Kolejny finał juniorek młodszych UKS SMS Łódź

R. Piotrowski
Sezon zakończyła już pierwsza drużyna UKS SMS, ale w grze wciąż są młodsze koleżanki podopiecznych trenera Marka Chojnackiego, które odnoszą sukces za sukcesem.

O dokonaniach drużyny trenera Sebastiana Papisa, triumfatorów Pucharu Tumbarku niedawno informowaliśmy. Z kolei w trzeciej lidze kolejny mecz wygrały podopieczne trenera Zdzisława Sławuty. Tym razem łódzkie piłkarki pokonały Włókniarza Konstantynów Łódzki 4-1. Trwa więc imponująca seria zwycięstw, bo to odniesione w weekend nad zespołem z Konstantynowa Łódzkiego było już dwudziestym pierwszym z rzędu. Gole dla łódzkiej drużyny, będącej zapleczem dla pierwszego zespołu, zdobyły Daria Groberek, Alicja Galicka, Julia Zadumińska i Marcelina Wronka.

To nie koniec doskonałych wiadomości dla fanów kobiecego futbolu z naszego regionu i przede wszystkim ludzi związanych z UKS SMS. Po raz czwarty o złoty medal mistrzostw Polski zagrają juniorski młodsze tego klubu. W rozgrywanym na neutralnym terenie półfinałowym pojedynku łodzianki pokonały Odrę Wodzisław 5:3. Zespół z ul. Milionowej zaserwował swojemu szkoleniowcowi prawdziwą huśtawkę nastrojów. UKS SMS prowadził już 3:0, ale jeszcze przed przerwą śląski zespół zdobył dwa gole. Trenerska reprymenda trenera Adriana Sokołowskiego w przerwie spotkania odniosła skutek. Łodzianki wygrały 5:3 i po raz czwarty powalczą o mistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej.