Kolejna aukcja dzieł sztuki w Rynku Sztuki już przy zmniejszonych ograniczeniach kontaktów

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Léon Joseph Florentin Bonnat (1833-1922) wg François Boucher (1703-1770), Diana po kąpieli (1892) Rynek Sztuki
W sobotę, 6 czerwca, łódzki dom aukcyjny Rynek Sztuki zaprasza na już 211. Aukcję Dzieł Sztuki. Oferta wystawionych do sprzedaży prac zawiera 107 pozycji.

Na aukcji zainteresowani znajdą przede wszystkim obrazy i grafiki, ale w ofercie znalazło się także kilkanaście obiektów z kategorii rzemiosła artystycznego. Kupić będzie można zarówno malarstwo realistyczne, jak na przykład duże płótno Konstantego Mackiewicza pod tytułem „Miasto” (estymacja 28-35 tys. zł, cena wywoławcza 25 tys. zł), czy małą martwą naturę Józefa Panfila (estymacja 3-4 tys. zł, cena wywoławcza 2,5 tys. zł), jak i dzieła abstrakcyjne łódzkich awangardzistów: Lecha Kunki, Bolesława Utkina, Krystyna Zielińskiego i Andrzeja Gieragi. Jak podkreśla Wojciech Niewiarowski, prezes zarządu Rynku Sztuki, spośród grafik warte uwagi są litografia Aleksandra Orłowskiego „Piwniczy odkorkowujący butelkę” z początku XIX wieku (estymacja 3-4 tys. zł, cena wywoławcza 2,5 tys. zł), drzeworyty autorstwa Stefana Mrożewskiego (np. ilustracja do „Boskiej komedii” Dantego), jak również barwna odbitka Marca Chagalla - „Po zimie” (estymacja 1,4-2,2 tys. zł, cena wywoławcza 1,2 tys. zł).

Ze względu na pandemię, aukcja przede wszystkim będzie się rozgrywać w przestrzeni wirtualnej na portalach one bid.pl i artinfo.pl. Część klientów będzie zapewne licytować telefonicznie, ale - jak dodają właściciele domu aukcyjnego - chętni do osobistego odwiedzenia galerii także są mile widziani. Oferta aukcyjna jest prezentowana w salonie firmy przy ul. Wschodniej 69, na I piętrze oraz na stronie ryneksztuki.eu. Licytacja rozpocznie się o godz. 12.

Rynek Sztuki planuje już kolejne imprezy - 4 lipca odbędzie się 51. Aukcja Promocyjna, zaś sezon wakacyjny otworzy wystawa „Batiki z Zachodniej Afryki”, która prezentowana będzie w Galerii ELart.

Rusza kanał TV dla seniorów, Antena HD

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie