18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Laureaci plebiscytu "Dobrodzieje 2012" nagrodzeni [ZDJĘCIA+FILM]

Joanna Barczykowska
Rozstrzygnięto plebiscyt "Dobrodzieje 2012"
Rozstrzygnięto plebiscyt "Dobrodzieje 2012" Krzysztof Szymczak
Pomagali z potrzeby serca każdego dnia. Potrzebującym oddali swój talent, dobre serce, humor, a nawet pieniądze. Rotary Club Łódź postanowił ich wyróżnić, nagrodzić i podziękować za pracę. Rotary Club w tym roku po raz pierwszy zorganizował plebiscyt "Dobrodzieje", w którym wyróżniono mieszkańców województwa łódzkiego, którzy bezinteresownie pomagają innym.

Spośród dobrodziejów zgłoszonych do plebiscytu przez mieszkańców regionu kapituła konkursu wybrała trzech laureatów. Podczas sobotniego Charytatywnego Balu Rotariańskiego ogłoszono nazwiska zwycięzców. Rotarianie przyznali statuetki w trzech kategoriach: indywidualny społecznik, organizator systemowych działań charytatywnych i wsparcie działań charytatywnych przez przedsiębiorców.

W pierwszej kategorii nagrodzono Żanetę Małkowską z pacynką z Edkiem. To aktorka teatru Pinokio, która wraz z pacynką Edek pomaga dzieciom chorym na raka. To przed nim otwierają się dzieci, by powiedzieć o swoich problemach.

W drugiej kategorii statuetkę otrzymała Urszula Machcińska i "Latajace babcie". Latające Babcie to wolontariuszki Stowarzyszenia kobiety.lodz.pl. Panie w wieku 60+ od ponad trzech lat piszą dla dzieci i prezentują swoje bajkowe spektakle najmłodszym. Docierają do dzieci chorych, samotnych i tych, dla których dorośli mają coraz mniej czasu.

Ostatnia kategoria należała do przedsiębiorców, którzy finansowo wspierają potrzebujących. Rotarianie przekazali statuetkę Zbigniewowi Winkielowi, przedsiębiorcy z Koluszek. W 2012 r przeznaczył na pomoc dla dzieci ponad 300 tys. zł. Pieniądze zostały wydane m.in. na 14 tysięcy obiadów dla dzieci z najuboższych rodzin. Zbigniew Winkel sponsoruje też szkołę specjalną i turnieje piłkarskie.

Laureaci dostali niezwykłe statuetki, w których brylant symbolizuje ich brylantową duszę, serce - ich dobre serce, a skrzydła anioła, ich skrzydła, którymi otaczają potrzebujących.

Podczas Charytatywnego Balu Rortariańskiego w hotelu andel’s odbyła się też zbiórka funduszy. Zebrane środki zostaną przekazane na cele charytatywne. - Konkretny cel wskaże każdy z plebiscytu - mówi Janusz Kaźmierczak, prezydent Rotary Club Łódź.

Plebiscyt z pewnością doczeka się kolejnych edycji. - Bardzo cieszymy się ze wszystkich zgłoszeń. Z pewnością będziemy organizować kolejne edycje, bo chcemy wspierać dobroczynność - mówi Janusz Kaźmierczak. - Wszystkim finalistom i laureatom serdecznie gratulujemy.

Damy ci więcej - zarejestruj się!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki