Kolorowa przeprowadzka Teatru Arlekin [ZDJĘCIA+FILM]

  Kolorowa przeprowadzka Teatru Arlekin [ZDJĘCIA+FILM]

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Kolorowa przeprowadzka Teatru Arlekin [ZDJĘCIA+FILM]
  1/31
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Kasprzak

  Kolorowa karawana wyruszyła spod gmachu Teatru "Arlekin" w czwartek w samo południe i przemaszerowała przez Pietrynę. Zespół teatru opuścił budynek, który w obroty wezmą ekipy budowlane.
  Walizki i kufry, lalki i dekoracje, przepastne tomy pamiętników i kronik teatralnych opuściły siedzibę, w której ponad pół wieku działał Teatr Lalek "Arlekin". Zespół artystyczny przenosi się na kilka miesięcy do Białej Fabryki Ludwika Geyera, do sal, w których działa Zespół Tańca Ludowego "Harnam" (ul. Piotrkowskiej 282a). Tam też będą grane spektakle teatru w czasie remontu.

  Do siedziby przy ulicy 1 Maja 2 wejdą teraz ekipy remontowe. Modernizacja gmachu warta jest 26,8 mln zł. To pierwszy od 35 lat remont budynku.

  - Nasz teatr stanie się w końcu sceną w pełni XXI-wieczną - cieszy się dyrektor teatru, Waldemar Wolański.

  Na 23 marca zaplanowana jest premiera "Alicji w krainie czarów" Lewisa Carrolla w reżyserii Wolańskiego. Będzie to spektakl marionetkowy, które są specjalnością "Arlekina".

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo