Koronawirus, łódzkie. Urzędy przechodzą na pracę on-line. Wprowadzają też ograniczenia w przyjęciach petentów. 13.10.2020

Małgorzata Kulka
Małgorzata Kulka
Jacek Drożdż
Jacek Drożdż
Jolanta Jeziorska
Jolanta Jeziorska
Anna Gronczewska
Anna Gronczewska
Michał Kaźmierczak
Michał Kaźmierczak
Beata Dobrzyńska
Beata Dobrzyńska
Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
Z dnia na dzień lokalne urzędy informują o zamknięciu placówek i przejściu na pracę on-line lub wprowadzeniu ograniczeń w przyjęciach petentów. Wczoraj wieczorem, na zamknięcie drzwi z powodu koronawirusa zdecydował się Urząd Gminy Nowosolna. Dziś liście placówek z ograniczeniami pojawiły się kolejne urzędy w tym Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.Czytaj dalej na kolejnym slajdzie: kliknij strzałkę „w prawo", lub skorzystaj z niej na klawiaturze komputera. Polskapress
Z dnia na dzień lokalne urzędy informują o zamknięciu placówek i przejściu na pracę on-line lub wprowadzeniu ograniczeń w przyjęciach petentów. Wczoraj wieczorem, na zamknięcie drzwi z powodu koronawirusa zdecydował się Urząd Gminy Nowosolna. Dziś liście placówek z ograniczeniami pojawiły się kolejne urzędy w tym Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Koronawirus, łódzkie. Urzędy wprowadzają ograniczenia w przyjęciach petentów

Z dnia na dzień lokalne urzędy informują o zamknięciu placówek i przejściu na pracę on-line lub wprowadzeniu ograniczeń w przyjęciach petentów. Wczoraj wieczorem, na zamknięcie drzwi z powodu koronawirusa zdecydował się Urząd Gminy Nowosolna. Dziś liście placówek z ograniczeniami pojawiły się kolejne urzędy.

Łódź, zamknięty Urząd Marszałkowski

Dziś (12 października) o zamknięciu poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Do końca tygodnia, czyli do piątku 16 października włącznie, osoby postronne nie mogą wchodzić na teren urzędu.

Dokumenty można pozostawić w biurze podawczym urzędu na parterze wieżowca przy al. Piłsudskiego 8. Z urzędem można się również skontaktować mejlowo, telefonicznie z wybranym wydziałem, lub skorzystać z elektronicznej skrzynki podawczej.

Czytaj także

Ograniczenia wprowadzono "z uwagi na sytuację epidemiczną w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego". Chodzi o zakażenie marszałka Grzegorza Schreibera. Na kwarantannę odesłano też dziesięciu urzędników urzędu marszałkowskiego, w tym dwóch wicemarszałków i dwóch członków zarządu województwa łódzkiego

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego zawiesza przyjmowanie petentów

Dziś, około południa o zawieszeniu przyjęć petentów poinformowała również Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego.

- W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w Polsce, dla Waszego oraz naszego bezpieczeństwa zawieszamy obsługę Klientów bezpośrednio w siedzibie ŁARR. Bardzo prosimy o przesyłanie dokumentów na adres naszej siedziby, w przypadku pytań lub konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny - można przeczytać na ich stronie.Pogrom w Pabianicach

Zdecydowanie najgorzej sytuacja wygląda w Pabianicach. Chorych na Covid-19 jest tam aż 12 urzędników. Mimo tego urząd pracuje, ale z ograniczeniami. Jeśli ktoś chce załatwić sprawę, musi umówić się na spotkanie telefonicznie. Normalnie działają kasy urzędu, ale oczywiście przy przestrzeganiu reżimu sanitarnego.

Zakażony koronawirusem jest jeden pracownik Urzędu Miasta w Brzezinach, a pięciu jest na kwarantannie. Urząd jest czynny.

Powiat Łódzki Wschodni

W niedzielę (11 października) na stronie internetowej Gminy Nowosolna pojawił się komunikat informujący o ograniczeniu w pracy placówki.

Ze względu na stwierdzenie kilku przypadków zakażeń wirusem SARS Cov-2 wśród pracowników Urzędu Gminy Nowosolna, Wójt Piotr Szcześniak podjął decyzję o całkowitym zamknięciu od dnia 12 października 2020 roku budynku Urzędu Gminy dla interesantów, w celu dokonania gruntownej dezynfekcji pomieszczeń biurowych urzędu. O kolejnych krokach oraz sposobie działania Urzędu w dniach następnych będziemy informować jutro, tj 12.10.2020 r.

Czytaj także

Powiat radomszczański

O zamknięciu Urzędu dla petentów poinformował również radomszczański samorząd. Od dziś, 12 października, przez najbliższe 2 tygodnie sprawy będzie można załatwić w nim jedynie za pomocą telefonów, platformy e-PUAP i poczty elektronicznej um@radomsko.pl. Obostrzenia są związane z pandemią korowirusa.

Powiat wieluński

W Wieluniu zamknięte dla interesantów do odwołania jest starostwo powiatowe. To efekt wykrycia koronawirusa u jednego z pracowników. Starostwo zostało zamknięte 5 października. Na razie nie wiadomo kiedy zostanie otwarte.

- Nie chcemy narażać mieszkańców, jeszcze dziś kilku pracowników będzie miało test. Od dziś do pracy powrócił wydział komunikacji i można załatwiać sprawy, odbiór dokumentów, tablic po umówieniu telefonicznym - mówi wicestarosta wieluński Krzysztof Dziuba. Zamknięcie starostwa nie oznacza jednak, że mieszkańcy nie mogą załatwić swoich spraw. W korytarzu w budynku starostwa znajduje się skrzynka nadawcza, gdzie można wrzucać wszelkie wnioski. Z wydziałami starostwa można także kontaktować się telefonicznie, mailowo lub przez e-puap czy pocztę. Dokumenty odbiera się osobiście po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Powiat tomaszowski

W powiecie tomaszowskim, na ograniczenie pracy zdecydował się Urząd Gminy w Lubochni. Decyzja ma związek z szybkim przyrostem liczby osób przebywających na kwarantannie oraz w izolacji.

Czytaj także

- W związku z informacjami dotyczącymi szybkiego przyrostu w naszej gminie osób kierowanych przez Sanepid na izolację i na kwarantannę, podjąłem decyzję o wprowadzeniu, od dzisiaj (12 października) ograniczonego trybu działania Urzędu Gminy - informuje Piotr Majchrowski, wójt gminy.

Wejście do urzędu w celu załatwienia spraw będzie możliwe tylko w przypadkach koniecznych, w których nie ma innych możliwości załatwienia spraw. Wnioski i inne dokumenty składane do Urzędu Gminy należy zostawiać w wystawionej przy drzwiach skrzyni. Urzędnicy proszą też, o ile to możliwe, o korzystanie z poczty elektronicznej.
W szczególnych przypadkach urzędnicy proszą o kontakt telefoniczny z pracownikiem w celu umówienia wizyty.

Powiat zduńskowolski

Urząd Miasta Zduńska Wola, mimo tego, ze na kwarantannie przebywa oprócz prezydenta większość urzędników, stara się działać normalnie. Jednak wprowadzono "koronawirusowe" zasady obsługi interesantów, m.in. aby spotkać się z konkretnym urzędnikiem trzeba wcześniej umówić się telefonicznie, jest wskazanie na składanie dokumentów droga mailową lub pocztą.

Powiat zgierski

W czasie gdy część urzędów zamyka się przed petentami, zgierski magistrat jest otwarty dla nich ponownie. Po wizycie Marszałka Województwa władze miasta zdecydowały się na chwilowe zamknięcie placówki i ozonowanie pomieszczeń. Teraz urząd znów działa.

produkty antywirusowe - oferta naszego sklepu medica365.pl

Czy grozi nam trzecia fala?

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Ostatnio byłem w urzędzie żeby zarejestrować samochód. 3 lata temu.

I po paszport. 5 lat temu, ale to były dwie wizyty, łącznie jakieś 15 minut.

Dodaj ogłoszenie