Lechia Gdańsk - Widzew 3:1 (zapis relacji live)

Trener Czesław Michniewicz był optymistą przed meczem w Gdańsku.
Trener Czesław Michniewicz był optymistą przed meczem w Gdańsku. Grzegorz Gałasiński
W 14. kolejce ekstraklasy piłkarze Widzewa przegrali w Gdańsku z Lechią 1:3. Nieudany był debiut Czesława Michniewicza na trenerskiej ławce łódzkiej drużyny. Zapraszamy do lektury relacji z tego spotkania.

Składy drużyn:

Lechia: Małkowski - Deleu, Janicki, Bąk, Wołąkiewicz - Popielarz, Surma, Traore - Lukjanovs, Buval, Buzała. Trener: Tomasz Kafarski.

Widzew: Mielcarz - Ben Radhia, Szymanek, Pinherio, Dudu - Budka, Broź, Kuklis, Lisowski - Sernas, Robak. Trener: Czesław Michniewicz.

Sędziuje Paweł Raczkowski z Warszawy.

Widzewiacy w czerwonych strojach.

Pierwszy gwizdek sędziego - mecz rozpoczęty.

Strzelał Buval, ale daleko obok bramki Mielcarza.

5 minuta. Znów Buval, ale piłkę po słabym strzale łapie Mielcarz.

8 minuta. Ben Radhia dośrodkował z prawej, lecz Lisowski główkuje zbyt słabo.

13 minuta. Sernas podaje do Robaka, ale strzał jest bardzo niecelny.

Powinno być 1:0 dla Widzewa. 18 minuta. Seria zagrań z klepki. Sernas dośrodkował na 16 metr do Kuklisa, ale ten choć nie był pilnowany, strzelił ponad bramką!

Czesław Michniewicz mocno przeżywa mecz, prowadzi zespół pod... parasolem. Pada deszcz, a trener nie może wytrzymać na ławce, podbiega do linii, udziela wskazówek, więc parasol jest niezbędny.

24 minuta. Ben Radhia dośrodkował zbyt mocno z prawej strony. Lisowski nie miał szans, by dojść do piłki. Inicjatywa należy do Widzewa. Akcje łodzian są groźniejsze, czekamy na gola!

Tempo meczu nieco spadło. Nie ma groźnych podbramkowych sytuacji.

40 minuta. Po wolnym piłka trafiła do Traore, który strzelił piekielnie silnie, na szczęście obok słupka.

Sędzia przedłużył pierwszą połowę o minutę.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Lechia - Widzew 0:0.

DRUGA POŁOWA ROZPOCZĘTA
Nie ma zmian w obu drużynach.

48 minuta. Broź zza pola karnego strzela płasko i obok słupka bramki Lechii.

Próbował strzelać Robak, z trudnej pozycji tyłem do bramki, ale nie trafił. Łodzianie znów często przybwają pod bramką Lechii, ale goli nie ma.

58 minuta. Bival strzelał z 12 metrów, Mielcarz skutecznie i efektownie interweniuje. W odpowiedzi Robak próbuje rogalem wpakować piłkę do bramki Lechii, brakuje mu jednak precyzji.

Strzał Robaka zablokowany, poprawkę Kuklisa broni Małkowski, dobitka nie jest skuteczna, bo Robak jest na spalonym.

61 minuta - pierwsza zmiana w Lechii. Popielarz ustępuje miejsca Wiśniewskiemu.

GOL DLA LECHII. 67 minuta. Sędzia popełnił jednak błąd. Nie powinien uznać bramki!
Po dośrodkowaniu piłkę przejął Buzała, stojący na metrowym spalonym. Sędzia nie przerwał gry, Buzała zagrał do tyłu do Lukjanovsa, który strzelił na bramkę Mielcarza. Piłka trafiła jeszcze w Lisowskiego, zmyliła bramkarza Widzewa i wpadła do łódzkiej bramki. Dlaczego sędzia nie odgwizdał spalonego?

GOL DLA WIDZEWA. 69 minuta. Sernas przyjął piłkę na pierś i zgrał do Kuklisa, który bez przyjęcia strzelił nie do obrony z 16 metrów. Lechia - Widzew 1:1.

GOL DLA LECHII. 72 minuta. Buval podał do wychodzącego na czystą pozycję Buzały, który nie zmarnował szansy. Ben Radhia spóźnił się ze wślizgiem. Lechia - Widzew 2:1.

Zmiana w drużynie Widzewa. W 74 minucie Ostrowski zastępuje Budkę.
Druga zmiana minutę później - Grzeszczyk wchodzi za Kuklisa.
Do końca meczu pozostał kwadrans.

77 minuta. Buval zza pola karnego trafił lobem w górną część poprzeczki Widzewa.

Na boisku jest też Grzelczak, który w 79 minucie zastąpił Lisowskiego.
Ben Radhia zablokował piłkę po strzale Buvala, dobijał Wiśniewski, na szczęście za wysoko.

80 minuta. Zmiana w Lechii - Zieńczuk za Lukjanovsa.

83 minuta. Grzeszczyk w dogodnej sytuacji. Piłka odbiła się od Bąka i o pół metra minęła słupek bramki Lechii. Szczęście było blisko.

87 minuta. Pinherio w ostatniej chwili zablokował Buvala.

Do końca zostało 5 minut.

90 minuta - sędzia przedłuża grę o 3 minuty.

Jeszcze 60 sekund. Zieńczuk strzelił ponad poprzeczką.

Ostatnia zmiana w Lechii. Kaczmarek za Buzałę. To taktyczna zmiana, gospodarze kradną czas.

GOL DLA LECHII. 94 minuta. Kaczmarek zagrał do Wiśniewskiego, którego nie zatrzymał Ben Radhia. Wiśniewski minął Mielcarza i strzelił do pustej bramki.