Łatwa wygrana PGE Skry Bełchatów. Teraz rewanż w Lidze Mistrzów

Przed rewanżem z Cucine Luba Civitanova Karol Kłos był najlepszy w meczu z MKS Będzin Grzegorz Gałasiński
Nie mieli problemów siatkarze PGE Skry Bełchatów ze zdobyciem trzech punktów w ligowym meczu we własnej hali z MKS Będzin.

W pierwszym secie siatkarze PGE Skry Bełchatów byli lepsi, ale nie pozwolili, by z boiska wiało nudą. Pozwolili rywalom na remis 20:20 i później zdobyli pięć punktów z rzędu. Takich emocji nie było już w kolejnych setach. Mecz trwał tylko godzinę i jedenaście minut. Gospodarze zaliczyli aż 14 asów: Bartosz Bednorz 4, Karol Kłos, Milad Ebadipour i Mariusz Wlazły po 3, Srecko Lisinac 1. Statuetkę MVP odebrał Karol Kłos.

Bełchatowianie już myślą o czwartku 22 marca, kiedy to o godz. 20.30 rozegrają na wyjeździe rewanżowy mecz o awans do 1/3 finału Ligi Mistrzów z Cucine Lube Civitanova. W Atlas Arenie w 30. meczu PGE Skry w łódzkim obiekcie (stąd dyplom od prezesa MAKiS Krzysztofa Maciaszczyka) nasz zespół przegrał 2:3. Teraz trzeba odrobić straty, wygrać przynajmniej w pięciu partiach i pokonać rywala w złotym secie.

Europejska federacja CEV na swojej stronie internetowej podkreśla, że w Polsce nie mija moda na siatkówkę, a mecz PGE Skry Bełchatów z Cucine Lube Civitanova oglądało w Atlas Arenie 9.600 widzów.

PGE Skra Bełchatów – MKS Będzin 3:0 (25:20, 25:12, 25:20)
PGE Skra: Karol Kłos 10, Grzegorz Łomacz, Milad Ebadipour 11, Srecko Lisinac 10, Mariusz Wlazły 11, Bartosz Bednorz 12, Kacper Piechocki (l) oraz Nikołaj Penczew 1, Marcin Janusz, Szymon Romać 3. Trener: Roberto Piazza.

Inne wyniki: Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin 3:0, Resovia - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0, Jastrzębski Węgiel - Onico Warszawa 3:1, Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Espadon Szczecin 3:0, BBTS Bielsko-Biała - Społem Kielce, AZS Olsztyn - Czarni Radom, dziś: Warta Zawiercie - GKS Katowice.