Koleją w Łódzkie: wycieczka do Rogowa

  Koleją w Łódzkie: wycieczka do Rogowa

  Marcin Bereszczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Koleją w Łódzkie: wycieczka do Rogowa

  ©Jakub Pokora/archiwum

  Arboretum, cmentarz z pierwszej wojny światowej oraz Skansen Kolei Wąskotorowej w Rogowie - to tylko część atrakcji, jakie znajdą się na trasie kolejnej wycieczki z cyklu "Koleją w Łódzkie". Tym razem pociąg zawiezie chętnych w Lasy Spalsko-Rogowskie. Wycieczka odbędzie się w najbliższą sobotę.
  Koleją w Łódzkie: wycieczka do Rogowa

  ©Jakub Pokora/archiwum

  Bezpłatne zaproszenia, upoważniające do uczestnictwa, można odbierać w środę i w czwartek w Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Piotrkowskiej 87 w Łodzi. Liczba miejsc ograniczona. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsc.

  Specjalny pociąg zostanie podstawiony dla uczestników na stację Łódź Kaliska. Odjazd zaplanowano na godz. 8.10, powrót o godz. 17.25. Grupy piesze zwiedzą północną część kompleksu leśnego Lasów Spalsko-Rogowskich, a także arboretum w Rogowie, gdzie rosną rzadkie gatunki ozdobnych drzew i krzewów z obszaru Europy Środkowo-Wschodniej.
  W pobliżu znajduje się skansen rogowskiej wąskotorówki, gdzie miłośnicy kolei kolekcjonują stare wagoniki i lokomotywy. Wiele z nich udało się "wydobyć" ze skupu złomu, a następnie wyremontować, aby woziły wycieczki do Jeżowa.

  Dla grup pieszych zaplanowano spacer trasą Władysława Reymonta, przy której znajduje się wiele zabytków przyrody: rezerwat Zimna Woda, Lipa Reymonta w Przyłęku. Mapy z trasami wycieczki są dostępne na stronie: www.rsip.lodzkie.pl w zakładce "aktualności".

  Organizatorzy przypominają, aby na wycieczkę zabrać własny prowiant, wodę i koc piknikowy oraz przygotować odpowiednie obuwie. W miejscach biwakowych na uczestników mają czekać rozpalone ogniska lub grill. Obowiązuje zakaz spożywania alkoholu pod rygorem opuszczenia wycieczki.

  Projekt wycieczek "Koleją w Łódzkie" jest realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Partnerami są Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego i Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi. Patronem medialnym jest "Dziennik Łódzki".

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo