Koniec sezonu Magdy Linette. Porażka na koniec turnieju WTA Elite

Filip Bares
Filip Bares
-/AFP/East News
Magda Linette (23.) zakończyła w czwartek swój sezon WTA 2023. Polka przegrała z Darią Kasatkiną (17.) 3:6, 4:6 i zajęła ostatnie miejsce w 3-osobowej grupie podczas turnieju WTA Elite Trophy w Zhuhai. Głowa do góry, bo 31-letnia zawodniczka z nad Wisły ma za sobą najlepszy sezon w zawodowej karierze.

Czwartkowe starcie Linette z Kasatkiną było niezwykle wyrównane. Pierwszy set trwał 56 minut, a drugi aż godzinę i 14 minut.

Na początku spotkania obie tenisistki miały problem z regulacją swoich serwisów i trzy pierwsze gemy zakończyły się przełamaniem - dwoma Kasatkiny i jednym Linette. Prowadząc 2:1 Rosjanka najpierw obroniła swoje podanie, a następnie po raz kolejny wygrała serwis Polki. Linette przebudziła się dopiero przy stanie 1:5, kiedy obroniła za jednym zamachem break-pointa i pierwszą piłkę setową. W kolejnym gemie musiała przetrwać kolejne dwa setbole zanim udało jej się przełamać rywalkę i doprowadzić do wyniku 3:5. Kasatkina zaatakowała jednak raz jeszcze i po raz czwarty wygrała gema serwisowego Polki, a tym samym seta 6:3.

Druga odsłona zaczęła się lepiej dla Linette. Już na starcie przełamała Rosjankę, a w kolejnym gemie obroniła trzy break-pointy i wyszła na prowadzenie 2:0. Niestety kolejne cztery gemy padły łupem Kasatkiny, która w 6. gemie wygrała serwis Polki "na sucho". Linette nie dawała za wygraną i doprowadziła do stanu 4:3, ale potrzebowała do tego aż czterech break-pointów. Niestety starania poszły na marne - Kasatkina jeszcze dwukrotnie przełamała Polkę i wygrała drugiego seta 6:4.

WTA Elite Trophy

Linette zakończyła swój udział podczas tegorocznego turnieju WTA Elite Trophy. Polka zajęła trzecie, ostatnie, miejsce w grupie. Oprócz porażki z Kasatkiną, Polka przegrała jeszcze z Czeszką Barborą Krejcikovą (10.)

To szósta edycja turnieju WTA Elite Trophy, zrzeszającego tenisistki znajdujące się najbliżej TOP 8 rankingu WTA.

Pierwszą zwyciężczynią została siedmiokrotna mistrzyni wielkoszlemowa Amerykanka Venus Williams (2015 rok). Po niej trofeum podnosiły dwukrotna mistrzyni Wimbledonu Czeszka Kvitova, Niemka Gorges, była liderka Australijka Ashleigh Barty oraz obecna nr 1 Białorusinka Aryna Sabalenka.

W latach 2020 - 2022 turniej nie został rozegrany z powodu koronawirusa.

W Chinach bierze udział dwanaście zawodniczek podzielonych na cztery grupy.