 15 lat. U nas prasa brukowa zrobiła wokół tej sprawy tyle wrzawy że sąd poświęcił tę niewinną kobietę bo bał się tłumu. A tłum najchętniej rozszarpał by ją na kawałki. Poczułem się jakbym żył kilkaset lat wstecz. Co za ciemnota !!! Kaiu trzymaj się - tak jak powiedział Twój obrońca to dopiero pierwsza połowa , w drugiej wypunktuje ten mechanizm haniebnego wyroku.
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  obciągała ci?

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 202 / 177

  morderczyni własnego dziecka.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To za mało

  Madik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 187 / 193

  Należy się dożywocie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wyrok 25 lat dla kobiety emocjonalnie niestabilnej, a która nie jest recydywistką,

  Malwina (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 191 / 188

  ani też zabójczynią masy innych w drodze napadu rabunkowego czy aktu terroryzmu - jest stanowczo wyrokiem za surowym! I to conajmniej o 3/5 orzeczonej wysokości, więc o 15 lat. Jakby nie patrzeć,...rozwiń całość

  ani też zabójczynią masy innych w drodze napadu rabunkowego czy aktu terroryzmu - jest stanowczo wyrokiem za surowym! I to conajmniej o 3/5 orzeczonej wysokości, więc o 15 lat. Jakby nie patrzeć, jednak kobieta K. ciążę do końca przenosiła, szczęśliwie urodziła i dochowała dziecko do pewnego czasu. A cóż było potem, więc w rzeczywistości co stoi u podstawy śmierci dziecka, wie tylko sam stwórca i była matka. Chociaż ona wcale niekoniecznie musi znać przyczynę śmierci. A już na pewno nie wiedzą o tym żadni tacy postronni i świadkowie niebędący de facto przy tym osobiście.

  Same zachowania ex post kobiety K., a nawet te "tabloidowe" czy inne, nie są żadnym czynem zła, ani powodem czynu, lecz tylko są jego konsekwencją. Inaczej mówiąc, żadne udzielane wywiady medialne nie są nigdzie spowiedzią w obliczu duchownego, ani też biczowaniem samego siebie. Owszem, wyrok jest wyrokiem i takie wobec przestępców muszą istnieć, lecz na pewno kara nie powinna być stricto zemstą. Więc raz jeszcze; zaordynowany wyrok jest stanowczo za wysoki!

  Abstrahując, taki Amber Plichta zamienił z premedytacją życie tysiącom osób na wieloletnią i często dożywotnią gehennę. Natomiast swoje własne na bizantyjski luksus. Więc teraz jest czas na drugi akt sprawiedliwości pt. AmberGold i również na tak obszerne transmitowanie. Jak sprawy karne mają być na video i w telewizji, to raczej te wszystkie istotne, a nie tylko sporadycznie i wg. kogoś widzimisię i klucza. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wyrok

  aska (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 180 / 185

  Zadnych dowodow!!! tylko pomowienia Ten sad to koomedia. Pruszkow,wielokrotne morderstwa i co ? i g..wno.Ludzie zastanowcie się ,a co jak jest niewinna i tyle lat za kratami.Bo Polskim sadom to...rozwiń całość

  Zadnych dowodow!!! tylko pomowienia Ten sad to koomedia. Pruszkow,wielokrotne morderstwa i co ? i g..wno.Ludzie zastanowcie się ,a co jak jest niewinna i tyle lat za kratami.Bo Polskim sadom to chyba tylko sedziewie wierza jak koperty dostają.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Trzeźwomyśle

  JanuszRP (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 154 / 186

  szczerze powiem tak. Za zabicie obcego dziecka dostała by tyle samo więc uważam że za zabicie swojego zasłużyła na jakieś 15lat. Potępiam ale mam zastrzeżenia do wyroku 25lat

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  KARA SMIERCI POWINNA WROCIC

  sprawiedliwy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 174 / 175

  jej nalezy sie kara smierci, w latach siedemdziesiatych takie rzeczy nie mialy miejsca, badz tez byly to ekstremalne wypadki - karane rowniez odpowiednio, lata 80-tez wiadomo i w takich przypadkach...rozwiń całość

  jej nalezy sie kara smierci, w latach siedemdziesiatych takie rzeczy nie mialy miejsca, badz tez byly to ekstremalne wypadki - karane rowniez odpowiednio, lata 80-tez wiadomo i w takich przypadkach rowniez kara najwyzsza i inaczej sobie tego nie wyobrazam , jak rowniez i dzisiaj
  KARA SMIERCI MUSI WROCIC do Polski, inaczej bedziemy codziennie ogladac takie obrazki
  zwiń

  Polecamy

  Menadżer Roku 2018

  Menadżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny