KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - ŁKS 0:2 (ZDJĘCIA)

Piłkarze ŁKS pokonali w Ostrowcu Świętokrzyskim KSZO 2:0 i nadal prowadzą w tabeli pierwszej ligi. Już wcześniej łodzianie zapewnili sobie awans do ekstraklasy.

Mecz rozpoczął się się o godz. 17.

Składy
KSZO: Dymanowski - Stachurski, Kardas, Skórnicki, Trzeciakiewicz - Bzdęga, Czarnecki, Mąka, Wolański, Cieciura - Geworgjan. Trener: Czesław Jakołcewicz.
ŁKS: Wyparło - Gieraga, Adamski, Klepczarek, Romańczuk - Kaczmarek, Kłus, Mączyński, Smoliński, Bykowski - Mięciel. Trener: Andrzej Pyrdoł.
Sędziuje: Michał Zając (Sosnowiec)

Ełkaesiaków w Ostrowcu Świętokrzyskim przywitała piękna, słoneczna pogoda.

Początek meczu.

10 minuta - do tej pory nic właściwie się nie działo.

W 15 minucie pierwszy strzał w tym meczu. Artur Gieraga głową posłał jednak piłkę nad poprzeczką.

W 17 minucie w polu karnym ŁKS zderzyli się głowami Artur Gieraga i Mateusz Mąka. Na boisko wjechała karetka, która zawiezie do szpitala piłkarza z Ostrowca. Gieraga jest w lepszym stanie, ale jest teraz opatrywany za linią końcową.

A jednak zmiana w ŁKS. W 20 minucie Patryk Kubicki zmienia Gieragę. Także zmiana w KSZO - za Mąkę wchodzi Krystian Kanarski.

W 22 minucie szansa dla KSZO. Kanarski długo jednak odwracał się w polu karnym, aż w końcu strzelił, ale trafił w Marcina Kaczmarka.

W 32 minucie ŁKS mógł prowadzić 1:0. Bartosz Romańczuk zagrał w pole karne, tam głową uderzył Dariusz Kłus, ale piłkę lecącą w okienko bramki wybił Tomasz Dymanowski.

Żółta kartka dla Marcina Kaczmarka.

W 35 minucie szansa dla KSZO. Mikołaj Skórnicki znalazł się przed Bogusławem Wyparłą, ale... kopnął piłkę w drugą stronę.

W doliczonym do pierwszej połowy czasie gry KSZO mogło objąć prowadzenie. Mikołaj Skórnicki strzelił z wolnego, a piłka o centymetry minęła bramkę.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY

ROZPOCZĘŁA SIĘ DRUGA POŁOWA.

Oby zespoły bez zmian.

W 55 minucie dobry i mocny strzał z dystansu Romańczuka, ale broni Dymanowski.

Zółtą kartką ukarany Michał Trzeciakiewicz z KSZO.

GOL DLA ŁKS!!!
W 60 minucie Dariusz Kłus wykorzystał świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego Romańczuka i głową skierował piłkę do bramki.

W 62 minucie groźnie, ale na szczęście prosto w Wyparłę główkował Michał Stachurski.

W 73 minucie na 2:0 podwyższył Marcin Smoliński. Świetnie piłkę zagrał mu Marcin Mięciel i Smoliński pewnym strzałem trafił do bramki.

W 74 minucie zmiana w KSZO. Za kontuzjowanego Radosława Kardasa wszedł Nikola Kolarov.

Świetna interwencja Wyparły po strzale z wolnego Gewrogjana. W 75 minucie łódzki bramkarz wybił piłkę lecącą pod poprzeczkę.

Trzecia zmiana w KSZO. W 81 minucie za Jakuba Cieciurę wchodzi Tomasz Persona.

W 84 minucie zmiana w ŁKS. Za Smolińskiego wchodzi Damian Seweryn.

W 89 minucie groźnie strzelał Janusz Wolański, ale piłka szczęśliwie trafiła w Romańczuka.