Lato w Łodzi: propozycje na wtorek

  Lato w Łodzi: propozycje na wtorek

  em, jb

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Lato w Łodzi: propozycje na wtorek

  ©Maciej Stanik

  O godz. 17.15 rozpocznie się kolejne spotkanie dla dwu- i trzylatków z cyklu Kreatywne wtorki. W żłobku Teofiluś przy ul. Kwiatowej 15 odbywają się warsztaty podczas których dzieci tańczą, śpiewają, malują i integrują się z równolatkami. Koszt takich zajęć to 25 zł.
  Lato w Łodzi: propozycje na wtorek

  ©Maciej Stanik

  Wojewódzka Biblioteka im. Piłsudskiego zaprasza we wtorek dzieci do swojej siedziby przy ul. Gdańskiej 100/102, gdzie w godz. 12 - 14 będą mogły zajrzeć do Czytelni Zbiorów Specjalnych. Obejrzą tam najciekawsze egzemplarze z kolekcji Muzeum Książki Dziecięcej oraz będą mogły wziąć udział w konkursie "W świecie wierszy Juliana Tuwima". Wstęp wolny.

  Już we wtorek w parku Podolskim od godz.
  17.30 do 18.30 będzie można nauczyć się podstaw capoeiry. Składa się ona z tańca, sztuk walk, śpiewu, akrobatyki i gry na brazylijskich instrumentach, co sprawia, że jest doskonałą formą rozrywki dla każdego. Zajęcia poprowadzą instruktorzy ze znanej łódzkiej grupy capoeiry Companhia Pernas Pro Ar. Wstęp jest wolny. Zajęcia odbywają się co wtorek w jednym z łódzkich parków,

  We wtorek kolejna odsłona "Polówki". O godz. 21 w Parku Piłsudskiego będzie można zobaczyć film "Cztery Lwy". Film wyświetlony będzie w ramach projektu "The Best of", czyli cotygodniowych projekcji najlepszych filmów, które gościły na ekranach łódzkich kin w sezonie 2012/2013. Na "Polówkę" wybrano filmy niekomercyjne, o których masowy widz często w ogóle nie słyszał. "Cztery lwy" to film brytyjskiego reżysera, który żartuje z terrorystów planujących swoją męczeńską śmierć podczas ataku terrorystycznego.

  Wtorek jest wymarzonym dniem dla miłośników kina. Oprócz projekcji w ramach "Polówki" na pokaz specjalny zaprasza także kino Silver Screen, które latam organizuje cykl "Kino na obcasach". Dziś o godz. 20 będzie można obejrzeć film "Frances Ha". Greta Gerwig okrzyknięta "Woodym Allenem" w spódnicy wciela się tam w rolę niespełnionej tancerki, niepoprawnej optymistki i uroczej neurotyczki.

  W Muzeum Miasta Łodzi można zobaczyć, w jakim gabinecie pracował Izrael Poznański. W jednym z pokoi stworzono bowiem ekspozycję urządzoną, jak gabinet magnata bawełny z czasów Łodzi przemysłowej.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo