Korona wygrała przy al. Piłsudskiego. Teraz Widzew musi kibicować... ŁKS

(hof, ww)
W spotkaniu 30. kolejki piłkarskiej pierwszej ligi Widzew Łódź przegrał na własnym stadionie 1:2 z Koroną Kielce. A to oznacza, że łodzianie wpakowali się w solidne tarapaty. Teraz podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia, paradoksalnie, muszą ściskać kciuki za... ŁKS, by ten pokonał jutro Arkę. Jeśli wygrają gdynianie, to wówczas zepchną widzewiaków na trzecie miejsce w tabeli, a ta lokata nie daje już bezpośredniego awansu do ekstraklasy. Nie da się ukryć, że w klubie czterokrotnych mistrzów Polski zrobiło się nerwowo. Dziś Widzew zagrał dobrze jedynie przez pięćdziesiąt minut. W starciu z Koroną okazało się to zbyt mało. Inna sprawa, że kielczanie bezlitośnie wykorzystali dwa katastrofalne błędy gospodarzy w grze obronnej. Jeśli popełnia się takie gafy we własnym polu karnym, to trudno mieć nadzieję, że uda się wślizgnąć do ekstraklasy. Jeszcze do niedawna Widzew miał wszystko we własnych rękach, teraz musi też liczyć na pomoc innych.

WIDZEW ŁÓDŹ - KORONA KIELCE RELACJA NA ŻYWO

strona wymaga odświeżania

WIDZEW ŁÓDŹ1
KORONA KIELCE2

90+6' Koniec spotkania, Widzew przegrywa z Koroną 1:2
90+5' Faul dla Widzewa
90+4' Gospodarze starają się, ale wyraźnie brakuje już sił
90+2' Widzew nerwowo rozgrywa piłkę
90' Sędzia doliczył sześć minut
88' Dwie zmiany w Widzewie wejdą Gołębiowski i Villa, schodzą Hansen i Zieliński
87' Główka lipskiego niecelna
86' Aut dla Widzewa
84' Nerwowe poczynania Widzewa
83' Zmiana w Widzewie, Letniowski za Kuna
83' Czasu coraz mniej, czy łodzianie zdołają się jeszcze poderwać do walki?
81' Faul Stępińskiego i żółta kartka dla obrońcy gospodarzy
80' Zmiany w Koronie, Koj za Szymusika
78' Gol dla Korony! Hanousek źle wybił piłkę, Szykauka wykorzystał to i uderzeniem z woleja pokonał bramkarza
76' Faulowany widzewiak
74' Rzut rożny dla Widzewa
72' Kolejne zmiany, w Koronie Corral za Danka, a w Widzewie Pawłowski za Nunesa
72' Znaczna przewaga Widzewa, lecz bez strzeleckich sytuacji
70' Rożny dla Widzewa

69' Na trybunach 16 101 kibiców
67' Groźna akcja Korony, ale bez skutecznego wykończenia

65' Kontra Widzewa, ale przerwana przez gości
63' Dwie zmiany w Koronie, Szpakowski za Sewerzyńskiego, Oliveira za Gąsiora.
62' Na boisku leży Łukowski

60' Dobra sytuacja Korony, ale sędzia pokazuje pozycję spaloną
58' Fau l Frączczaka na Kreuzrieglerze
56' Widzew oszołomiony i daje grać Koronie
54' Mamy 1:1, gol dla gości. Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i Petrow strzałem głową nie dał Ravasowi szans. Widzewska defensywa dała się wymanewrować w tej sytuacji
53' Rożny dla Korony
52' Faulowany przy linii środkowej Kun
48' GOL, GOL, GOL dla Widzewa. Kreuzriegler strzelił w kierunku bramki Korony, piłkę odbił obrońca gości, a formalności dopełnił Hansen, który plaskiem uderzeniem umieścił piłkę w siatce

47' Danielak strzelał z ostrego kąta, lecz bardzo niecelnie
46' Rozpoczęła się druga część meczu
Koniec pierwszej części spotkania. Piłkarze obydwu drużyn starają się, toteż oglądamy ciekawy mecz. Bramowe okazje były, ale bramkarze zachowali czyste konto.

45' Sądzia doliczył minutę
44' Aut dla Korony
43' Znów gra przeniosła się do środka pola
41' Danielak zablokowany w polu karnym
40' Kun sfaulowany przez Sewerzyńskiego i żółta karka dla piłkarza Korony
38' Kun strzelał głową, ale obok słupka
35' Faulowany na Kreuzriegler
33' Na wiwat strzelał zawodnik Korony
31' Kolejny rzut rożny dla gospodarzy
29' Tempo spotkanie nieco spadło
27' Rożny dla Widzewa
25' Akcja za akcję, ale mało klarownych sytuacji bramkowych
23' Jak na razie dobry, ciekawy mecz. Kibice na pewno nie nudzą się
21' Widzew z jednym celnym strzałem, goście bez
20' Kreuzriegler dośrodkowywał, ale o mało co nie trafił siatki
19' Rożny dla Widzewa
18' Teraz Korona częściej przy piłce
16' Widzew wyraźnie się rozkręca
14' Hansen z ostrego kąta i o centymetry obok słupka
13' Silmy strzał Terpiłowskiego odbija bramkarz Korony
12 Strzał z bliska Terpiłowskiego broni bramkarz Korony
12' Piłkarze grają ostro, sędzia dużo gwiżdże
10' Faulował Kreuzriegler
8' Było groźne pod bramką Widzewa
6' Goście atakują Widzew ju0 przed polem karnym
5' Korona stara się przejąć inicjatywę
3' faul na Nunesie, rzut wolny
1' Arbiter rozpoczął spotkanie, Widzew ubrany na czerwono, Korona na czarno

Godz. 20.27 Spotkanie poprowadzi Daniel Stefański (Bydgoszcz).
Godz. 20.25 Na ławce rezerwowych Widzewa zasiądą: Wasyl Łytwynenko (72), Tomasz Dejewski (5), Patryk Mucha (6), Juliusz Letniowski (10), Krystian Nowak (15), Bartłomiej Pawłowski (19), Kacper Karasek (30), Radosław Gołębiowski (97), Daniel Villanueva (98).

Godz. 20.20 W minionej kolejce Widzew pokonał na wyjeździe 2:0 GKS Jastrzębie, które zamyka ligową tabelę. Bramki dla Widzewa zdobyli Karol Danielak i Kristoffer Hansen.

Godz. 20.15 W pierwszym spotkaniu 30. kolejki Zagłębie Sosnowiec przegrało 1:2 z Miedzią Legnica
Bramki: Szymon Sobczak 87, karny - Nemanja Mijusković 29, karny, Patryk Makuch 90, karny

Godz. 20.12 Trwa dobra seria piłkarzy Widzewa. W pięciu poprzednich kolejkach łódzka drużyna wygrała cztery razy i zaliczyła jeden remis. Dzięki temu zajmuje drugie miejsce i ma na swoim koncie pięćdziesiąt sześć punktów. Kibice liczą na kolejny sukces!

Godz. 20.02 Jesienią czerwono-biało-czerwoni po zaciętym spotkaniu pokonali Koronę Kielce 1:0. W stolicy województwa świętokrzyskiego gola na wygę trzech punktów zdobył Mattia Montini (45)
Godz. 19.52 To kluczowy mecz dla czołówki tabeli pierwszej ligi. Widzew jest drugi, a Korona mając siedem punktów mniej od łodzian, plasuje się na czwartym miejscu.
Godz. 19.42 Wyjściowy skład Korony: Konrad Ferenc (1) – Piotr Malarczyk (4), Jacek Podgórski (6), Adam Frączczak (9), Dalibor Takac (16), Adrian Danek (23), Grzegorz Szymusik (25), Oskar Sewerzyński (26), Marcel Gąsior (55), Kyryło Petrow (90), Jewgienij Szykawka (99).

Godz. 19.32 W takim składzie rozpocznie mecz Widzew: Henrich Ravas (26) - Karol Danielak (8), Ernest Terpiłowski (13), Patryk Lipski (20), Dominik Kun (22), Paweł Zieliński (23), Marek Hanousek (25), Martin Kreuzriegler (33), Kristoffer Hansen (77), Fabio Nunes (92), Patryk Stępiński (95),
Godz. 19:02 - Mecz pomiędzy Widzewem Łódź a Koroną Kielce zacznie się o godzinie 20:30 w „Sercu Łodzi” – poprowadzi go międzynarodowy arbiter, pan Daniel Stefański z Bydgoszczy. Na trybunach w Sercu Łodzi spodziewany jest komplet widzów.

Godz. 18:50 - Dziś piłkarze Widzewa rozegrają bardzo ważne spotkanie z Koroną Kielce. To mecz na szczycie tabeli I ligi. Poniżej aktualna tabela...