Lady Pank akustycznie w Wytwórni. Koncert w Łodzi odbędzie...

  Lady Pank akustycznie w Wytwórni. Koncert w Łodzi odbędzie się 23 kwietnia

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Lady Pank akustycznie w Wytwórni. Koncert w Łodzi odbędzie się 23 kwietnia

  ©Grzegorz Gałasiński

  Popularny zespół Lady Pank przyjedzie do Łodzi. 23 kwietnia zaprezentuje się w klubie Wytwórnia, ul. Łąkowa 29. Tym razem w wersji akustycznej.
  Lady Pank akustycznie w Wytwórni. Koncert w Łodzi odbędzie się 23 kwietnia

  ©Grzegorz Gałasiński

  Rodzima formacja rockowa, Lady Pank, obchodziła w minionym roku 35-lecie działalności. Z tej okazji zespół zagrał ponad 80 koncertów w całym kraju. W marcu i kwietniu tego roku zwieńczeniem obchodów 35-lecia będzie trasa „Lady Pank– 35 lat – akustycznie”: obejmie ona jedenaście miast, w których muzycy zagrają dwanaście koncertów. Jeden z nich odbędzie się w Łodzi – 23 kwietnia w klubie Wytwórnia. Bilety kosztują od 100 do 130 zł.

  Zobacz też:Koncert Lady Pank w Wytwórni [ZDJĘCIA]

  Dzisiejsze Lady Pank – czyli Jan Borysewicz, Janusz Panasewicz, Krzysztof Kieliszkiewicz, Kuba Jabłoński oraz gościnnie Wojciech Olszak – wykona swoje największe przeboje w akustycznych aranżacjach.
  Już trzypokoleniowa publiczność Lady Pank będzie miała okazję usłyszeć m.in. „Kryzysową narzeczoną”, „Titanica”, „Małą wojnę” czy „Mniej niż zero” w klimatycznych wersjach. Organizatorzy zapowiadają niespodzianki, zapewniają również, że nie zabraknie energii, z której słynie na koncertach zespół Jana Borysewicza. Warto podkreślić, że trasa zbiega się w czasie ze wskrzeszoną po kilkunastu latach, nową edycją telewizyjnego programu „Idol”, w którym jako jeden z jurorów zasiadł Janusz Panasewicz.

  Czytaj:Urodziny Łodzi 2016. Koncert Lady Pank na pl. Wolności [ZDJĘCIA, FILM]

  Zespół Lady Pank, jeden z najważniejszych w historii polskiego rocka, powstał we Wrocławiu, we wrześniu 1981 roku, z inicjatywy gitarzysty i kompozytora, Jana Borysewicza, związanego wcześniej z grupą Budka Suflera. Drugim z założycieli Lady Pank był Andrzej Mogielnicki – autor tekstów piosenek. Pierwszym utworem zarejestrowanym przez Jana Borysewicza (również w roli wokalisty) była „Mała Lady Punk”. Kolejną piosenkę, „Minus 10 w Rio”, zaśpiewał już Janusz Panasewicz. Debiutancka płyta formacji, „Lady Pank”, ukazała się w roku 1983 i osiągnęła ponad milionowy nakład, wielkim sukcesem był też następny krążek „Ohyda”. Wiele utworów grupy (np. „Wciąż bardziej obcy”, „To jest tylko rock and roll”) weszło do kanonu polskiej muzyki.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo