Lech Poznań - ŁKS mecz na żywo 7.12.2019. W Poznaniu Lech lepszy od ŁKS

(hof, ww)
Piłkarze ŁKS nie poprawili swoje pozycji w tabeli ekstraklasy. Łodzianie przegrali w Poznaniu z Lechem 0:2 i są na piętnastym miejscu. To dwunasta w tym sezonie porażka zespołu z al. Unii.

Lech vs. ŁKS relacja na żywo

strona wymaga odświeżania

LECH POZNAŃ2
ŁKS ŁÓDŹ0

90+9' Koniec meczu

90+9' Lech czeka na ostatni gwizdek

90+6' Piłkarze Lecha popisują się technicznymi sztuczkami Lech - ŁKS 2:0

90+5' Zrezygnowany trener Kazimierz Moskal

90+2' Drugi gola dla Lecha. Jóźwiak z bliska pokonał Malarza, asystował Kamiński. Obrona ŁKS znów spała w pracy!
90+2' Ramirez strzelał obok słupka

90' Sędzia doliczył dziewięć minut

89' Trąbka wysoko nad bramką

88' Piłka w grze

86' Zmiana w ŁKS na boisku Ratajczyk, zszedł Pirulo

85' Zmiana w Lechu, Moder za Tibę

84' Znów przerwa, kolejny raz zadymione boisko

83' ŁKS nie ma atutów, aby zaszachować Lecha

82' Pirulo strzelał obok bramki

81' Piłkarze znów grają

78' Zadymione boisko, sędzia przerwał mecz

77' ŁKS próbuje atakować, lecz nie stwarza klarownych sytuacji bramkowych

76' Kolejna zmiana, schodzi Sekulski, wchodzi Radionow.

75' ŁKS próbuje dośrodkowywać z bocznych sektorów, ale Lech nie daje się zaskoczyć

73' Zmiana w ŁKS schodzi Wolski, za niego Trąbka.

72' Aut dla ŁKS

70' Schodzi Amaral, wchodzi: Kamiński.

69' Kapitalna interwencja Malarza, nadal Lech - ŁKS 1:0

67' ŁKS próbuje, ale nie bardzo wie, jak doprowadzić do wyrównania

65' Zmiana w Lechu, Jóźwiak za Puchacza

64' Faul na Wolskim przed polem karnym

60' Fatalna postawa defensywy ŁKS. Czterech ełkaesiaków było w okolicy Portugalczyka, ale ten wszystkich ośmieszył i zdobył efektownego gola

59' Gol dla Lecha. Amaral niczym narciarz minął Guimę, Piątka i Klimczaka i silnym strzałem pokonał łódzkiego bramkarza.

58' Na boisku leży Klimczak. Faul dla ŁKS

56' Wolski faulowany, karta dla Muhara

55' Piłka ponownie w rękach Malarza

53' Żółta kartka dla Wolskiego

52' Kontra ŁKS, lecz niecelne podanie Sekulskiego zlikwidowało ją

51' Lech w okolicach pola karnego ŁKS, ale Malarz znów dobrze interweniuje

49'Skuteczny pressing ŁKS, Lech nie może zbudować skutecznej akcji

48' Trochę chaosu w środkowej linii boiska

47' Bez zmian w obydwu zespołach

46' Zaczęła się druga część spotkania

Podstawowym celem ŁKS jest nie przegrać tego spotkania. Jak na razie zawodnicy wykonują zdanie. Spotkanie nie olśniewa, ale widać, że żaden z zespołów nie zamierza się zbytnio otwierać. Lech przeważa, lecz nic z tego nie wynika.

45' Koniec pierwszej części spotkania

45' Akcja ŁKS, jednak znów przerwana przez rywali

44' Wolny dla Lecha

43' Akcja ŁKS, dużo podań, ale później strata piłki

41' Strzał z dystansu Kostevycha, lecz niecelny

39' Kolejne złe zagranie Sobocińskiego. Podał prosto pod nogi zawodnika gospodarzy, ale na szczęście skończyło się na rożnym

38' Padający deszcz nie ułatwia zadania piłkarzom obydwu drużyn

37' Dwie dobre sytuacje gospodarzy, ale Malarz na posterunku

35' Znów Malarz ratuje ŁKS, broni główkę Gytkjaera

33' Rożny dla Lecha

33' Wolny Lecha, lecz bez zagrożenia

31'Amaral faulowany przez Piątka

b]29'[/b] Atak Lecha przerwany po spalonym odgwizdanym przez sędziego

28'
Silny strzał Jevticia kapitalnie broni Malarz

27' Kibice ŁKS dobrze się bawią na trybunach w Poznaniu

26' ŁKS kilka razy śmielej zaatakował, ale nie udało się wypracować klarownej ytuacji

24' Piłkarze ŁKS sygnalizowali rękę zawodnika Lecha w polu karnym, sędzia był innego zdania.

23 Rożny dla ŁKS

21' Strzał z dystansu Pirulo, ale bramkarz broni

20' Łatwa strata piłki przez Pirulo

19'
Główka Dejewskiego wybita przez Wolskiego

18' Malarz wybija piłkę od bramki

16' Piłkarze ŁKS dużo biegają, by nie dać dokładnie rozegrać akcji Lechowi

14' Lech długo rozgrywa piłkę na połowie gości

13' Rożny dla ŁKS, ale bez zagrożenia

12' Błąd Sobocińskiego, ale Lech nie wykorzystał prezentu

11' ŁKS głęboko cofnięty i na swoje połwie czeka na akcje Lecha

10' Tempo nie oszałamia, ale może to przez padający deszcz

8' ŁKS pierwszy raz zaatakował, ale bramkowego zagrożenia nie było

7'Gorąco pod bramką ŁKS, ale Malarz łapie z trudem piłkę

5' Lech cały czas prowadzi atak pozycyjny i pierwsza interwencja Malarza

4' ŁKS nie wyprowadził jeszcze składnej akcji

3' Gospodarze atakują, ŁKS rozsądnie się broni

2' Pierwszy rożny dla Lecha

2' Łodzianie grają w czarnych strojach

1' Sędzia rozpoczął spotkanie

Godz. 17.29 W pierwszym meczu obu drużyn górą był Lech, który zwyciężył w Łodzi 2:1. Czas na rewanż

Godz.17.27 Już tylko trzy mecze pozostały do zakończenia tegorocznych zmagań piłkarskiej ekstraklasie.

Godz.17.20 W Poznaniu podliczyli, że bramkarz Lecha, Mickey van der Hart, nie dał się pokonać od 429 minut we wszystkich rozgrywkach Na te wyniki złożyło się 69 minut meczu z Pogonią Szczecin oraz trzy kolejne spotkania ekstraklasy (0:0 z Koroną Kielce, 3:0 z Piastem Gliwice, 2:0 z Wisłą Płock), a także środowy pojedynek Pucharu Polski ze Stalą Stalowa Wola wygrany 2:0.

Godz.17.16 - Przyjeżdża do nas zespół, który gra nieźle w piłkę - mówi przed meczem trener Lecha Poznań, Dariusz Żuraw. - Spodziewam się otwartego meczu i wielu bramek, ale skoro nasza gra defensywna ostatnio się poprawiła to mam nadzieję, że to tylko my będziemy strzelać.

Godz. 17.11 Piłkarze ŁKS na zwycięstwo przy Bułgarskiej czekają już jedenaście lat. To ostatnie odniesione w 2008 roku zapewniło wówczas łodzianom utrzymanie w ekstraklasie. Ewentualny sukces na pewno też będzie na wagę złota.

Godz. 17.08 Obydwie drużyny mają swoje cele. ŁKS chce najszybszej opuścić strefy spadkową, natomiast podopieczni trenera Dariusza Żurawia zamierzają piąć się w górę ekstraklasowej tabeli.

Godz. 17.04 W meczu z ŁKS wystąpi Christian Gytkjaer. To będzie jego setny mecz w barwach Lecha Poznań. Zostanie jedenastym zagranicznym piłkarzem, który dokona tego w Kolejorzu.

Godz. 16:50 Skład ŁKS: Malarz, Grzesik, Juraszek, Sobociński, Klimczak, Pirulo, Wolski, Piątek, Guima, Ramirez, Sekulski

Skład Lecha: Van der Hart, Satka, Dejewski, Rogne, Kostevych, Amaral, Muhar, Tiba, Puchacz, Jevtić, Gytkjaer

Aktualna tabela Ekstraklasy poniżej:

Godz. 16:15 - Za chwilę podamy składy obu drużyn.

Spotkanie Lech - ŁKS rozpocznie się o godzinie 17:30. Łodzian teraz czeka trudny czas, już dziś rozegrają w Poznaniu mecz z Lechem, a już za tydzień kolejne wyjazdowe spotkanie z Piastem Gliwice. Liczymy na niespodziankę i dobrą postawę piłkarzy ŁKS ale po ostatnim tragicznym meczu w Pucharze Polski ciężko o optymizm. Miejmy nadzieję, że piłkarze wyciągnęli wnioski i dziś będą walczyć o każdy centymetr boiska.