ŁDK: Kolorowa lokomotywa sztuki i ekologii

  ŁDK: Kolorowa lokomotywa sztuki i ekologii

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Dzieci wezmą udział w zajęciach artystycznych i ekologicznych

  Dzieci wezmą udział w zajęciach artystycznych i ekologicznych ©123RF

  Łódzki Dom Kultury rozpoczyna w poniedziałek „Kolorową lokomotywę – projekt artystyczno-ekologiczny dla dzieci z województwa łódzkiego”. Uroczysta inauguracja odbędzie się o godz. 14 w sali 221.
  Dzieci wezmą udział w zajęciach artystycznych i ekologicznych

  Dzieci wezmą udział w zajęciach artystycznych i ekologicznych ©123RF

  W ubiegłym roku w przedsięwzięciu uczestniczyło ponad 800 dzieci z województwa. Tym razem obejmie ono już 12 miejscowości województwa: Tomaszów Mazowiecki, Radomsko, Piotrków Trybunalski, Wieluń, Pabianice, Bełchatów, Sieradz, Skierniewice, Łowicz, Opoczno, Mniszków, Zelów.

  Ideą „Kolorowej lokomotywy”, w której weźmie udział ponad tysiąc dzieci, jest stworzenie programu edukacji ekologicznej, łączącego warsztaty artystyczne z praktycznymi zadaniami ochrony i pielęgnowania najbliższego otoczenia. Na projekt złożą się warsztaty, konkursy, pokazy filmów, prelekcje, wycieczki.

  Nazwa projektu nawiązuje do Tuwimowskiej „Lokomotywy” – wyjaśnia Jacek Sokalski, p.o. dyrektora Łódzkiego Domu Kultury. – W organizowanym przez nas projekcie każde postępujące po sobie spotkanie artystyczne to kolejny wagon kolorowej lokomotywy.

  Udział w projekcie jest bezpłatny.

  – Szczególnie nam zależało na uczestnikach, którzy z przyczyn ekonomicznych nie mogą spędzić wakacji w sposób zorganizowany – dodaje Sokalski.

  Przez trzy miesiące (lipiec, sierpień, wrzesień) dzieci i młodzież z województwa łódzkiego będą uczestniczyły w 96 warsztatach podzielonych na trzy rodzaje, z których dwa odbędą się w parkach Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo