MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Konferencja PiS w Opocznie o bezpieczeństwie na granicy Polski z Białorusią. ZDJĘCIA, VIDEO

red
Wideo
od 16 lat
Konferencja PiS w Opocznie o bezpieczeństwie wschodniej granicy Polski z Białorusią odbyła się w czwartek, 29 czerwca 2023. Samorządowcy partii rządzącej wytykają Donaldowi Tuskowi i innym działaczom PO poparcie dla relokacji w naszym kraju nielegalnych imigrantów i stawiają pytania m. in. o, wyrażany wcześniej publicznie przez polityków opozycji, zamiar likwidacji zapory na granicy z Białorusią. Zobaczcie zdjęcia, a także video!

Konferencja PiS w Opocznie o bezpieczeństwie na granicy Polski z Białorusią. ZDJĘCIA, VIDEO

W konferencji zorganizowanej w biurze poselskim Roberta Telusa, ministra rolnictwa i rozwoju wsi, wzięli udział Janusz Ciesielski, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego, Michał Białek, członek zarządu powiatu opoczyńskiego i Artur Bielas, asystent ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Tematem było bezpieczeństwo na granicy Polski z Białorusią.

Samorządowcy z powiatu opoczyńskiego chcieli przekazać pytania do Donalda Tuska i polityków PO przede wszystkim o to, "czy chcieliby rozebrać mur, który chroni Polskę i Polaków na granicy z Białorusią?"

- Jak ważna była to decyzja dla naszego bezpieczeństwa pokazuje samo życie. Dziś widzimy, że presja migrantów to element wojny hybrydowej, w której całe mafie biorą pieniądze za przewożenie tych ludzi do Europy. Dzięki tej zaporze do Polski dużo mniej osób się dostaje, jeśli w ogóle. Wcześniej było to bardzo trudne. Wyobraźcie sobie państwo, gdyby z Białorusi przyjechała grupa Wagnera przebrana za uchodźców jako element dywersji, siania niepokojów i wojny, która przelewałaby się na Polskę i Unię Europejską - mówił Janusz Ciesielski, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Samorządowcy z powiatu opoczyńskiego trzymali w rękach plansze z cytatami m. in. Donalda Tuska czy eurodeputowanej PO Janiny Ochojskiej dotyczące zapory na granicy i imigrantów. Radny Ciesielski dodał, że obecnie wzmacniana jest granica Polski w związku z pojawieniem się na Białorusi grupy Wagnera. Straż graniczną wzmocniło osobowo m. in. wojsko i inne służby.

- PiS jest gwarantem tego, że Polska nigdy nie zgodzi się na przymusową relokację imigrantów - dodał radny.

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki