Król Julian z łódzkiego zoo będzie wychowywał cudze dzieci

  Król Julian z łódzkiego zoo będzie wychowywał cudze dzieci

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Julian cieszy cię wielką popularnością wśród odwiedzających łódzkie zoo
  1/2
  przejdź do galerii

  Julian cieszy cię wielką popularnością wśród odwiedzających łódzkie zoo ©Krzysztof Szymczak/archiwum

  Pięć lemurów - pięcioletni Julian i cztery samice - pięcioletnia Fauna oraz Izy, Tonga i Zaza w wieku od dwóch do czterech lat do łódzkiego zoo przyjechały w kwietniu. Pochodziły z różnych ogrodów zoologicznych, ale miały stworzyć szczęśliwą rodzinę. Okazuje się jednak, że na rodzinną sielankę będzie trzeba poczekać nieco dłużej.
  Dwie z samic, które do Łodzi przyjechały z ogrodu zoologicznego w Holandii, są w ciąży. W ciągu najbliższych dni na świat przyjdą ich młode. Ojcem nie jest jednak król Julian, czyli jedyny samiec w łódzkim stadzie.

  - Samice przyjechały do Łodzi już w ciąży. Nie wiedzieliśmy o tym. Zapewne nie wiedzieli o tym także pracownicy holenderskiego zoo, skąd przybyły do nas zwierzęta. Ojcem musi być samiec z tamtego ogrodu - mówi Magdalena Janiszewska, naczelnik łódzkiego zoo.

  Samice od razu odsunęły Juliana na dalszy plan. Samiec musiał się wyprowadzić ze wspólnego gniazda. - Samice lemura w ciąży stają się bardzo niedotykalskie. Musieliśmy rozdzielić stado. Wszystkie cztery samice mieszkają razem, a Julian osobno. Będziemy ich łączyć dopiero, kiedy młode skończą trzy miesiące. Wtedy już będą samodzielne i samiec nie będzie dla nich zagrożeniem - tłumaczy Piotr Tomasik z działu edukacyjnego.

  Pracownicy łódzkiego ogrodu chcą, żeby Julian poznał wszystkie samice równocześnie. - Nie chcieliśmy, żeby dwie samice, które nie są w ciąży, od razu zamieszkały z Julianem, bo potem samiec mógłby je faworyzować jako pierwsze żony. Chcemy, żeby wszystkie cztery miały równe szanse. Myślę, że kiedy połączymy stado za trzy miesiące, Julian od razu będzie chciał znaleźć sobie partnerkę - tłumaczy Piotr Tomasik.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tzn.

  że z tego Juliana (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 14

  to rogacz i pantoflarz...


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  biedny ci on ten krol

  okonek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 8

  nie dosc, ze mu brzemienne narzeczone dowiezli to jeszcze z pozostalymi musi sie smakiem obejsc - sierotka taka.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo