Kibice ŁKS pomogli siatkarkom. ŁKS Commercecon - Chemik Police w finale Pucharu Polski siatkarek

Kibice ŁKS dziękują siatkarkom za wielką grę, siatkarki ŁKS Commercecon dziękują kibicom za wspaniały doping Fot. ŁKS Commercecon /Facebook
Siatkówka. Dwie łódzkie drużyny wystąpiły w Final Four Tauron Pucharu Polski, który rozgrywany jest w hali w Nysie. W niedzielnym (godz. 14.45) finale wystąpi ŁKS Commercecon, który pokonał Developres Rzeszów. Rywalem Łódzkich Wiewiór będzie Chemik Police, który zwyciężył Grot Budowlanych. Kibice mają dylemat: pojechać na niedzielny finał Pucharu Polski siatkarek, czy oglądać z trybun Stadionu Króla mecz piłkarzy ŁKS?

W wieczornym półfinale siatkarki ŁKSCommercecon przy niezwykle głośnym wsparciu kibiców wygrały z Developresem Rzeszów 3:2.

To był niesamowity mecz. Pierwsze dwa sety wygrały Łódzkie Wiewióry. Dwa kolejne należały do ekipy z Rzeszowa. O awansie do finału decydował więc tie-break, który publiczność rozgrzał do czerwoności, a kibiców ŁKS do kolorów biało-czerwono-białych.

Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego prowadziły już 13:11, ale rywalki wyrównały (14:14).
Po czasie dla trenera ŁKS Commercecon nasze dziewczęta kapitalnie rozegrały dwie akcje. Najpierw Aleksandra Gryka zaatakowała po skosie, a ostatni punkt zdobyła kiwką Lana Scuka. MVP meczu została Valentina Diouf, która zdobyła aż 24 punkty. Była nie do zatrzymania dla rywalek. Brawa należą się też Zuzannie Góreckiej.

Liczyliśmy, że w meczu finałowym dojdzie do derbów Łodzi, ale mimo dobrej gry siatkarki Grot Budowlanych nie dały rady Chemikowi Police.

Szkoda, bo była wielka szansa, by podopieczne trenera Macieja Biernata objęły prowadzenie 2:0 w setach, a wtedy losy pierwszego półfinału mogły się potoczyć zupełnie inaczej.
Łodzianki bardzo dobrze rozpoczęły mecz, w pierwszym secie było 18:18, ale wtedy policzankom zaczęło wszystko się udawać. Zdobyły pięćpunktów z rzędu i wygrały seta do 19.

W drugiej partii łodzianki nadawały ton grze, ale Chemik prowadził 22:19. Punkty Julii Kąkol i Moniki Fedusio sprawiły, że łodzianki wyrównały. Było 22:22, później 24:24, ale dwie ostatnie piłki wygrały podopieczne trenera Macieja Biernata. Zrobiło się 1:1 w setach, a przecież mogło być 2:0 dla Grot Budowlanych.
Niestety, dwa następne sety to wyraźna przewaga Chemika, ale drużyny prezesa Marcina Chudzika zasłużyła na pochwały. MVP: Agnieszka Korneluk. ą