Królowa rządziła na SMS. Piłkarki UKS SMS przegrały z wiceliderkami

Natalia Oleszkiewicz przed przyjazdem na mecz z UKS SMS Łódź miała na koncie siedem goli.

Napastniczka Pogoni Szczecin już w pierwszych dziesięciu minutach meczu na stadionie przy ul. Milionowej w Łodzi dorzuciła do swego dorobku dwa kolejne trafienia. Z prowadzącą w klasyfikacji strzelczyń Orlen Ekstraligi nie mogły sobie poradzić podopieczne trenera Marka Chojnackiego.
Łodzianki straciły gole w 6 i 8 minucie. To było mocne wejście w mecz piłkarek Pogoni Szczecin, które w tym sezonie zgłaszają aspiracje do zdobycia jednego z medali.
Ponadto szczecińska drużyna ma w swoim składzie prawdziwą maszynkę do strzelania goli. Natalia Oleszkiewicz strzeliła bramki w sześciu z siedmiu w tym sezonie Orlen Ekstraligi meczach swej drużyn. Nie trafiła tylko w meczu z APLG Gdańsk. Pokonała natomiast bramkarki: AZS UJ Kraków, Śląsk Wrocław (2), Czarnych Sosnowiec, Stomilanek Olsztyn (2), Górnika Łęczna i teraz dwukrotnie UKSSMSŁódź. W piątek Pogoń ze swoją królową strzelczyń zagra zaległy mecz z mistrzyniami Polski z zespołu GKS Katowice. Może przedłużył swój serial.
Na dwóch golach się nie skończyło. Pogoń zdobyła jeszcze trzecią bramką w szóstej minucie przedłużonego czasu gry. Strzeliła Agnieszka Garbowska.
Orlen Ekstraliga
UKS SMS Łódź – Pogoń Szczecin 0:3 (0:2)

0:1 Natalia Oleszkiewicz (6), 0:2 Natalia Oleszkiewicz (8), 0:3 Agnieszka Garbowska (90+6). Sędzia Angelika Gębka (Sosnowiec).
UKS SMS Łódź: Monika Sowalska - Wiktoria Zieniewicz, Daria Sokołowska, Patrycja Balcerzak, Aleksandra Stasiak - Gabriela Grzybowska, Oliwia Domin, Magdalena Dąbrowska (65, Julia Kolis) - Klaudia Maciejko (65, Dominika Gąsieniec) - Paulina Filipczak, Karolina Majda (82, Oliwia Bałdyga). Trener: Marek Chojnacki.
Medyk Konin – Górnik Łęczna 2:5 (Jelena Vujadinović 17, Samantha Savoy 21 - Marcjanna Zawadzka 4, 43-k, 89, Aleksandra Posiewka 45, Dominika Dereń 82)
Pogoń Tczew – Stomilanki Olsztyn 2:1 (Magdalena Sobal 67, Oliwia Katowicz 84 - Alicja Sokołowska 4)
Rekord Bielsko-Biała – Czarni Sosnowiec 1:2 (Klaudia Olejniczak 6 - Karlīna Miksone 11, Zuzanna Grzywińska 51)
AZS UJ Kraków – GKS Katowice (mecz w niedzielę)
APLG Gdańsk – Śląsk Wrocław 0:3 (Marcelina Buś 30, Magdalena Półrolniczak 69, Dominika Szkwarek 85)
1.GKS Katowice 6 18 16-5
2.Pogoń Szczecin 7 17 18-5
3.APLG Gdańsk 8 14 11-7
4.UKS SMS Łódź 8 14 18-9
5.Górnik Łęczna 8 13 19-12
6.Czarni Sosnowiec 8 11 13-13
7.Śląsk Wrocław 8 10 15-17
8.Pogoń Tczew 8 10 14-22