Kolejne sukcesy łódzkich siatkarzy plażowych

Marek Kondraciuk
Trwa medalowa passa naszych siatkarzy plażowych. Na mistrzostwach Europy do lat 23 w Porto polskie pary zdobyły srebrne medale, po zaciętych tie-breakach.

W finale turnieju kobiet Kinga Kołosińska (AZS UMCS Lublin) i Monika Brzostek (UKS 179 Łódź) przegrały z holenderską parą Rimke Braakman i Michelle Stiekema 1:2 (21:13, 14:21, 13:15).
W półfinale Kołosińska i Brzostek pokonały Szwajcarki Tanję Goricanec i Joanę Heidrich 2:1 (21:14, 14:21, 15:11).

Bliscy złota byli również Michał Kądzioła (Dąbrowa Górnicza) i Jakub Szałankiewicz (Staszów), którzy w finale przegrali z niemiecką parą Lars Flueggen i Stefan Koehler również 1:2 (21:17, 25:27, 16:18). Finał był najdłuższym spotkaniem mistrzostw i trwał aż godzinę i 8 minut. W drodze do finału Kądzioła i Szałankiewicz wygrali z Rosjanami Aleksiejem Pastuchowem i Maksimem Chudiakowem 2:0 (21:19, 21:14).

Kądzioła i Szałankiewicz będą pierwszą w historii polską parą, która zadebiutuje w igrzyskach. Obecnie są na 4. miejscu w rankingu światowym i mają zapewniony start w Londynie 2012.

Dobrze spisała się w turnieju CEV Satellite w stolicy Liechtensteinu Vaduz inna para z łódzkiej SMS Damian Wojtasik (Płomień Sosnowiec) i Rafał Szternel (Wifama Łódź), zajmując drugie miejsce (finał z Holendrami Alexandrem Brouwerem i Robertem Meeuwsenem 0:2 i w setach 15:21, 12:21). W półfinale Polacy wygrali z rozstawionymi z numerem 1 Holendrami Jonem Stiekemem i Christiaanem Varenhorstem 2:1 (27:25, 16:21, 15:11).