Kolejna aukcja dzieł sztuki w Rynku Sztuki już przy zmniejszonych ograniczeniach kontaktów

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Léon Joseph Florentin Bonnat (1833-1922) wg François Boucher (1703-1770), Diana po kąpieli (1892) Rynek Sztuki
W sobotę, 6 czerwca, łódzki dom aukcyjny Rynek Sztuki zaprasza na już 211. Aukcję Dzieł Sztuki. Oferta wystawionych do sprzedaży prac zawiera 107 pozycji.

Na aukcji zainteresowani znajdą przede wszystkim obrazy i grafiki, ale w ofercie znalazło się także kilkanaście obiektów z kategorii rzemiosła artystycznego. Kupić będzie można zarówno malarstwo realistyczne, jak na przykład duże płótno Konstantego Mackiewicza pod tytułem „Miasto” (estymacja 28-35 tys. zł, cena wywoławcza 25 tys. zł), czy małą martwą naturę Józefa Panfila (estymacja 3-4 tys. zł, cena wywoławcza 2,5 tys. zł), jak i dzieła abstrakcyjne łódzkich awangardzistów: Lecha Kunki, Bolesława Utkina, Krystyna Zielińskiego i Andrzeja Gieragi. Jak podkreśla Wojciech Niewiarowski, prezes zarządu Rynku Sztuki, spośród grafik warte uwagi są litografia Aleksandra Orłowskiego „Piwniczy odkorkowujący butelkę” z początku XIX wieku (estymacja 3-4 tys. zł, cena wywoławcza 2,5 tys. zł), drzeworyty autorstwa Stefana Mrożewskiego (np. ilustracja do „Boskiej komedii” Dantego), jak również barwna odbitka Marca Chagalla - „Po zimie” (estymacja 1,4-2,2 tys. zł, cena wywoławcza 1,2 tys. zł).

Ze względu na pandemię, aukcja przede wszystkim będzie się rozgrywać w przestrzeni wirtualnej na portalach one bid.pl i artinfo.pl. Część klientów będzie zapewne licytować telefonicznie, ale - jak dodają właściciele domu aukcyjnego - chętni do osobistego odwiedzenia galerii także są mile widziani. Oferta aukcyjna jest prezentowana w salonie firmy przy ul. Wschodniej 69, na I piętrze oraz na stronie ryneksztuki.eu. Licytacja rozpocznie się o godz. 12.

Rynek Sztuki planuje już kolejne imprezy - 4 lipca odbędzie się 51. Aukcja Promocyjna, zaś sezon wakacyjny otworzy wystawa „Batiki z Zachodniej Afryki”, która prezentowana będzie w Galerii ELart.

Najnowsze oferty na Black Friday

Materiały promocyjne partnera

Obejrzycie "SZADŹ" - zachęcają Aleksandra Popławska i Maciej Stuhr

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3