Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kiedy koniec remontu Starego Rynku w Łodzi? Fachowcy budują nową nawierzchnię. Co pojawi się na rynku?

Wiesław Pierzchała
Wiesław Pierzchała
Dobiega końca gruntowny remont historycznego Starego Rynku w Łodzi będący jedną z najważniejszych rewitalizacji w mieście.
Dobiega końca gruntowny remont historycznego Starego Rynku w Łodzi będący jedną z najważniejszych rewitalizacji w mieście. Grzegorz Gałasiński/ Urząd Miasta Łodzi
Dobiega końca gruntowny remont historycznego Starego Rynku w Łodzi będący jedną z najważniejszych rewitalizacji w mieście. Do tej pory było to martwe, betonowe miejsce. To się zmieni. Rynek zostanie wreszcie ożywiony przez ławki, zieleń, pawilony handlowe i dwie fontanny z czterema wodotryskami każda. Prace potrwają do grudnia tego roku i pochłoną osiem milionów złotych.

Zostanie tam wymieniona cała nawierzchnia oraz zlikwidowane niewygodne stopnie. Jedną czwartą powierzchni wyłożono już kostką, a na pozostałej nawierzchni gotowa jest podbudowa, co oznacza, że niebawem także tam pojawi się nowa kostka. Co jeszcze dzieje się na Starym Rynku?

Zobacz więcej zdjęć z rewitalizacji Starego Rynku w Łodzi

Rewitalizacja Starego Rynku: ławki, zieleń i handel

- Zamontowano już wszystkie słupy pod zadaszenie wraz z podciągami pod montaż membran. W sumie na rynku stanie 14 wiat przykrytych membraną. Gotowe są przyłącza obu niecek fontann. W najbliższym czasie ekipy zakończą też stawianie murków żelbetowych okalających zieleńce oraz rozpoczną montaż elementów małej architektury – wyjaśnia Małgorzata Loeffler z Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Przeczytaj też o rewitalizacji słynnej, potężnej famuły Poznańskiego przy Manufakturze

W centrum rynku staną dwie podświetlane fontanny posadzkowe. Po wschodniej i zachodniej stronie pojawią się zadaszone stanowiska do handlu, a od strony parku – pawilon handlowy. Nie zabraknie zieleni. Wzdłuż ul. Nowomiejskiej zostaną posadzone klony i jesiony, trawy ozdobne i prawie 300 krzewów. Odpocząć będzie można na kilkunastu ławkach lub drewnianych siedziskach pod drzewami. Ponadto obelisk symbolizujący nadanie Łodzi praw miejskich zostanie przesunięty i zyska nową formę, tak aby pasował do placu w nowej aranżacji.

Dobiega końca gruntowny remont historycznego Starego Rynku w Łodzi będący jedną z najważniejszych rewitalizacji w mieście.

Kiedy koniec remontu Starego Rynku w Łodzi? Fachowcy budują ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki