Księgowa GDDKiA ukradła ponad pół miliona złotych. Teraz...

  Księgowa GDDKiA ukradła ponad pół miliona złotych. Teraz chce wszystko oddać

  wp, ab

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Katarzyna S. chce oddać wszystkie skradzione pieniądze

  Katarzyna S. chce oddać wszystkie skradzione pieniądze ©Grzegorz Gałasiński/archiwum

  Przed łódzkim Sądem Apelacyjnym rozpoczęła się w czwartek rozprawa odwoławcza w sprawie Katarzyny S., byłej księgowej łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która została skazana za przywłaszczenie ponad pół miliona złotych.
  Katarzyna S. chce oddać wszystkie skradzione pieniądze

  Katarzyna S. chce oddać wszystkie skradzione pieniądze ©Grzegorz Gałasiński/archiwum

  W kwietniu Sąd Okręgowy w Łodzi skazał 35-letnią Katarzynę S. na karę 3 lat więzienia za przelanie z konta GDDKiA na własne ponad 505 tys. zł. Sąd orzekł, że kobieta ma zwrócić 391 tys. zł. Jednak od wyroku odwołali się: prokuratura, oskarżyciel posiłkowych oraz obrońca byłej księgowej.

  W ocenie prokuratury, sąd powinien ponadto zakazać kobiecie pracy: w organach administracji państwowej i samorządowej, na stanowiskach kierowniczych oraz jako księgowa.
  Oskarżyciel posiłkowy (w tym procesie GDDKiA) chce, żeby Katarzyna S. zwróciła wszystkie skradzione Dyrekcji pieniądze. Z kolei obrońca Katarzyny S. zauważył, że wyrok dla jego klientki jest zbyt surowy, bo kobieta nie będzie mogła zwrócić pieniędzy z powodu odbywania kary w więzieniu.

  Sama skazana powiedziała w sądzie, że chce oddać całą sumę, założyła już nawet własną działalność gospodarczą (sprzedaje kalendarze dla dzieci), żeby spłacić dług. Chciałaby wyroku w zawieszeniu, żeby miała możliwość zarobienia pieniędzy, bowiem skradzione pół miliona złotych już wydała.

  Sąd Apelacyjny w Łodzi odroczył rozprawę do 12 września.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  standard

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  A pieniążki w Szwajcarii. I nikt jej nic nie zrobi. Podzieli się z resztą i sprawa rozejdzie się po kościach.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jak dla mnie bomba

  ŁodzianinPK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 7

  Bardzo ciekawe , ukradła ponad 500 tyś a ma zwrócić 391 tys - to lepsza oferta jak w banku gdzie na zawsze oddaje się więcej niż się wzięło. Poza tym jak to nie może oddać bo będzie w więzieniu -...rozwiń całość

  Bardzo ciekawe , ukradła ponad 500 tyś a ma zwrócić 391 tys - to lepsza oferta jak w banku gdzie na zawsze oddaje się więcej niż się wzięło. Poza tym jak to nie może oddać bo będzie w więzieniu - no przecież pieniędzmi, które ukradła w piecu nie paliła - pewnie autko i inne dobre się kupiło - a zatem na licytacje i na poczet długu a co do działalności to życzę powodzenia....hahahaha kalendarzyki dla dzieci żeby spłacić 400 tyś - nooo dobrze ze premier karze pracować do 67 lat....zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pieniądze wydane czy przelane za granicę???

  ? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 6

  z czyjej partyjnej nominacji jest ta pani, kto z nazwiska załatwił jej tą robotę?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo