Kibice ŁKS i siatkarki ŁKS Commercecon stworzą widowisko w Atlas Arenie. Chemik odpoczywał 6 dni, a ŁKS tylko 3.

Siatkarki ŁKS Commercecon mają prawo być zmęczone
Siatkarki ŁKS Commercecon mają prawo być zmęczone Grzegorz Gałasiński
Pierwszy mecz finału mistrzostw Polski siatkarek był zupełnie nieudany dla ŁKS Commercecon. Chemik wygrał w Policach z drużyną Michala Maska 3:0. W drugim secie do 9, w trzecim do 4. Łodzianki były zmęczone, miały trzy dni mniej na odpoczynek

O ile w pierwszym secie trwała wyrównana walka, o tyle w drugim secie przewaga Chemika była ogromna. Nie była sobą nasza laureatka plebiscytu Sportowiec Roku Izabela Kowalińska. Doskonale natomiast grała Stefana Veljoković.

Pamiętajmy, że łodzianki grały osłabione brakiem kontuzjowanych Regiany Bidias, Lucie Muhlesteinovej i Małgorzaty Skorupy.

Łodzianki były bardziej zmęczone, Chemik w półfinale musiał rozegrać tylko 11 setów. Trzeci mecz z Grot Budowlanymi rozegrał 20 kwietnia, wygrał łatwo 3:1. ŁKS Commercecon natomiast w półfinale z Developresem musiały rozegrać 14 setów, a ostatni mecz w Rzeszowie rozegrał 23 kwietnia. Policzanki miały zatem sześć dni odpoczynku, a łodzianki zaledwie trzy. Do tego łodzianki musiały pokonać trasę z Rzeszowa do Polic.

Drugi mecz finału odbędzie się w poniedziałek w Atlas Arenie. Początek o godz. 18. Kibice ŁKS zapowiadają, że stworzą wielkie widowisko. Trzeci mecz finału zaplanowano na czwartek na godz. 14.45.

W piątek przed meczem piłkarzy z Wartą Poznań, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska ma spotkać się z naszymi siatkarkami z ŁKS Commercecon i Grot Budowlanymi w Atlas Arenie.

Chemik Police - ŁKS Commercecon 3:0 (25:21, 25:9, 25:4)
ŁKS Commercecon: Ewa Kwiatkowska, Athina Papafotiou, Deja McClendon, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Izabela Kowalińska, Katarzyna Sielicka, Krystyna Strasz (l) oraz Izabella Szyjka, Dominika Mras, Agata Wawrzyńczyk. Trener: Michal Masek.