MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Łodzi. Lekcje online w Łodzi. 3 tysiące uczniów nie ma dostępu do zdalnej metody nauczania. UMŁ „diagnozuje” problem

md
Od 25 marca uczniów obowiązuje nauka według zdalnego modelu nauczenia. Tymczasem w Łodzi do tej formy nauki nie ma dostępu 5 proc. uczniów szkół prowadzonych przez miasto, czyli ponad trzy tysiące. Magistrat w tej chwili diagnozuje z czego konkretnie wynika brak dostępu.

Uczniowie w szkołach nie pojawiają się już od dwóch tygodni w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa. Tymczasem wczoraj w życie weszło rozporządzenie ministra edukacji narodowej, wedle którego do 10 kwietnia uczniowie będą pobierać nauki za pośrednictwem e-dziennika, do którego dostęp mają rodzice. W ten sposób, a także za pośrednictwem poczty elektronicznej będą otrzymywać zadania, które ocenią nauczyciele.

Ten model w zasadzie był wykorzystywany przez ostatnie dwa tygodnie, acz nie wszędzie, ponieważ nie był obowiązkowy. Małgorzata Moskwa - Wodnicka, wiceprezydent Łodzi, która nadzoruje wydział edukacji Urzędu Miasta Łodzi, ocenia, że rozporządzenie doskonałe nie jest, natomiast jest obecnie wszystkim, czym dysponuje system edukacji w dobie epidemii.

- Dobra informacja jest taka, że 95 procent uczniów szkół prowadzonych przez miasto Łódź, ma możliwość zdalnej nauki - mówi wiceprezydent Moskwa - Wodnicka. - Diagnozujemy natomiast na czym polega problem pozostałych pięciu procent: czy chodzi o brak komputera, smartfona czy internetu.

W 156 szkołach prowadzonych przez miasto zdalnym nauczaniem ma zostać objętych ponad 62 tys. uczniów, a zatem brak dostępu do e-nauczania ma około 3 tys. z nich. Jeśli nie będzie innego rozwiązania, uczniowie ci będą otrzymywać materiały do nauki w formie papierowej, a sposób ich dostarczania ma zostać ustalony indywidualnie.

Inne zasady dotyczą uczniów klas I - III oraz przedszkolaków. Nauczyciele mają obowiązek poinformować rodziców o dostępnych materiałach i sposobach odrabiania lekcji w domach w przypadku najmłodszych uczniów szkół podstawowych. W przypadku przedszkolaków rodzice otrzymają na pocztę elektroniczną linki do kart pracy. W przypadkach, gdy rodzina nie ma internetu, będzie można umówić się telefonicznie na konkretny dzień i godzinę, by odebrać z przedszkola wydrukowane materiały do nauki. To istotne przede wszystkim dla sześciolatków, którzy mają obowiązek odbyć roczne przygotowanie przedszkolne i zrealizować podstawę programową.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki