Ksenia Dronchanka z KS Olimp Łódź z brązem w turnieju Młodzieżowej Ligi Karate w Limassol

Ksenia Dronchanka (w niebieskim dresie) na trzecim stopniu podium
Ksenia Dronchanka (w niebieskim dresie) na trzecim stopniu podium Fot. KS Olimp Łódź
Reprezentanci KS Olimp Łódź na przełomie kwietnia oraz maja startowali w turnieju Młodzieżowej Ligi Karate w cypryjskim Limassol. W zawodach brało udział 1539 uczestników z 51 państw. Łódzki klub wywalczył jeden medal - brąz w kategorii junior - 53 kg zdobyła Ksenia Dronchanka.

Zawodniczka KS Olimp Łódź w drodze po trzecie miejsce w zawodach pokonała kolejno przeciwniczki z Cypru, Słowenii oraz Niemiec. W półfinale Ksenia Dronchanka musiała uznać wyższość wiceliderki światowego rankingu, Belgijki Bougrine Amel. W walce o brązowy medal pokonała natomiast zawodniczkę z Grecji, Lyritsi Vasiliki. To kolejny sukces Ksenii Dronchanki w zawodach Youth League. W grudniu ubiegłego roku wygrała bowiem turniej we Włoszech.

Pozostali przedstawiciele łódzkiego klubu nie przebili się do strefy medalowej, choć w niektórych przypadkach byli bardzo blisko. Kamil Milski (kategoria junior - 55 kg) zajął ostatecznie 7. lokatę. W czwartej rundzie odpadli natomiast Łukasz Bankowski (kategoria junior - 68 kg) oraz Kamil Milczarek (kategoria junior - 61 kg).

Podczas turnieju na Cyprze KS Olimp Łódź wywalczył swój 19. medal zawodów z cyklu Youth League, będąc pod tym względem najlepszym wśród polskich klubów.