Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koncert Malika Montany w Łowiczu odwołany! Z jakiego powodu?

Łukasz Saptura
Łukasz Saptura
Malik Montana nie wystąpi w Łowiczu. Jego koncert zaś odbył się w 2021 roku podczas Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw.
Malik Montana nie wystąpi w Łowiczu. Jego koncert zaś odbył się w 2021 roku podczas Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw. Natalia Zwolińska
Występ rapera Malika Montany w Łowiczu został odwołany. „Koncert nie powinien dzielić, a łączyć wokół muzyki, zabawy i szacunku do siebie nawzajem” napisano na mediach społecznościowych Łowickiego Ośrodka Kultury. To właśnie tam miał wystąpić raper.

Od momentu kiedy pojawiła się informacja, że raper Malik Montana ma wystąpić w Łowickim Ośrodku Kultury, rozpoczęła się wśród łowiczan i łowiczanek dyskusja, czy muzyk powinien wystąpić w Łowiczu. Powodem są między innymi kontrowersyjne teksty Malika Montany.

Sprawa koncertu rapera w mieście pojawiła się nawet na sesjach Rady Miasta Łowicz

Ostatnio, przy okazji zwołanej sesji nadzwyczajnej. 16 sierpnia radni Jakub Wolski i Michał Trzoska oraz przewodniczący Rady Miasta Jacek Wiśniewski zwrócili się z apelem zarówno do burmistrza miasta Krzysztofa Kalińskiego, jak i do dyrektora Łowickiego Ośrodka Kultury Macieja Malangiewicza o odwołanie koncertu Malika Montany. Następnego dnia poinformowano, że występ rapera w Łowiczu nie odbędzie się.

Po pojawieniu się informacji o odwołaniu koncertu swoje oświadczenie opublikowało stowarzyszenie „Łączy nas Łowicz”, które było współorganizatorem koncertu. Czytamy w nim:

„Walczyliśmy do końca. Niestety pod presją grupki radnych miejskich wynikającej w głównej mierze z jednej anonimowej skargi podjęto decyzję o odwołaniu koncertu Malika. W obliczu coraz większej frustracji społecznej spowodowanej brakiem atrakcji dla młodzieży jest to dla nas decyzja bolesna i niezrozumiała. Wygląda na to, że oczekiwania mieszkańców i ich opinia nie jest wcale dla decydentów ważna. To smutne i jednocześnie przerażające”.

Łowicz nie jest jedynym miastem, w którym odwołano koncert Malika Montany.

Wcześniej koncert rapera został odwołany w Poznaniu. Miał on wystąpić na tamtejszych juwenaliach. Jednak organizatorzy zdecydowali, że nie wystąpi on dla poznańskich studentów i studentek.

„Brakuje nam słów, jakimi mielibyśmy opisać hejterską relację pomiędzy wykonawcą a uczestnikami jego imprez. Wybieramy naszych artystów według jasnych kryteriów, w których szukamy różnorodnych nurtów muzycznych cieszących się Waszym uznaniem. Są jednak wartości jak wzajemny szacunek i kultura, które są znacznie ważniejsze niż popularność i kreacja medialna” – tłumaczyli swoją decyzję.

Malik Montana nie wystąpił również na Dniach Lubina. Jego koncert planowano wtedy na godzinę 18. Mieszkańcy miasta zwrócili się z apelem do władz, które początkowo nie chciały zmienić swoich planów dotyczących artystów występujących na tym wydarzeniu, jednak ostatecznie koncert odwołano.

Warto dodać, że w odróżnieniu od tych dwóch przypadków, koncert w Łowiczu był biletowany. Osobom, które kupiły bilety pieniądze zostaną zwrócone.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki