Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kobieta kąpała się nago w fontannie na placu Legionów w Wieluniu

Red.
Policja, straż pożarna, straż miejska i pogotowie interweniowały dziś na placu Legionów. Powodem była naga kąpiel w fontannie, jaką urządziła sobie młoda kobieta.
Policja, straż pożarna, straż miejska i pogotowie interweniowały dziś na placu Legionów. Powodem była naga kąpiel w fontannie, jaką urządziła sobie młoda kobieta. Marcin Stadnicki
Policja, straż pożarna, straż miejska i pogotowie interweniowały dziś na placu Legionów. Powodem była naga kąpiel w fontannie, jaką urządziła sobie młoda kobieta.

W środę 6 lipca wieluńscy policjanci interweniowali w Wieluniu na pl. Legionów. Zgodnie z otrzymanym przez funkcjonariuszy zgłoszeniem w miejskiej fontannie ma kąpać się naga kobieta.

Skierowany na miejsce patrol potwierdził ten fakt. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia i młoda kobieta została przekazana pod opiekę służbom medycznym. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i powody takiego zachowania, a w szczególności czy doszło do naruszenia przepisów kodeksu wykroczeń - informuje st. asp. Katarzyna Grela, rzecznik prasowy KPP w Wieluniu.

Co jest w wodzie z fontanny?

Fontanny jako tzw. obiekty małej infrastruktury, służą do ozdoby przestrzeni miejskiej, a nie do kąpieli. Woda w fontannach nie jest nadzorowana przez sanepid, tak jak ma to miejsce w przypadku wody w basenach, kąpieliskach i miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli - zaznacza sanepid.

Na czystość mikrobiologiczną wody będącej w obiegu fontann wpływają m.in.: jakość materiałów instalacyjnych, obecność osadów, korozja, temperatura wody. Istotną rolę w jej ewentualnym zanieczyszczeniu odgrywają również źródła zewnętrzne takie jak: zanieczyszczenia mikrobiologiczne pochodzące od ludzi i zwierząt - głównie ptaków, psów i kotów.

Woda może być skażona mikroorganizmani obecnymi w odchodach zwierzęcych m.in. bakteriami e. coli.; w wodzie mogą być wirusy np. enterowirusy i norowirusy oraz pierwotniaki pasożytnicze m.in. Giardia i Cryptosporidium.

W przypadku gdy zbiornik fontanny wykorzystywany jest jako "brodzik" do wody mogą przenikać bakterie i grzyby będące składnikami mikroflory skóry, w tym gronkowiec i dermatofity, powodujące np. grzybice skóry i paznokci.

Szczególnie niebezpieczna może okazać się bakteria z rodzaju Legionella występująca niekiedy w mgiełce wodnej unoszącej się przy fontannie. W przypadku inhalacji może ona doprowadzić do zachorowań na legionelloze, przebiegającej jako zapalenie płuc lub gorączka Pontiac.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki