Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Polsce. Zgłosiła policji, że ma objawy COVID-19. Za głupi żart odpowie przed sądem

Adam Kieruzel
Adam Kieruzel
Bełchatowianka poinformowała, że ma gorączkę, a niedawno przebywała w kraju, gdzie  panuje koronawirus. To wystarczyło, by uruchomić cała procedurę związaną z zagrożeniem.Zgłoszenie policja otrzymała w środę około godz. 13. Kobieta poinformowała, że ma wysoką temperaturę i wcześniej przebywała w kraju, gdzie panuje koronawirus. To spowodowało, że policja uruchomiła całą procedurę związaną z zaistnieniem takiego zagrożenia.Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bełchatowie otrzymała zgłoszenie od oficera dyżurnego policji, a kolejny sygnał otrzymało również Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.Na miejsce został wezwany zespół ratownictwa medycznego, który ustalił, że zgłoszenie jest bezpodstawne, a kobieta, która wezwała pomoc, jest osobą nadużywającą alkoholu.CZYTAJ DALEJ NA NASTĘPNYM SLAJDZIE
Bełchatowianka poinformowała, że ma gorączkę, a niedawno przebywała w kraju, gdzie panuje koronawirus. To wystarczyło, by uruchomić cała procedurę związaną z zagrożeniem.Zgłoszenie policja otrzymała w środę około godz. 13. Kobieta poinformowała, że ma wysoką temperaturę i wcześniej przebywała w kraju, gdzie panuje koronawirus. To spowodowało, że policja uruchomiła całą procedurę związaną z zaistnieniem takiego zagrożenia.Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bełchatowie otrzymała zgłoszenie od oficera dyżurnego policji, a kolejny sygnał otrzymało również Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.Na miejsce został wezwany zespół ratownictwa medycznego, który ustalił, że zgłoszenie jest bezpodstawne, a kobieta, która wezwała pomoc, jest osobą nadużywającą alkoholu.CZYTAJ DALEJ NA NASTĘPNYM SLAJDZIE archiwum Polska Press
Bełchatowianka poinformowała, że ma gorączkę, a niedawno przebywała w kraju, gdzie panuje koronawirus. To wystarczyło, by uruchomić cała procedurę związaną z zagrożeniem.

Zgłoszenie policja otrzymała w środę około godz. 13. Kobieta poinformowała, że ma wysoką temperaturę i wcześniej przebywała w kraju, gdzie panuje koronawirus. To spowodowało, że policja uruchomiła całą procedurę związaną z zaistnieniem takiego zagrożenia.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bełchatowie otrzymała zgłoszenie od oficera dyżurnego policji, a kolejny sygnał otrzymało również Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Na miejsce został wezwany zespół ratownictwa medycznego, który ustalił, że zgłoszenie jest bezpodstawne, a kobieta, która wezwała pomoc, jest osobą nadużywającą alkoholu.

Nie było to jedyne bezpodstawne wezwanie służb tego dnia. Około godz. 23 do bełchatowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie od kobiety, która twierdziła, że padła ofiarą przemocy fizycznej i psychicznej. 33-latka mówiła, że kolega ją bije, ale nie chciała podać adresu, pod którym obecnie przebywa.

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia dotyczącego zagrożenia życia lub zdrowia szybko zareagowali i ustalili miejsce przebywania kobiety, ale na miejscu okazało się, że do niczego nie doszło.

Mundurowi zastali w mieszkaniu kobietę, od której było czuć woń alkoholu. 33-latka była arogancka wobec policjantów, mówiąc, że nikt jej nie zabroni dzwonić, gdzie chce i zgłaszać co chce.

Obie kobiety odpowiedzą przed sądem. Za bezpodstawne wzywanie interwencji kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywnę.

ZAKAŻENIE WIRUSAMI - CO MOŻE POMÓC W PROFILAKTYCE? >> Sprawdź w naszym sklepie <<

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki