KP Łódź jest piłkarskim mistrzem Polski na plaży

Marcin KuczmeraZaktualizowano
pzpn.pl
Ogromny sukces odniósł zespół KP Łódź podczas rozgrywanych w Ustce mistrzostw Polski piłki nożnej plażowej.

Drużyna KP Łódź została mistrzem Polski seniorów, wicemistrzostwo wywalczył zespół Hemako Sztutowo, a trzecie miejsce zajął BSC Grembach Łódź.

Najlepszym bramkarzem został wybrany Jakub Skrzypiec z KP Łódź, najlepszym zawodnikiem Daniel Krawczyk z też mistrzowskiej łódzkiej drużyny, a królem strzelców z 10 bramkami na koncie został Bogusław Saganowski z BSC Grembach Łódź.

Drużyna KP Łódź pokonała Boca Copacabanę Gdańsk 3:1 (gole Krawczyk 16, Jesionowski 28, Sobalczyk 34), zremisowała z Hemako Sztutowo 3:3, ulegając w karnych 1-3 (Marciniak 18, Krawczyk 24, 35).

W półfinale doszło do prawdziwie derbowego pojedynku: BSC Grembach Łódź - KP Łódź 3:4 (2:2, 0:2, 1:0). Bramki zdobyli: Saganowski 5, 27, Ziober 9 - Marciniak 5, Krawczyk 9, Klepczarek 14, 24-karny.

Podrażniona ambicja faworyzowanej drużyny Grembacha znalazła ujście w meczu po trzecie miejsce. Łodzianie pokonali Kolbudy10:0 (2:0, 3:0, 5:0). Bramki: Saganowski 4, 28, Musik 9, Da Silva Barboza Paulinho 16, 35, Wydmuszek 21, Ziober 21, 26, 30, 35. Grembach zdobył brązowy medal.

W finale KP Łódź pokonał Hemako Sztutowo 2:1. Bramki: Lenart 15, Klepczarek 22-karny - Piechnik 27.

Skład KP Łódź w finałowym turnieju: Bramkarze - Jakub Skrzypiec, Krystian Karolak. Zawodnicy z pola - Kamil Bartczak, Mariusz Milewski, Igor Sobal-czyk, Michał Marciniak, Daniel Krawczyk - najlepszy zawodnik turnieju finałowego, Jakub Jesionowski, Konrad Kubiak, Tomasz Lenart, Piotr Klep-czarek.

Trener - Marcin Stanisławski. Kierownik zespołu - Piotr Polak. Fizjoterapeuta - Łukasz Stachlewski. Ponadto grali w wcześniejszych turniejach: Bramkarz - Adrian Olszewski, zawodnicy: Paweł Hajduczek, Tomasz Kaczmarek, Michał Czaplarski, Mateusz Olczak, Tomasz Swędrowski.

Nie byłoby tak wielkiego mistrzowskiego sukcesu, gdyby nie ogromne zaangażowanie dwóch prezesów drużyny KP Łódź - Michała Szymańskiego i Krzysztofa Janakowskiego. To dzięki nim, Łódź może szczycić się mistrzostwem Polski na plaży! To kolejny wielki sukces zespołu KP Łódź. Jesteśmy dumni, że mamy w Łodzi dwie wielkie drużyny beach soccera.

polecane: Flesz - Co piąta transakcja będzie wymagać użycia PIN-u