Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Katastrofa budowlana w Łodzi. Runęła prywatna kamienica przy Narutowicza. Jej właściciele mieszkają za granicą

Wiesław Pierzchała
Wiesław Pierzchała
Na razie na terenie katastrofy budowlanej przy ul. Narutowicza 21 w centrum Łodzi trwają prace zabezpieczające.
Na razie na terenie katastrofy budowlanej przy ul. Narutowicza 21 w centrum Łodzi trwają prace zabezpieczające. Wiesław Pierzchała
Nadzór budowlany zawiadomi prokuraturę w sprawie niedawnej katastrofy budowlanej, czyli zawalenia się kamienicy przy ul. Narutowicza 21 w centrum Łodzi. Prywatny budynek jest w tak fatalnym stanie, że nie nadaje się do ratowania. Dlatego nadzór budowlany jak najszybciej podejmie decyzję o jego rozbiórce.

Katastrofa budowlana miała miejsce w nocy z piątku 23 lutego na sobotę 24 lutego w rejonie skrzyżowania ul. Narutowicza i ul. Sienkiewicza. Runęła ściana kamienicy, w której od kilkunastu lat nikt nie mieszkał. Wydaje się, że katastrofa była nieunikniona, bowiem budynek był w kiepskim stanie technicznym: rosły na nim krzewy i drzewka, które rozsadzały mury, zaś na dachu powstała niecka z wodą, która niszczyła stropy i ściany.

Katastrofa budowlana: nocny szok sąsiadów

Na szczęście w wyniku katastrofy nikt nie ucierpiał. Zapewne dlatego, że katastrofa nastąpiła w nocy i że ściana runęła w głąb podwórka, a nie na pobliski chodnik. A niebezpieczeństwo było poważne, bowiem sąsiednia kamienica wciąż jest zamieszkała i jej lokatorzy byli przerażeni, gdy w nocy obudził ich huk walącej się ściany.

- W sprawie tej powołamy komisję, która wyjaśni przyczynę katastrofy budowlanej. Wydamy też decyzję o rozbiórce resztek kamienicy. Ponadto zawiadomimy Prokuraturę Rejonową Łódź – Śródmieście, aby ustaliła czy właściciele kamienicy, którzy mieszkają za granicą, należycie dbali o stan budynku – mówi Bohdan Wielanek, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Łodzi.

Katastrofa budowlana: zgoda ba rozbiórkę

Przedstawicielka właścicieli kamienicy skontaktowała się już z nadzorem budowlanym i oznajmiła, ze zgadza się na rozbiórkę budynku. Na razie trwają tam prace zabezpieczające polegające m.in. na tym, aby mieszkańcy sąsiedniej kamienicy, która należy do innych właścicieli, bez problemu mogli wychodzić z domu na ulicę.

Na razie na terenie katastrofy budowlanej przy ul. Narutowicza 21 w centrum Łodzi trwają prace zabezpieczające.

Katastrofa budowlana w Łodzi. Runęła prywatna kamienica przy...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki