MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kodrąb. Dotacje na drogi dojazdowe do pól dla gmin z powiatu radomszczańskiego. ZDJĘCIA, FILM

Małgorzata Kulka
Małgorzata Kulka
Wideo
od 16 lat
W piątek w Gminnym Ośrodku Kultury w Kodrębie uroczyście podpisano umowy na dofinansowanie modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

30 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Kodrębie podpisano umowy na dofinansowanie modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych. W uroczystości uczestniczyli m. in. poseł Anna Milczanowska, Zbigniew Ziemba, wicemarszałek Województwa Łódzkiego oraz wójtowie gmin z terenu powiatu radomszczańskiego. Umowy na dotacje podpisało dziewięciu włodarzy, a na remonty dróg dojazdowych do pól w powiecie przeznaczony zostanie prawie milion złotych.

- Wszystkie drogi są ważne, również drogi dojazdowe do pół. Teren ziemi radomszczańskiej jest głównie trenem rolniczym, więc jest wiele gmin, w których przeważa rolnicza działalność mieszkańców. Niektórzy mają wiele hektarów, a do tych pól trzeba dojechać bardzo nowoczesnym sprzętem. Dlatego tak istotne jest to, żeby ten dojazd do pól był bezpieczny... i po drodze godnej XXI wieku – mówi Anna Milczanowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. - Cieszę się, że tyle gmin z powiatu radomszczańskiego dostanie pieniądze na te drogi.

Pieniądze na drogi dojazdowe trafiły do gmin: Dobryszyce, Kobiele Wielkie, Masłowice, Żytno, Gidle, Ładzice, Kodrąb, Kamieńsk i Przedbórz. Umowy podpisywał wicemarszałek Zbigniew Ziemba, wójtowie, burmistrzowie oraz gminni skarbnicy.

- Samorząd Województwa Łódzkiego dofinansuje zadania z zakresu budowy i remontu dróg będących drogami dojazdowymi do użytków rolnych. Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych to działanie, które dziś podsumowujemy w skali powiatu radomszczańskiego. Samorząd wydzielił budżetowo odpowiednie środki, które dziś będziemy mogli zastosować jako wsparcie dla gmin z tego powiatu. To kwota 0,8 mln zł. Pojedyncze gminy otrzymują różne kwoty w zależności od wartości realizowanego zadania - tłumaczy Zbigniew Ziemba, wicemarszałek Województwa Łódzkiego.

Dofinansowanie otrzymała m.in. gmina Kodrąb, która wyremontuje drogę śródpolną. Ulica Słoneczna zostanie wyremontowana na odcinku około kilometra.

- Powstanie tutaj warstwa wyrównawcza i nawierzchnia asfaltowa. To droga śródpolna, ale znajduje się przy niej również kilka zabudowań. Jest ona dla nas tym bardziej ważna, że przy tej drodze mieszka osoba niepełnosprawna poruszająca się na wózku – mówi wójt Kodręba, Bożena Krawczyk.

Podczas piątkowego spotkania przedstawiciele gminy Lgota Wielka podpisali także umowę na wsparcie projektu gminnej biblioteki w ramach programu „Samorząd przyjazny rodzinie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki