Klient Biedronki zważył łososia. Różne wagi na opakowaniu i na wadze? [zdjęcia]

  • Gazeta Pomorska

Agnieszka Domka-Rybka

Klient kupił łososia w Biedronce w centrum Bydgoszczy. Twierdzi, że ryba ma inną wagę netto podaną na opakowaniu i inną po wyjęciu z pudełka.

60 Sekund Biznesu: W dalszym ciągu za zakupy w sieci płacimy za pobraniem.

- Na pudełku jest napisane, że produkt netto ma 125 g. Najpierw zważyłem pudełko z folią, wyszło 10,88 g, a potem łososia w pudełku i waga pokazała 118, 79 g. Wniosek: łosoś nie waży tyle, ile podał producent na opakowaniu. Towar jest niedoważony! - przekonuje bydgoszczanin.

Biedronka szuka pracowników. Odpaliła całodobową infolinię rekrutacyjną dla Ukraińców

Niedoważony towar?

Dodaje: - Proszę sobie wyobrazić różnicę, gdy weźmiemy np. 100 kg tego produktu, albo tonę! Bo przecież my mówimy tylko o jednym opakowaniu. Na drugi dzień znów kupiłem łososia z tej samej partii i w tym samym sklepie. Waga na opakowaniu też była inna, choć w tym przypadku różnica była nieco mniejsza. Podkreślę, że za każdym razem używałem tej samej, profesjonalnej, wagi - opowiada mężczyzna.

Zdjęcie klienta Biedronki

Masa netto oznacza, że tyle powinien ważyć sam produkt bez opakowania.

Mówi, że zgłosił problem na infolinii Biedronki i wysłał również zdjęcia. Wcześniej swoje uwagi zgłosił w sklepie, w efekcie czego usłyszał, że sprawą zajmuje się dział kontroli.

Tyle "bez ściemy" zarabiają kasjerzy w Biedronce i Lidlu! Zobacz najnowsze stawki netto

Inspekcja Handlowa: Chętnie zajmiemy się zgłoszoną nieprawidłowością

O komentarz poprosiliśmy m.in. Luizę Chmielewską, naczelnik Wydziału Prawno - Organizacyjnego i Pozasądowego Rozwiązywania Sporów Konsumenckich w Wojewódzkim Inspektoracie Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy: - Deklarowana masa netto produktu powinna być zgodna z rzeczywistą. Taka rozbieżność, jaką widać na zdjęciach, to nieprawidłowość, tym bardziej, że waga (przyrząd) wygląda na taką, której używa się w handlu, a nie na wagę domową (np. kuchenną) która podaje jedynie przybliżony wynik. Chętnie zajmiemy się zgłoszoną nieprawidłowością, jako organ kontroli.

Zdjęcie klienta Biedronki

Biedronka: Producent nie stwierdził nieprawidłowości

Oto z kolei kometarz Biedronki: Justyna Rysiak, menedżer ds. relacji zewnętrznych w Jeronimo Martins Polska odpowiedziała nam: „Po otrzymaniu zgłoszenia klienta niezwłocznie zgłosiliśmy sprawę do działu jakości naszej firmy oraz skontaktowaliśmy się z producentem wskazanego artykułu. Ten dokładnie przeanalizował proces produkcji i nie stwierdził żadnych nieprawidłowości zarówno na etapie stałych kontroli masy wyrobu, jak i jego pakowania. Co ważne, kontrole masy produktów prowadzone są przez producenta przy użyciu legalizowanych wag, które spełniają wymagane w handlu normy dotyczące dokładności pomiarów. Zaznaczamy, że nie dysponując szczegółowymi danymi dot. zakupionych przez klienta produktów oraz wiedzą o tym, czy waga w domu klienta była prawidłowo skalibrowana, trudno jest nam jednoznacznie odnieść się do zgłoszenia. Niemniej jednak zobowiązujemy się kompleksowo zająć sprawą, gdyż zarówno najwyższa jakość oferowanych przez nas produktów, jak i zrozumiała dla klientów komunikacja ich właściwości, jest dla nas sprawą priorytetową. Zobowiązaliśmy producenta do prowadzenia dalszych kontroli zarówno podczas procesu produkcyjnego, jak i na końcowym jego etapie. A my, jako dystrybutor, podejmiemy także dodatkowe wewnętrzne kontrole oraz zlecimy takowe w niezależnym laboratorium.”

Zdjęcie klienta Biedronki

Wideo

polecane: "Bez Ściemy" o filmach akcji

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

10.03.2019, 19:15

skończy sie na tym że na ostatnim stanowisku produkcji będzie stał robot i dostrzykiwał odpowiednią ilość wody do każdego kawałka, aż waga będzie odpowiednia

24.02.2019, 12:51

Co u niedoważonego łososia?

24.02.2019, 08:31

To juz 2 tygodnie jak ważą tego łososia ...może stracił już termin przydatności do spożycia i aferę trzeba umorzyć

23.02.2019, 20:59

Bo kretynowi się wydaje, że ma sprawną wagę?

23.02.2019, 09:08

Czy on od 2 tygodni waźy tego samego łososia bo tyle czasu o nim czytam

23.02.2019, 08:58

wszyscy kradną aż trzeszczy

23.02.2019, 07:19

A kto normalny kupuje ryby i mieso w Biedronce ???

22.02.2019, 18:38

Weźcie sobie opakowanie od tej ryby i poczytajcie. Na opakowaniu jest wyraźnie napisane że waga netto może być różna od podanej na opakowaniu. Mało jest towarów pakowanych które są wyważanie co do grama. Że względów technologicznych waga może się nawet do 10% różnić.

21.02.2019, 18:51

No?

21.02.2019, 18:50

Łosoś był niedoważony!!!!!!!!!!!

21.02.2019, 16:39

Zupełnie nie rozumiem o co awantura. W każdej firmie panującej żywność (osobiście w takiej pracowałam) jest granica błędu 5% Czyli mamy 125g podane na pudełku..co oznacza że jeden klient może dostać do 5%mniej wagi 118,75g A inny 5%więcej czyli 131,25g A podane jest 125g
Tak jest i tyle

21.02.2019, 16:31

Tymczasem nowa partia Roberta Biedronia o nazwie WIOSNA jest super. Po raz pierwszy ktos tak otwarcie rozpoczął walke o nowoczesna, postepowa i europejska Polske z gnijącymi silami wstecznictwa, klerykalizmu i faszyzmu. Kondordat trzeba zerwac jednostronnie i nie negocjowac nowego dopóki pedofliski kler nie wyda do więzienia tych którzy gwałcą nasze dzieci, dopóki bogaty kler nie odda kasy która zagarnął z Funduszu Koscielnego i innych dotacji, dopoki religia nie zostanie wywalona ze szkol które sa do oswiecenia ludzi a nie do szerzenia katolickiego ciemnogrodu. Aborcja musi być za darmo dostępna dla kazdej kobiety az do 12 tygodnia ciąży. Kaczynskiego i innych zachłannych zlodziei z PIS i tych co łamali prawo i Konstytucje przez ostatnie 4 lata trzeba postawic przed Trybunalem Stanu gdzie odpowiedza za swoje występki.

21.02.2019, 14:54

Zostawcie biedronke, należy takie pakowane towary ważyć i to w każdym markecie, czasami się opłaci

21.02.2019, 14:10

W każdej biedronce oszukują przykład , waga przy warzywach pokazuje mniej niż waga na kasie.Oczywiście jest to oszustwo .

21.02.2019, 08:59

Czasem to mnie zadziwia inteligencja w rozwiązywaniu spraw. Ja to bym wysłał informację do wszystkich Biedronek, aby skontrolowali wagę łososi w sklepach... wystarczy wylosować parę sztuk, zwarzyć w opakowaniu, jednego poświęcić i sprawdzić ile wynosi masa opakowania no i szybko można znaleźć te które ważą najmniej i sprawdzić o ile się waga różni i czy mieści się w tolerancji, a nie pytać się producenta czy dobrze waży.

21.02.2019, 08:52

Karolina, nawet przy założeniu 5% marginesu błędu to jest to waga z opakowaniem a sam łosoś waży jeszcze kolejne 10g mniej więc już jest to poza skalą.

21.02.2019, 05:45

Bo ten łoś je w sosie, nie ma sosia nie ma wagi łosia ,to ja rzecznik biedronki ,sklepu dla gównojadow

20.02.2019, 23:12

Zjad bym se biszkopta

20.02.2019, 23:11

Zjad bym se biszkopta

20.02.2019, 20:40

Więc ktos zanim gdzies napisze to poczyta o produkcji i normach.

20.02.2019, 20:39

Toleracja wagi jedzenia wg norml to -+ 5%.

20.02.2019, 20:16

To nie żadna tylko na 1000 kg brakuje 50 kg przy cenie łososia 40 złotych za kg daje kwotę 2000 złotych bagatela

20.02.2019, 19:32

To nie kwestia organizacji pracy bo jak masz cokolwiek zorganizować mając 3 kasjerki na zmianie gdzie 2 muszą siedzieć na kasie non stop? Nie ma ludzi do pracy a nie ze ludzie nie kompetentni nie mówię o wszystkich oczywiście... Nikt nie narzuca że masz chodzić do tego sklepu. Wolny kraj twój wybór.

20.02.2019, 19:28

W dniu 14.02.2019 o 07:08, Emilia napisał: Notorycznie ceny nie zgadzają się z paragonami, pracownicy niekompetentni, wmawiają ludziom bzdury, bałagan, brak organizacji pracy.

20.02.2019, 19:18

Ale żenada , jeszcze zacznij mierzyć papier toaletowy...